خانه مهاجرت ویزا تحصیلی اسپانیا

ویزا تحصیلی اسپانیا

14 ثانیه خوانده شده
0
0
182

چرا تحصیل در اسپانیا؟

کشور اسپانیا با توجه به جدول آمار شرکتهای خدمات مسافرتی و توریستی، در چند سال اخیر جزو پر جاذبه ترین مناطق توریستی کشورهای جهان محسوب میشود. با توجه به موقعیت اجتماعی افراد، نظرهای متفاوتی راجع به دلیل توریستی بودن این کشور بیان شده است اما در مجموع همه آنها به مزیت های یکسانی اشاره میکنند که فقط با توجه به دیدگاهشان مهمترین عوامل را انتخاب که به اختصار در زیر بیان شده است. از مزایای مشترک میتوان جاذبه های طبیعی، آب و هوای مناسب، تحصیل در معتبرترین دانشگاهها با کمترین هزینه، شرایط اقتصادی مناسب و دیگر جاذبه های توریستی در مورد این کشور نام برد.

تحصیل در دانشگاههای معتبر اسپانیا با کمترین هزینه

در شهرهای بزرگ اسپانیا مانند پایتخت آن مادرید و یا بارسلونا و والنسیا دانشگاه های بسیار معتبری با رنکینگهای جهانی زیر ۵۵۰ وجود دارند که از سراسر دنیا دانشجویان را به سمت خود جذب میکنند. تحصیل در این دانشگاه ها با مزایایی که نسبت به تحصیل در دیگر دانشگاه‌های اروپا دارد باعث محبوبیت دوچندان آنها شده است که بی شک مهمترین آن شهریه ناچیز تحصیلات (در صورت بورس شدن) در مقایسه با دیگر کشورهای تراز اول جهان می باشد. شاید یک مقایسه ساده هزینه های تحصیل در کشورهایی همانند انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا شما را به این مهم برساند که عملاً تحصیل بدون داشتن بورس تحصیلی در این کشورها غیر ممکن می‌باشد.

خدمات ویزا موندیال برای اخذ پذیرش تحصیلی در اسپانیا

اخذ پذیرش در مقاطع بالای لیسانس

آماده سازی مدارک جهت اخذ ویزا

رایزنی با دپارتمان های علمی اکثر دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا

اخذ بورسیه از دانشگاه ها

خدمات ترجمه

کمک در جهت آماده سازی انگیزه نامه و رزومه

خدمات پس از ورود در کشور اسپانیا

 

۵ مزیت تحصیل در اسپانیا

قرار گرفتن در بین ۱۰ مقصد اول دنیا برای تحصیل

برخورداری از فرهنگ غنی اروپای جنوبی

زبان اسپانیایی زبانی بین المللی است که با یادگیری آن دسترسی به دنیای لاتین آسان می شود

بهره مندی از انواع آب و هوا از آب و هوای ساحلی و گرم گرفته تا کوههای پوشیده از برف

افزایش رشته های میان رشته ای در رشته های دانشگاهی

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان کشورهای اروپایی برای تحصیل در اسپانیا به ویزا نیازی ندارند، اما سایر دانشجویان بین المللی باید برای اخذ ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در اسپانیا اقدام کنند. مراحل اخذ ویزای تحصیلی :

 

درخواست به یکی از دانشگاه های اسپانیا و دریافت نامه پذیرش

انتخاب نوع ویزای مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا

با توجه به طول دوره تحصیل دو نوع ویزا وجود دارد، ویزای ۱۸۰ روزه، در صورتی که قصد تحصیل به مدت ۳ الی ۶ ماه را داشته باشید باید برای این ویزا درخواست دهید. ویزای تحصیلی نوع D، در صورتی که قصد تحصیل به مدت بیش از شش ماه را داشته باشید، به این ویزا نیاز دارید. با ویزای تحصیلی نوع D می توانید کارت اقامت (TIE) برای دانشجویان بین المللی را دریافت کنید. TIE یک مجوز موقت است که به شما امکان اقامت در طول دوره تحصیل در اسپانیا را می دهد. این کارت برای حداکثر یک سال اعتبار دارد و می توان سالیانه تا پایان دوره تحصیل آن را تمدید کرد.

توجه داشته باشید که زمانی که از طریق ویزای کوتاه مدت وارد اسپانیا شده اید، نمیتوانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. برای دریافت ویزای تحصیلی تنها می توان از کشور خود اقدام کرد. همچنین امکان تغییر ویزا پس از ورود به اسپانیا وجود ندارد. تنها ویزایی معتبر است که از طریق سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور متقاضی پیش از ورود به اسپانیا دریافت شده باشد. با مراجعه به سفارت اسپانیا در کشور خود پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی مطلع شوید و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را تهیه و ارائه دهید.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا:

 •     تکمیل فرم درخواست ویزا
 •     پاسپورت (باید تا زمانی که در اسپانیا اقامت دارید، اعتبار داشته باشد)
 •     دو قطعه عکس اخیر در سایز عکس پاسپورت
 •     اطلاعاتی درباره برنامه تحصیلی انتخابی (جزئیات کامل از رشته و دانشگاه انتخابی مانند ساعات تحصیل در هفته)
 •     بیمه درمانی با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو برای کل دوره تحصیل
 •     وجوه کافی مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در طول دوره اقامت (حداقل ۹۰۰ یورو در ماه)
 •     گواهی پزشکی
 •     پرداخت هزینه درخواست ویزا

فهرست سوابق کیفری پنج سال اخیر (در صورت وجود) که توسط مقامات مربوطه در کشور مبدا صادر می شود.

با توجه به قوانین کشور اسپانیا، داشتن گواهی زبان اسپانیایی برای تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی اجباری نیست. با این حال زبان آموزش اکثر دانشگاه ها، اسپانیایی است که دانشجویان برای شرکت در رشته هایی به زبان اسپانیایی، باید به طور کامل به این زبان تسلط داشته باشند.

یکی از آزمون های قابل قبول زبان اسپانیایی در دانشگاه ها ، آزمون (DELE (Diploma de Español Como Lengua Extranjera می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و از کشورهای انگلیسی زبان نیستند، باید مهارت زبانی خود را با شرکت در یکی از آزمون های IELTS و یا Cambridge Advanced اثبات کنند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا از زمانی که فرم درخواست شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور ارسال می شود حداکثر ۱۵ روز زمان نیاز دارد تا فرآیند صدور ویزا تکمیل شود. شما بایستی ۳ هفته قبل از عزیمت برای درخواست ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. برای دانشجویان درخواست ویزا نوع C گزینه مناسب است . پس از مرحله صدور ویزا باید پس از ۱ سال در صورت نیاز ویزای خود را قبل از منقضی شدن مجددا تمدید کنید.

شرایط دریافت ویزای همراه در اسپانیا

دانشجویان از کشورهای مختلف می توانند برای شروع تحصیل و ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف وارد کشور اسپانیا شوند.ورود از مقطع لیسانس امکان پذیراست و با در دست داشتن مدرک زبان اسپانیایی وارد دوره ی یک ساله ی کالج شده و پس از گذراندن آزمون وارد دانشگاه شود. در مقاطع بالاتر نیز شخص با در دست داشتن مدرک زبان اسپانیای سطح B1 و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵ می تواند به هر دو زبان کورس تحصیلی خود را انتخاب کند و بعد از تحصیل به شخص فرصت کار داده شده و بعد از مشغول شدن به کار میتواند برای اخذ اقامت اقدام کند.

برای درخواست ویزای همرا ابتدا بایستی خود فرد دانشجو اقامت اسپانیا داشته باشد پس ابتدا باید ویزای تحصیلی بگیرد که برای اخذ این ویزا ابتدا به دانشگاه مورد نظر درخواست ارسال گردد که باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان و سایر مدارک به دانشگاه تحویل دهد و آنها پس از بررسی درخواست به شما پذیرش تحصیلی می دهند. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه می توانید با فراهم کردن مدارک لازم برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کند.

پس از اخذ ویزا زمانی که دانشجو توانست اقامت دریافت کند، ان زمان می تواند به ویزای همراه اقدام کند. در مورد ویزای همراه این نوع از اقامت ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال به صورت همزمان صادر نمی شود و فرد اصلی بعد از ورود به کشور اسپانیا یک سال باید در این کشور مانده باشد و با داشتن کارت اقامت خود می تواند، برای همسر و فرزند خود درخواست دهد، که می توانند ۹۰ روز اقامت کنند و باید سپس به سفارت اسپانیا مراجعه و دوباره درخواست ویزا کنند.

 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
 • اقامت اسپانیا ازطریق تمکن مالی

  اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی در روش تمکن مالی متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت ا…
 • ویزا تحصیلی آلمان

  ویزا تحصیلی آلمان ویزای تحصیلی آلمان به دلیل رایگان بودن نظام آموزشی این کشور و دانشگاه ها…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…