خانه مهاجرت ویزا ونزوئلا

ویزا ونزوئلا

10 ثانیه خوانده شده
0
0
167

ونزوئلا

ونزوئلا یکی از کشورهای پر رمز و راز آمریکای جنوبی است که تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است، با توجه به شرایط اقتصادی این کشور می توانید سفر بسیار ارزانی به این نقطه از آمریکای جنوبی داشته باشید و از طبیعت فوق العاده و هم صحبتی با مردم خونگرم و مهربان ونزوئلا لذت ببرید.

 

دارندگان پاسپورت ایرانی با همراه داشتن بلیط رفت و برگشت می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا ۱۴ روز در کشور ونزوئلا اقامت داشته باشند.

دارنده ویزا یکساله ونزوئلا می تواند ۳ ماه در کشور ونزوئلا اقامت داشته باشد. برای اخذ ویزای این کشور لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

 

اصل پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار

شناسنامه (ترجمه رسمی اسپانیولی)

دو قطعه عکس رنگی ۳*۴، زمینه سفید

رزرو بلیط رفت و برگشت به ونزوئلا

رزرو هتل در ونزوئلا

دعوتنامه از ونزوئلا – روی سربرگ شرکت ونزوئلایی + مهر و امضاء مدیرعامل

قرارداد شرکت ایرانی و ونزوئلایی در پروژه مربوطه

پرینت ۳ ماهه حساب شرکت ایرانی / مسافر (ترجمه اسپانیولی)

رزومه / کاتالوگ شرکت ایرانی (ترجمه رسمی اسپانیولی)

مدرک شغلی(ترجمه رسمی اسپانیولی):

کارفرما: روزنامه رسمی / جواز

کارمند: حکم کارگزینی / بازنشستگی، سه فیش حقوقی اخیر، لیست بیمه

 

انواع ویزا ونزوئلا :

ویزا توریستی ( با استفاده از پاسپورت ایرانی و ارائه بلیط رفت و برگشت امکان اقامت ۲ هفته ای در ونزوئلا وجود دارد بدون اخذ ویزا )

 

ویزا تجاری – ویزا یک ساله ( دارنده ویزا یکساله ونزوئلا می تواند ۳ ماه در کشور ونزوئلا بماند )

 

 

مهاجرپذیری ونزوئلا

اگر شما علاقه به مهاجرت کاری به کشور ونزوئلا دارید باید کفش آهنین به پا کنید. دولت کشور ونزوئلا روند مهاجرپذیری خوبی را اعلام کرده است اما اینکه بهترین روش اقامت به کشور ونزوئلا برای ایرانیان کدام است بستگی به شرایط فرد دارد. حقیقت این است که مجاب کردن کارفرمایان در کشور ونزوئلا کار ساده‌ای نیست و این موضوع برای افراد خارجی که زبان این کشور را بلد نیستند به مراتب سخت‌تر نیز خواهد بود. اغلب ایرانیانی که کشور ونزوئلا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند هدف تجارت و سرمایه‌گذاری و یا ایجاد یک شغل شخصی دارند. واقعیت امر این است که به طور کلی روند مهاجرتی کشور ونزوئلا بیشتر برای ایرانیانی است که قصد دارند سرمایه خود را وارد خاک این کشور نمایند و البته که در این زمینه بسیار بسیار ثابت قدم هستند. وضعیت مهاجرپذیری کشور ونزوئلا در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است به عنوان مثال اگر یک شخص به منظور کار کشور ونزوئلا را انتخاب کرده باشد باید بداند که حقوق وی از یک فرد تبعه کشور ونزوئلا که شرایط کاری یکسانی با او دارد کمتر است و همینطور مزایای کمتری نیز در اختیار وی قرار می‌گیرد. از یاد نبرید که شما برای کار در کشور ونزوئلا باید بتوانید این اصول را دقت کنید. اخذ مجوز اقامتی در کشور ونزوئلا به طور کلی کار آسانی است اما اینکه شرایط زندگی در کشور ونزوئلا برای شما چطور خواهد بود بسیار پر اهمیت است. اقامت کشور ونزوئلا در شرایط مختلف ارزیابی می‌شود. وضعیت کار در کشور ونزوئلا ۲ درصد بهتر از سال‌های گذشته است.

 

آمار مهاجران به ونزوئلا

تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور ونزوئلا زیاد است اما اگر کمی دقیق‌تر شوید در دانشگاه‌های این کشور معمولاً پر از دانشجویان خارجی دیده می‌شود. به طور کلی خارجیان زیادی کشور ونزوئلا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند به طوری که اغلب خارجیان از کشورهای آلمان و آمریکا و اسپانیا و کلمبیا وارد کشور ونزوئلا می‌شوند و تحصیل می‌کنند. یک دلیل مهم در این زمینه عدم نیاز به مدرک زبان برای ورود به دانشگاه‌های کشور ونزوئلا است، البته که افراد باید در مصاحبه‌های شفاهی شرکت کنند. شما نیازی به تسلط به زبان اسپانیایی در کشور ونزوئلا ندارید و به سادگی با یک دوره کوتاه تحصیل و زندگی در کشور ونزوئلا می‌توانید تسلط خوبی در زبان اسپانیایی داشته باشید. شهریه‌های تحصیل در کشور ونزوئلا بسیار ارزان است و این موضوع سبب می‌شود که افراد دانشگاه‌های کشور ونزوئلا را انتخاب نمایند، نظام آموزشی در دانشگاه‌های کشور ونزوئلا بیشتر برگرفته از دانشگاه‌های آمریکا و اروپا است و با توجه به شهریه ارزان می‌توان گفت که این کشور بهترین گزینه برای کسانی است که قصد هزینه زیادی ندارند. شرایط اقامت در کشور ونزوئلا برای جوانان مناسب است.

حقیقت این است که عده‌ای که همیشه رویای مهاجرت به کشورهای اروپایی و استرالیا و کانادا و یا آمریکایی را داشته‌اند به دنبال اقامت کشور ونزوئلا هستند. این پروسه اقامتی سبب می‌شود که بتوانید به صورت مستقیم به پرتغال و اسپانیا بروید و به طور کلی دروازه‌های اروپایی برای شما باز می‌شود. یک حقیقت جالب این است که اگر فردی اقامت کشور ونزوئلا را داشته باشد به فکر اقامت امریکا نخواهد افتاد! ثبت شرکت در کشور ونزوئلا می‌تواند آینده‌ای روشن داشته باشد و هزینه اقامت در کشور ونزوئلا را تا حد زیادی تنظیم نماید.

آمار مهاجرانی که کارهای شخصی در کشور ونزوئلا برپا کرده‌اند روز به روز بیشتر می‌شود ایرانیان زیادی در کشور ونزوئلا اقدام به آرایشگاه شخصی کرده‌اند و همینطور برای تأسیس یک ساندویچی کوچک مجوز گرفته‌اند برای این دسته از شغل‌ها نیاز به سرمایه اولیه زیادی نخواهد بود. شما می‌توانید آمار مهاجرانی که به قصد ثبت شرکت کشور ونزوئلا را انتخاب کرده‌اند را بالا در نظر بگیرید، افرادی که معتقد هستند سرمایه‌گذاری در این کشور بر اساس نرخ مالیات ارزانی که دارد مناسب و ارزشمند است. مشخص است که فضای سرمایه‌گذاری کشور ونزوئلا زیر نظر دولت ارزیابی می‌شود. سیستم آموزشی در کشور ونزوئلا خوب است این رویکرد در جوانان ایرانی که سرمایه زیادی ندارند توانسته یک جرقه مثبت مهاجرت محسوب شود. اقامت کشور ونزوئلا با اجاره خانه به سختی دیده می‌شود.

 

میزان رضایت مهاجران به ونزوئلا

حال می‌خواهیم میزان رضایت از کسانی که به کشور ونزوئلا مهاجرت کرده‌اند را ارزیابی کنیم، برای این کار مصاحبه‌ای با حدود ۱۰ شخص که با اهداف متفاوتی از جمله سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل وارد کشور ونزوئلا شده بودند، صورت دادیم و نتایج حاصل بسیار جالب است:

 

دسته اول کسانی هستند که بدون سرمایه به منظور تحصیل وارد کشور ونزوئلا شدند، این افراد معتقد هستند که تحصیل در کشور ونزوئلا ارزان است اما در صورتی می‌توان به آینده امیدوار بود که در کنار تحصیل کار نیز وجود داشته باشد رضایت در این گروه در حدود ۵۶ درصد ارزیابی شد، در همین گروه کسانی تحصیل می‌کنند و سرمایه خود را در یک مسیر کارآفرینی نیز ورود داده‌اند هم دیده می‌شود. این اشخاص رضایت بیش از ۷۵ درصدی دارند و مشخص است که سرمایه‌هایی که در این راستا وارد می‌شود مهم است.

 

دسته دوم کسانی بودند که با هدف سرمایه‌گذاری وارد کشور ونزوئلا شده‌اند، این افراد رضایت بیش از ۹۲ درصد از مهاجرت خود داشته‌اند و معتقد هستند که دولت حمایت زیادی از گروه سرمایه‌گذاری می‌کند ورود به فعالیت‌های متعدد در کشور ونزوئلا بسیار مشخص است و این رویه سبب شده است که پروسه سرمایه‌گذاری در کشور ونزوئلا بتواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. شما برای سرمایه‌گذاری در کشور ونزوئلا باید بتوانید طرح توجیه اقتصادی درستی داشته باشید.

 

دسته سوم کسانی هستند که با هدف کار وارد کشور ونزوئلا شده‌اند، این گروه خود به دو شاخه مهم تقسیم شده‌اند، دسته اول از آنها قرار به جلب نظر کارفرمایان کشور ونزوئلا داشتند که اغلب با نارضایتی مشهودی همراه بوده‌اند به طوری که رضایت کمتر از ۳۰ درصد رای این گروه گزارش شده است. دسته دوم کسانی هستند که قصد دارند خود اقدام به یک شغل مناسب در کشور ونزوئلا داشته باشند و ایجاد اشتغال در کشور ونزوئلا را بسیار ارزانتر و مطمئن‌تر از ایران می‌دانند. اینطور که مشخص است هدف کاری در کشور ونزوئلا اهمیت زیادی دارد. بهتر است که بتوانید وضعیت اقامت کشور ونزوئلا را به طور دقیقی ارزیابی کنید . کاریابی در کشور ونزوئلا شرایط مشخصی دارد.

 

گروهی که به منظور ثبت شرکت و کارآفرینی در کشور ونزوئلا ورود کرده‌اند می دانند که شرایط کاری در این زمینه بسیار خوب بوده و البته که هزینه ثبت شرکت نیاز است. رضایت در این بخش بیش از ۸۰ درصد اعلام شده است.

 

مهاجرت از طریق ازدواج به ونزوئلا

ویزای ازدواج ونزوئلا یک شرایط بسیار خوب برای اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود. شما برای اینکه بتوانید از ویزای ازدواج ونزوئلا استفاده کنید باید بتوانید چند موضوع مهم را ارزیابی کنید. اول اینکه شرایط اخذ اقامت ونزوئلا بر اساس ازدواج برای افرادی خوب است که با یک شخص از تبعه ونزوئلا آشنا شده‌اند و شناخت کافی از شرایط وی دارند. مورد بعدی این است که افراد باید مراسم ازدواج را در ونزوئلا برگزار کنند و اجازه برگزاری مراسم در کشور خودتان بسیار محدود است. افراد باید بتوانند نامه تمکن مالی مشخصی داشته باشند. در واقع ساختار دقیق و درستی که در زمینه ویزای ازدواج ونزوئلا دیده می‌شود بر این اساس است که اولاً شما باید واقعی بودن ازدواج را ثابت کنید، در صورتی که این مرحله به خوبی پشت سر گذاشته شد می‌بایست مدارک لازمی ارائه دهید که نشان دهد می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در ونزوئلا برآیید. پروسه اخذ ویزای ازدواج ونزوئلا به طور کلی دارای شرایط مشخصی است یعنی افراد باید بتوانند برای اخذ این ویزا سعی کنند در ابتدا شرایط مالی خوبی داشته باشند و همینطور شغل فرد تبعه ونزوئلا نیز باید مشخص باشد. بسیار مهم است که بتوانید ازدواج خود را در دادگاه به ثبت برسانید. مشخص است که شرایط به ونزوئلا از نظر اقتصادی ارزان و مناسب است و مشکلی از این دست در ونزوئلا دیده نمی‌شود. فرم درخواست ازدواج تکمیل می‌شود و پس از آن با برگزاری مصاحبه به سادگی می‌توانید مهاجرت به ونزوئلا داشته باشید.

 

مهاجرت از طریق تولد به ونزوئلا

تابعیت از طریق تولد در ونزوئلا به صورت سیستم خاک است یعنی تنها به دنیا آمدن فرزند در خاک ونزوئلا می‌تواند سبب اخذ اقامت وی شود. در صورتی که تابعیت پدر و مادر ونزوئلایی باشد و فرزند در خاک کشور دیگر متولد شده باشد با مجوز از دولت کشور ونزوئلا شرایط تابعیت این کشور به فرزند تعلق می‌گیرد. مشخص است که وضعیت تابعیت در ونزوئلا در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. از یاد نبرید که شما برای اینکه از تابعیت این کشور استفاده کنید باید تمکن مالی برای نوزاد متولد شده را ارائه دهید.

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…