خانه مهاجرت ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری آلمان

2 ثانیه خوانده شده
0
0
303

دعوتنامه تجاری آلمان

دعوتنامه تجاری آلمان می بایست توسط یک شرکت آلمانی تنظیم و بر روی سر برگ آن شرکت ضمیمه و در نهایت به همراه سایر مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت مورد نظر تنظیم گردد .اصل معرفی نامه از سوی شرکت ایرانی مربوطه تنظیم شده که در این معرفی نامه می بایست یک سری مطالب به درستی قید شود.

در ابتدا می بایست اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی به درستی درج گردد این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی و محل و تاریخ تولد است. مشخصلات گذرنامه ای جمله شماره گذرنامه و همینطور محل و تاریح صدور نیز می بایست به درستی مشخص شود. سمت فرد متقاضی در شرکت و سازمان می بایست به درستی اعلام شود، در واقع باید دقیق معلوم شود که شما در چه قسمتی مشغول به کار می باشید.

شرایط اخذ ویزای تجاری آلمان

آلمان دارای چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا است.این کشور خانه شرکت های بزرگ و شرکت های شناخته شده جهان است که دارای شاخه ها و همکاران در کشورهای دیگر از جمله کشورهای جهان سوم هستند که اغلب برای کسب و کار به آلمان سفر می کنند.این افراد و همچنین هر شخص دیگری که مایل به ورود به آلمان با هدف انجام کسب و کار است و از یک کشور تحت برنامه بدون ویزا نیستند، باید نسبت به اخذ ویزای تجاری آلمان اقدام کنند.ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد دارنده آن برای مدت ۹۰ روز در بازه زمانی ۶ ماه وارد آلمان شده و اقامت داشته باشد.

چه کسانی به ویزای تجاری آلمان نیاز دارند؟

از آنجا که ویزای کسب و کار یا تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است، ملیت شما عامل اصلی تعیین کننده این است که آیا شما باید این ویزا را دریافت کنید یا خیر.در حال حاضر ۶۲ کشور تحت برنامه سفر بدون ویزا وجود دارد که شهروندان آن نیازی به داشتن این سند برای ورود به آلمان و منطقه شنگن به طور کلی ندارند.

به همین دلیل است که شما باید قبل از انجام هر گونه اقدام در مورد سفر خود را به آلمان از خودتان بپرسید: آیا من نیاز به یک ویزای کوتاه مدت آلمان دارم یا خیر؟ – اگر متوجه شوید که به ویزا نیاز دارید، باید فرایند درخواست ویزای آلمان خود را آغاز کنید، که مستلزم جمع آوری چند اسناد خاص و شرکت در مصاحبه در سفارت یا کنسولگری آلمان در نزدیکی محل اقامت شما و یا مرکز درخواست ویزا در صورت موجود بودن است.

مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای تجاری آلمان

تعدادی از الزامات مورد نیاز برای تمام ویزاهای آلمان وجود دارد که باید به صورت یک به یک آنها را آماده کنید تا بتوانید ویزا را دریافت کنید که به شما اجازه ورود به کشور را می دهد. معمولا این الزامات را در دو گروه جداگانه تقسیم می کنیم: مدارک عمومی که معمولا برای هر نوع ویزا نیاز است و مدارک مورد نیزا برای ویزاهای خاص.

مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای آلمان

اسناد زیر به طور کلی برای یک ویزای کوتاه مدت آلمان مورد نیاز است و باید طبق استاندارد های سفارت آلمان ارائه شوند:

فرم درخواست ویزای اقامت کوتاه مدت – با اطلاعات صحیح و صادقانه و با توجه به مدارک دیگر باید تکمیل شود.این فرم باید دوبار پرینت شود و در هر دو فرم باید امضای شخص درخواست کننده موجود باشد.

دو قطعه عکس : عکس ها باید جدید و برای حداکثر سه ماه گذشته باشد.

پاسپورت معتبر : پاسپورت شما باید دارای حداقل سه ماه اعتبار پس از تاریخ انقضای ویزا باشد.حداقل صفحه خالی در پاسپورت شما باید موجود باشد.

یک کپی از صفحه اول پاسپورت ( حتما در سایز A4  باشد.)

تائیدیه محل اقامت شما در آلمان ( هتل،منزل و یا … )

اثبات وضعیت مالی : اگر مشغول به کار هستید،فیش حقوقی سه ماه اخیر و قرارداد کار – اگر صاحب کار هستید،اسناد مربوط به شرکت و ملک تجاری خود را به همراه اطلاعات مالی مبنی بر درآمد خود را ارائه دهید.

مدارک خاص برای ویزای تجاری آلمان:

گردش حساب مالی شرکت یا کارخانه خود برای سه ماه اخیر

 

 

مجوز کار

دعوتنامه از طرف شرکای تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره: لطفا یک نامه تأیید از مشتری آلمانی تهیه کنید) با ذکر جزئیات دعوت، تاریخ و مقصد سفر با برنامه دقیق جلسات کاری یا جلسات آموزشی.

برنامه دقیق جلسات کسب و کار شما (فقط برای اقامت بیش از ۳۰ روز)

نامه شرکت با کل برنامه سفر (سفرنامه) با ذکر موقعیت خود، مدت زمان خدمت شما، تاریخ و مقصد سفر و اگر هزینه های خود را تحت پوشش کارفرما قرار داده یا نه.

فرآیند درخواست ویزای تجاری آلمان:

روند درخواست برای ویزای کسب و کار آلمان تقریبا مشابه دیگر ویزای های آلمان است.

اعتبار ویزای تجاری آلمان:

اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارت دارد.ولی میتواند به یکی از دو حالت زیر صادر شود :

ویزای یکبار ورود :که اجازه می دهد شما فقط یک بار به آلمان وارد شوید و تعداد روزهایی که در ویزای خود، یعنی ۱۰ روز است، را صرف کنید.

چندبار ورود : که اجازه می دهد تا شما بیش از یک بار وارد آلمان شوید،و ۲۰ روز اقامت داشته باشید. شما همچنین ممکن است یک ویزای چندبار ورود یا یک سال اعتبار داشته باشید.

در این موارد باید مراقب باشید که قوانین ۹۰روزه در هر ۶ ماه را نقض نکنید، بر طبق آن هر زمان که بخواهید به آلمان سفر کنید، فقط باید به عقب برگردید و شمارش کنید تا بیش از حد مجاز در آلمان اقامت نداشته باشید.

انواع ویزای تجاری کشور آلمان

با توجه به قدرت آلمان در زمینه های صنعنی و اقتصادی، اخذ ویزای تجاری این کشور کمی پیچیده تر و دارای شرایط خاصی است که باید با دقت بررسی شود. برای تأیید فرد متقاضی ویزای تجاری در آلمان، تیم هایی متشکل از افراد مختلف تشکیل می شود و مسئولیت مصاحبه با فرد و بررسی شرایط و هدف و صحت مدارک او را بر عهده دارند.

اولین مورد اینکه بررسی شود فرد با چه هدف کاری به آلمان می رود و چگونگی تحقق اهدافش نیز دقیق باید مشخص گردد. دومین مورد برای اخذ ویزای تجاری آلمان حساب مالی شما است که دقیق بررسی می شود چون کار شما تجاری و بازرگانی است استطاعت مالی شما بررسی می شود. و سومین مورد هم زمانی بررسی می شود که فردی می خواهد برای شرکتی در آلمان کار کند که در این مورد نامه نگاری های لازم باید بین دو کشور مبدأ و کشور آلمان صورت گیرد و روند کاملاً به‌صورت قانونی طی شود.

کاربرد ویزای تجاری آلمان:

بنابراین در می یابیم که ویزا در اصل سندی است که ضمیمه گذرنامه شما می شود و محدوده سفرتان، هدف شما از سفر به آن کشور و اجازه کار، مدت زمان اقامت شما و آخرین تاریخی که اجازه رفتن به کشور مورد نظرتان را دارید و همچنین تعداد دفعاتی که به آن کشور سفر کرده اید را نشان می دهد.

توجه داشته باشید که اخذ ویزا به معنی ورود صددرصدی برای رفتن به هر کشوری نیست و مأموران در مرزها به دلایل گوناگونی می توانند مانع ورود شما به کشورشان شوند. بااین‌حال بعد از گذرنامه یا همان پاسپورت، ویزا یا همان روادید مهم‌ترین مدرک مسافرت شما برای کشور خارجی محسوب می شود.

اخذ ویزا در چندساله اخیر راه های پیچیده تر و مشکلات خاص خودش را دارد. به دلیل شرایط حکومتی و سیاسی حاکم بر کشورها و قوانین خاص هر کشور برای پذیرش تابعیت، اقامت و حتی گردشگری کمی دشوارتر از گذشته شده است که برخی شرکت ها و آژانس های مسافرتی هستند که این روند را آسان تر می کنند و از طرف شما برای اخذ ویزای آلمان اقدام می کنند. در ادامه مقاله روند اخذ ویزای تجاری کشور آلمان را برای هم‌وطنان عزیز که قصد سفر به این کشور جذاب را دارند بررسی می کنیم.

 • اقامت آلمان ازطریق تولد

  اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد اقامت یا تابعیت در آلمان در ابتدا بهتر دیدیم قبل اینکه …
 • مهاجرت ازطریق ازدواج

  مهاجرت آلمان ازطریق ازدواج ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این ک…
 • مهاجرت آلمان

  مهاجرت آلمان کشور آلمان به خاطر سیستم آموزشی خوب،اقتصاد قدرتمند و موقعیت های شغلی مناسب،به…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…