خانه مهاجرت اقامت قبرس

اقامت قبرس

5 ثانیه خوانده شده
0
0
269

 

راههای مهاجرت و اقامت در قبرس

جهت اخذ اقامت قبرس به صورت قانونی و با کمترین هزینه می توانید از روش اثبات تمکن مالی اقدام فرمایید. در این روش نیازی به خرید ملک توسط متقاضی نیست و فقط با ارائه اسناد مالی در ایران نظیر حساب بانکی، سند مالکیت (در صورت وجود) و غیره می توان اقامت قبرس را اخذ نمود.

۱)  ویزای قبرس:

ویزا برگه ای است که در پاسپورت ایرانی متقاضی چسبانده می شود و عمدتا توسط سفارت قبرس در تهران برای مقاصد توریستی صادر می گردد. حداکثر مدتی که به ایرانی ها معمولا ویزای توریستی داده می شود ۱ ماه می باشد.

زمانی که شما ملکی را در قبرس خریداری می کنید، صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارید. این ویزا به شما اجازۀ ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می دهد.

۲)   اقامت یا Residency :

اقامت قبرس به دو صورت دائم و موقت صادر می شود. افرادی که اقامت قبرس را دارند می توانند در قبرس زندگی کنند و هر چند بار که می خواهند به این کشور رفت و آمد داشته باشند. افرادی که اقامت دائم می گیرند به صورت مادام العمر از این حق بهره مند می گردند و افرادی که اقامت موقت کسب می کنند می توانند اقامت خود را تا زمانی که شرایط لازم را دارند تمدید کنند.

 

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس با نام رسمی جموری قبرس، کشوری جزیره ای در شرق دریای مدیترانه می باشد که پس از سیسیل و ساردنی، سومین جزیره بزرگ آن است که از شمال شرقی به کشور ترکیه و از شمال غربی به کشور یونان راه دارد . کشور قبرس به دو بخش قبرس شمالی  که ترک نشین است  و ساکنینش به زبان ترکی صحبت می کنند و بخش قبرس جنوبی که یونانی نشین بوده و ساکنینش به زبان یونانی صحبت می کنند، تقسیم می شود. بخش یونانی جزء اتحادیه اروپا و حوضه یورو می باشد، اما عضو پیمان شنگن نیست چرا که مناقشات بسیاری در این زمینه بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی وجود دارد.  قبرس دارای طبیعتی دیدنی شامل کوه و دریا و دشت های زیبا می باشد و تابستانی گرم و زمستانی معتدل دارد و توریست های بسیاری به دلیل طبیعت زیبای آن از این کشور دیدن می فرمایند.

 

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

کشور قبرس یکی از کشورهای پیشرفته است که مدارک تحصیلی آن در سطح بین الملل معتبر می باشد و در سال افراد زیادی را برای ادامه ی تحصیل به سمت خود جذب می کند. نظام آموزشی در کشور قبرس  بر دو اساس دولتی و خصوصی استوار است که در رشته ها ی مهندسی ، پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی مطرح می باشد. تحصیل در قبرس با توجه به حضور در اتحادیه اروپا می تواند نکات مثبت فراوانی را به دنبال داشته باشد چرا که می تواند مراحل اولیه ایجاد رزومه ای قوی را با انتخاب کشور قبرس طی نمود و آن را برای یک سکوی پرتاب برای کار و تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور های پیشرفته غربی قلمداد کرد. از دیگر نکات مثبت می توان به اجازه کار ضمن تحصیل نیز اشاره نمود که متقاضی مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، مضاف بر کمک هزینه ای جهت زندگی در این کشور از نظر کاری و ارتقاء سطح زبان ، می تواند رزومه کاری نیز برای خود فراهم نماید. برای ورود به دانشگاه های قبرس، داشتن مدرک زبان برای شخص متقاضی الزامی است که در هر مقطع تحصیلی نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل است. از دیگر نکات مثبت مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می توان به  هزینه پایین تحصیل در این کشور اشاره نمود که با توجه به عضویت در اتحادیه اروپا نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار پایین تر می باشد. از نکات منفی در رابطه با تحصیل در قبرس می توان به بورس تحصیلی اندک به دانشجویان بین المللی می باشد که کمک چندانی به جهت هموار نمودن شرایط تحصیل و زندگی در قبرس را برای دانشجویان بین المللی فراهم نمی کند.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی قبرس

 

 •     ارائه کپی معتبر تمامی مدارک تحصیلی ( برای هر دوره ای که اقدام می شود باید مدارک تحصیلی برای ما قبل به انضمام ریز نمرات در دسترس باشند)
 •     کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۲ سال
 •     عدم سوء پیشینه
 •     گواهی سلامت
 •     گواهی تمکن مالی
 •     ۴ قطعه عکس پاسپورتی

 

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

از جمله طرق مهاجرت به قبرس می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. از پرطرفدارترین راههای سرمایه گذاری در کشور قبرس خرید ملک در این کشور است که با رعایت شرایط خاص می توان از این طریق در کوتاهترین زمان ممکن به کسب اقامت دائم قبرس و در نهایت اتحادیه اروپا رسید.

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

به طور کلی سیستم اعطای تابعیت در کشورها بر اساس خاک و خون می باشد. سیستم خاک به این معنا است که اگر شخصی در خاک کشوری مثل کانادا یا امریکا به دنیا بیاید، بر اساس قاعده خاک به آن ها اعطای تابعیت می گردد. فارغ از اینکه پدر و مادر شخص متولد شده دارای تابعیت آن کشور باشند یا خیر. اما سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون بدین صورت است که شخصی که متولد می شود بر اساس تابعیت پدر والدینش تابعیت را اخذ می کند. در این میان کشور قبرس سیستم تابعیت بر اساس خون را انتخاب کرده است. به این معنا که شخصی که تازه در قبرس متولد می شود، بر اساس این امر که پدرش تابعیت چه کشوری را داشته باشد ،تابعیت را کسب می کند.در صورت تولد کودکی بعد از سال ۱۹۶۰ از پدری با تابعیت قبرس، آن کودک می تواند تبعه قبرس گردد اما در صورتی که از مادری تبعه قبرس متولد گردد، نمی تواند از اتباع قبرس محسوب شود. کودک در صورت تولد از مادری قبرسی و پدری با تابعیت نامعلوم و یا غیر قبرسی باید بعد از ۲۱ سالگی برای اخذ تابعیت قبرسی اقدام نماید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

در اکثریت کشورها ازدواج با تبعه کشور مورد نظر یکی از راههای مهاجرت و دریافت اقامت دائم آن کشور می باشد که این قانون در کشور قبرس نیز وجود دارد؛ یعنی مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج نیز میسر می گردد. ازدواج یکی از طرق قانونی مهاجرت است که شخص متقاضی  را می تواند به اقامت کشور قبرس برساند. به این صورت که شخص متقاضی با کسی که تابعیت قبرس را داشته باشد هنگامی که ازدواج کند، از زمانی که ازدواج به ثبت می رسد، شخص متقاضی می تواند تابعیت کشور قبرس را اخذ کند. موضوع حائز اهمیت این است که ازدواج باید به صورت رسمی صورت گیرد و به هیچ عنوان صوری نباشد و زوج و زوجه در کنار هم زندگی کنند. ازدواج صوری نمی تواند راهی مناسب به جهت مهاجرت به قبرس و یا هر کشور دیگری باشد، چرا که در اکثر کشورها زوجه باید مدت طولانی را به جهت واقعی بودن ازدواج با هم زندگی کنند. تا زمانی که راههای مناسب مانند مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری وجود دارد که با توجه به تحصیلات و تجربه شخص راه پیشرفت هموار می گردد. پس بهترین و هوشمندانه ترین راههای مهاجرت از راهی است که امکان پیشرفت و کسب اقامت دائم بدون استفاده از گزینه هایی با آینده نامعلوم می باشد.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

بر اساس کنوانسیون ژنو پناهنده به فردی اطلاق می گردد که شرایط ادامه زندگی در کشور خود و یا کشور مبدا را نداشته باشد که از دلایل عدم امکان زندگی در کشور خود می توان به عدم وجود امنیت برای شخص و  امکان آزار و شکنجه و همچنین مرگ فرد متقاضی مهاجرت به قبرس و سایر کشور ها از طریق پناهندگی به دلایل بسیاری اعم از داشتن نژاد خاص ، بودن در اقلیت مذهبی ، حضور در گروه هایی با فعالیتها و اعتقادات سیاسی و اجتماعی خاص و …. می باشد. پناهنده فردی است که تمایلی به بازگشت به کشور خود را ندارد چرا که ترس از شکنجه و آسیب های جدی و اعمال رفتارهای ضد حقوق بشر بر علیه اش  را دارد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…