خانه مهاجرت ویزا دانمارک

ویزا دانمارک

3 ثانیه خوانده شده
0
0
180

ویزای توریستی دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندیناوی قرار دارد و قلب کهن امپراتوری وایکینگ ها و یکی از جواهرات قاره اروپا به شمار می رود، همواره مورد استقبال بوده است. جمعیت دانمارک ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر است. پایتخت این کشور کپنهاگ می باشد.واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک (Danish Krone) است. زبان رسمی این کشور کوچک، زبان دانمارکی است. از لحاظ شرایط اقلیمی کشور دانمارک، آب و هوایی معتدل دارد و در تمام فصول مخصوصا پاییز و بهار باران می بارد. کشور دانمارک ازسطح رفاه اجتماعی بالایی برخورداراست . مطالعات بین المللی، ساکنان دانمارک را در جایگاه بالا در رتبه بندی رضایت مندی عمومی و مردم خوشحال و شاد، قرار داده اند. این کشوربه دلیل داشتن مناظر زیبا، رمانتیک وآب وهوای نسبتا سرد، به کشوری رویایی در بین گردشگران مشهورشده است.

دانمارک یک کشور عضو شنگن است و ویزای توریستی این کشور، برای مسافرت به تمامی کشور‌های عضو شنگن معتبر است.

درصورتی که شخص از قبل ویزای شنگن در پاسپورت خود داشته باشد، تا حدودی فرآیند اخذ ویزای توریستی دانمارک برای وی تسهیل می‌گردد.

ویزای توریستی دانمارک و انواع آن                                                                             

ویزای توریستی دانمارک ، جزء ویزاهای کوتاه مدت محسوب می شود. دارا بودن ویزای توریستی دانمارک برای کسی که می خواهد به این کشورسفرداشته باشدعلاوه بر گذرنامه الزامی است. هدف از اخذ ویزای توریستی برای کشور دانمارک یا سایر کشورهای عضو حوزه شنگن آن است که بتوانند ورود و خروج افراد را کنترل کنند. ویزای توریستی دانمارک به شما اجازه اقامت کوتاه مدت را در دانمارک میدهد. اکثرا افرادی که قصد سفرو گردشگری یا دیدار دوستان واقوام دارند، این ویزا را دریافت می کنند. افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در این کشوررا دارند، میبایستی درخواست اجازه اقامت ارائه کنند. البته اگر اداره مهاجرت  شک کند که فرد قصد ماندن به صورت غیر قانونی دارد، افسر درخواست او را رد خواهد کرد. در صورتی که مجوز اقامت و یا ورود به کشورهای عضو حوزه شنگن را دارید، برای سفر به کشور دانمارک نیازی به اخذ ویزای توریستی نخواهید داشت . اگر متقاضی اقامت کشورهای بلغارستان، قبرس و رومانی را داشته باشد میتواند بدون ویزا به کشور دانمارک سفر کند اما سفراونباید بیش از پنج روز به طول بیانجامد. همچنین در صورتی که فرد کارت اقامت یکی از کشورهای اروپایی که عضو شنگن نیست را داشته باشد، میتواند به شرط آنکه با یک شهروند اتحادیه اروپا باشد بدون ویزا به کشور دانمارک وارد شود.

لازم به ذکرمی باشد که افرادی که ویزای توریستی دانمارک را از کشور دانمارک و سفارت آنجا درخواست می کنند، بایستی برای سفر خود به عنوان اولین مکان به کشور دانمارک بروند و بعد از آن می توانند به کشورهای دیگر حوزه شنگن سفر کنند اما اگر از کشور خود یا هر کشور دیگری ویزای توریستی دانمارک را دریافت کنند می توانند قبل از کشور دانمارک به کشورهای عضو شنگن سفر کنند و دانمارک را در اولویت های بعدی خود قرار دهند.

ویزای توریستی دانمارک و مدارک مورد نیاز

شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی دانمارک:

 •     تکمیل فرم ویزای توریستی کشور دانمارک
 •     مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی دانمارک ترجمه شده به انگلیسی و دانمارکی – این مدارک باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشند و مهر وزارت دادگستری و وزارت امورخارجه داشته باشند.
 •     اصل پاسپورت با ۳ ماه اعتبار پس از پایان مدت زمان ویزای توریستی صادر شده به همراه یک نسخه کپی از تمام ویزاها و اجازه اقامت‌های شنگن، بریتانیا، آمریکا و کشور‌های دیگر
 •     مبلغ صدور ویزا که توسط سفارت اعلام شده است
 •     عکس ۳.۵ در ۴.۵ رنگی با پس‌زمینه روشن که قدیمی تر از ۳ ماه نباشد.
 •     بیمه درمانی مسافرتی به ارزش ۳۰۰۰۰ یورو
 •     نامه اسپانسرشیپ از اسپانسر شخص متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور دانمارک
 •     نامه رزرو بلیط هواپیما
 •     نامه رزرو هتل
 •     نامه بانکی برای اثبات تمکن مالی
 •     نامه اشتغال به تحصیل برای شخص دانش‌آموز یا دانشجوی متقاضی مهاجرت توریستی به دانمارک
 •     نامه اثبات رابطه خانوادگی (درصورتی که شخص متقاضی می‌خواهد طفل زیر ۱۸ سال را با خود به سفر ببرد.)

 

ویزای توریستی دانمارک و پروسه اقدام

ویزای توریستی دانمارک و دریافت آن مانند سایر ویزاها شرایط و مراحل دارد. در مرحله اول متقاضی فرم درخواست را از سایت سفارت دانلود کرده و آن را تکمیل و امضا می نماید. سپس مدارک لازمه را تهیه و وقت انجام مصاحبه را تعیین می کند. مرحله بعدی مراجعه حضوری به سفارت است.  درخواست ویزا باید ۳ ماه قبل از سفر به سفارت ارائه گردد. پروسه رسیدگی به درخواست ویزا حدودا ۱۰ تا ۱۲ روز به طول می انجامد و برای افرادی که از کشورغیر از کشور خود درخواست میدهند ممکن است ۳۰ روز به طول بیانجامد. متقاضی دریافت ویزای توریستی باید جهت رسیدگی به درخواست خود، هزینه ای پرداخت نماید که این هزینه برای بزرگسالان ۷۰ دلار،  برای کودکان ۷ تا ۱۱ سال ۴۰ دلار و کودکان زیر ۶ سال به صورت رایگان می باشد. مدت ویزاهای توریستی صادر شده کوتاه است و معمولا بین ۱۴ تا ۹۰ روز اعتبار دارد. افرادی که ویزای توریستی دانمارک را دریافت کرده و به دانمارک سفر کرده اند باید توجه داشته باشند که قبل از اتمام زمان ویزا از کشور دانمارک خارج شوند.

 

ویزای توریستی دانمارک و نکات مهم

مزایای داشتن ویزای توریستی دانمارک

 • دریافت ویزای توریستی دانمارک، علاوه بر سفر به کشور زیبای دانمارک در شبه‌جزیره اسکاندیناوی، مزایای دیگری نیز دارد. از جمله این مزایا می‌توان به سفر به دیگر کشور‌های عضو پیمان شنگن با همان ویزا، تسهیل پروسه دریافت ویزای شنگن در آینده و بسیاری مزیت دیگر اشاره کرد.
 • همچنین درصورت داشتن ویزای توریستی کشور دانمارک که ویزای توریستی شنگن نیز می‌باشد، پروسه دریافت ویزای توریستی سایر کشور‌ها نیز تا حدی برای شخص، آسان می‌شود و دلیل آن نیز اثبات ورود و خروج به موقع شخص به کشور موردنظر می‌باشد.
 •     ویزای توریستی دانمارک، به شما اجازه اقامت کوتاه مدت در کشور دانمارک و همچنین سایر کشورهای اروپایی که در حوزه شنگن قرار گرفته اند خواهد داد.

در صورتی که مجوز اقامت یا ورود به کشورهای عضوحوزه شنگن را دارید، برای سفر و ورود به دانمارک، نیازی به اخذ ویزای توریستی نخواهید داشت.

 •     درخواست صدور ویزای توریستی دانمارک ، بایستی حدود ۳ ماه قبل از قصد سفر به این کشور، به سفارت ارائه شود.
 •     اگر از کشورهایی مثل قبرس، بلغارستان، کرواسی و رومانی مجوز اقامت دارید، می توانید بدون ویزا به دانمارک سفر کنید، اما باید سفرتان زیر ۵ روز باشدو همچنین دلیلی برای سفرتان داشته باشید.
 •     فرایند رسیدگی به درخواست ویزای متقاضی ۱۰ تا ۱۲ روز به طول می انجامد وبرای افرادی که از کشور ثالث اقدام می کنند این پروسه طولانی تر و ممکن است ۳۰ روز به طول بیانجامد.
 •     داشتن ویزای توریستی دانمارک سبب می گردد تا پروسه دریافت ویزای توریستی سایر کشورها نیز برای شخص آسان شود.
 •     دارنده ی ویزای توریستی دانمارک حق کار کردن ندارد مگر در حالتی که از اداره مهاجرت این اجازه به اواعطا گردد.
 •     کشور دانمارک عضو حوزه شنگن می باشد و این امکان وجود دارد که فرد ویزای شینگن را از طریق کشورهای دیگر دریافت نموده و به عنوان کشور دوم وارد دانمارک شود.
 •     اگر فرد از ۹۰ روز مدت اعتبار ویزای شینگن خود استفاده کرده باشد، حتما بایستی ۳ ماه خارج از محدوده شینگن باشد تا بتوانید مجدد برای اخذ ویزای شینگن اقدام نماید.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
 • ویزا ونزوئلا

  ونزوئلا ونزوئلا یکی از کشورهای پر رمز و راز آمریکای جنوبی است که تاریخ پر فراز و نشیبی را …
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
 • ویزا ونزوئلا

  ونزوئلا ونزوئلا یکی از کشورهای پر رمز و راز آمریکای جنوبی است که تاریخ پر فراز و نشیبی را …
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…