خانه مهاجرت ویزا تحصیلی اتریش

ویزا تحصیلی اتریش

2 ثانیه خوانده شده
0
0
89

ویزا تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش یکی از ویزاهای پرکاربردی است که در این مقاله بصورت کامل و دقیق به بررسی آن خواهیم پرداخت. ویزای تحصیلی اتریش را در سال ۲۰۱۹ هم میتوان در زمره پرتقاضاترین ویزاهای درخواستی ایرانیان جهت مهاجرت دانست که مزایای بسیاری مانند تحصیل رایگان و عدم نیاز به مدرک زبان دارد. مهاجرت به اتریش به دلیل رفاه اجتماعی بالا از جمله انتخاب های تحصیلی افراد می باشد. اتریش به دلیل زیبایی و ارائه کردن بهترین خدمات اجتماعی به شهروندان و انتخاب شدن شهر وین در چند سال اخیر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا جهت سکونت انتخاب شده است.

بررسی کلیه شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

 •     اخذ ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟
 •     تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش چگونه است؟
 •     هزینه های جانبی ویزای تحصیلی اتریش چه میزان است؟
 •     مدارک مورد نیاز تحصیل در اتریش چیست؟
 •     چه افرادی برای پذیرش تحصیلی موفق میشوند؟
 •     هزینه تحصیل در سال ۲۰۱۹ در اتریش چقدر است؟
 •     ویزای همراه در اتریش به چه صورتیست؟

 

اتریش یکی از معدود کشورهای درجه یک دنیاست که  نظام تحصیلی و آموزشی آن برای افراد خارجی رایگان می باشد. البته این امر، منحصر به دوره تحصیلات دانشگاهی می باشد. بنابراین تحصیل در اتریش برای مقاطع ابتدایی یا دبیرستان یا کالج ها شامل این مهم نمی شوند و افراد خارجی برای تحصیل در آن مقاطع باید هزینه بپردازند. این که گفته می شود تحصیل در اتریش رایگان است، در واقع از این قرار است که دانشجو باید مبلغ اندکی در حدود ۷۰۰ € یورو را به هنگام ثبت نام به دانشگاه بپردازد. همچنین باید به یاد داشت که این امر، تنها مختص به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی می باشد. بنابراین تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز مستلزم پرداخت هزینه است. ضمن این که معمولا هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی خصوصی همواره از دولتی گران تر می باشد.

دیگر مزیت ویژه و منحصر به فرد تحصیل در اتریش این است که پذیرش در آن مستلزم مدرک زبان نمی باشد. یعنی می توان بدون داشتن مدرک زبان نیز پذیرفته شده و ویزای تحصیلی گرفت. البته لازم است که دانشجوی متقاضی، پس از ورود به اتریش و پیش از شروع دوره دانشگاهی، در کلاس های آموزشی زبان شرکت نماید و نمره حد نصاب را نیز به دست آورد. تنها پس از آن می تواند در کلاس های اصلی شرکت کند.

ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟

طول پروسه اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و همچنین پروسه ویزای اتریش تا جواب ویزا چیزی حدود ۱۸ ماه یعنی یک سال و نیم طول میکشد. به این صورت که در مرحله پذیرش ابتدا باید همه ی مدارک تحصیلی حتی مدارک دیپلم و ریز نمرات این مقطع و بقیه مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر پروسه تایید از دفتر پیشخوان و تایید اداره کل آموزش و پروش استان و ترجمه ی آلمانی مدارک و همچنین تائید وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین هر پانچ مدرک ترجمه شده، تائید سفارت اتریش در ایران را داشته باشند که زمان انجام همه ی این شرایط چیزی حدود دو ماه طول میکشد.

پس از آن چنانچه در ددلاین دانشگاه های اتریش مدارک آماده شده باشد اسکن مدارک برای دانشگاه ارسال میشود. معمولا بین ۱۲ تا ۱۶ هفته جواب پذیرش طول میکشد. اگر جواب پذیرش مثبت باشد وارد فاز ویزای تحصیلی اتریش میشویم. در این مرحله متقاضی نامه ی پذیرش را همراه با اسکن صفحه ی اول پاسپورت برای سفارت اتریش در ایران ایمیل میکند و درخواست وقت مصاحبه میکند. معمولا این پروسه هم چیزی حدود ۳ ماه به طول می انجامد. و اگر مدارک تا روز سفارت تکمیل باشند و مصاحبه انجام شود و هیچ نقصی مدرک به متقاضی نخورد. جواب سفارت اتریش بین ۳ تا ۶ ماه به طول می انجامد. که تمامی این مراحل از زمان استارت تا انتها را حدود ۱۸ ماه میکند.

برای پذیرش در مقطع لیسانس در اتریش فرد باید حتما در دانشگاه های کشور خود قبولی دانشگاه داشته باشد و همچنین چند واحد از این مقطع را گذارنده باشد و علاوه بر اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس، ریز نمرات واحدهای پاس شده را نیز ارائه دهد. برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس نیز فرد باید حتما اصل دانشنامه مقطع لیسانس و ریز نمرات این مقطع را همراه با نامه عدم منع تحصیل دریافت کرده باشد.

تحصیل مقطع لیسانس در اتریش

به این دلیل که تحصیل در اتریش رایگان میباشد شرایط سختی جهت گرفتن پذیرش تحصیلی وجود دارد. برای پذیرش در این مقطع فرد باید نامه ی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس از دانشگاه ایرانی داشته باشیم و بهتر است اعتبار آن دانشگاه جزو معتبرتین دانشگاه ها باشد. یعنی قبولی دانشگاه های سراسری شانس بیشتری از دانشگاه های آزاد دارد. البته اتریش سخت ترین پذیرش ها را به دانشجویانی میدهد که مدرک از داشنگاه آزاد نشان میدهند. توصیه میشود جهت سهولت در پذیرش تحصیلی اتریش قبولی مقطع لیسانس از دانشگاه های سراسری باشد.

جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس صرف داشتن دیپل و پیش دانشگاهی یا همان مقطع دوازدهم کفایت نمیکند.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

نکته ی بسیار مهم پذیرش تحصیلی از اتریش در مقطع فوق لیسانس داشتن نامه ی عدم منع تحصیل از دانشگاه های ایرانی است. به این صورت که، دانشجو باید از دانشگاه ایرانی که لیسانس را اخذ کرده است یک نامه ی عدم ممانعت از تحصیل دریافت کند که این نامه نشان میدهد فرد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مشکلی ندارد. بیشترین میزان پذیرش تحصیلی در اتریش برای مقطع فوق لیسانس است.

دکتری در اتریش

برای پذیرش در مقطع دکترا در اتریش علاوه بر داشتن لیسانس و فوق لیسانس و داشتن نامه عدم منع تحصیل، داشتن مدرک اشتغال به تحصیل مقطع دکترا نیز معمولا مورد نیاز است. البته نه برای هر رشته ای چون در برخی از رشته ها برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیازمند پیدا کردن یک استاد راهنما یا همان سوپروایزر می باشد که از راه دور امری دشوار خواهد بود.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش:

علاوه بر مدارک تحصیلی دانشگاه های سراسری روزانه ایران

نیاز به مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی نیز هست که همه این مدارک به ترجمه رسمی آلمانی، تایید دادگستری، تایید وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش در ایران نیاز دارد.

برای رشته های داروسازی، تغذیه، دامپزشکی و پزشکی در کشور اتریش دوره ای به طور پژوهش-محور در نظر گرفته شده است که به فرد متقاضی این اجازه را می دهد در این کشور به صورت تطبیقی مدرک ایرانی خود را در اتریش معادل سازی کرده و بتواند تحت شرایطی به عنوان پزشک، داروساز یا دکتر تغذیه در کشور اتریش به کار مشغول شود. این رشته معمولا در دانشگاه درجه ممتاز مدیکال وین اتریش ارائه می شود که البته در سال های اخیر نسبت به رشته پزشکی سخت گیری های بیشتری شده است اما برای داروسازان شرایط بهتری مهیاست.

تحصیل در اتریش، شرط سنی ندارد و معمولا برای پذیرش در دانشگاه های اتریش خیلی به سن فرد توجه نمی شود. البته این موضوع، مطلق نیست اما کمتر دیده شده است که به خاطر سن فرد دانشگاه های اتریش به فرد پذیرش ندهند؛ گرچه در مرحله ویزا دیده شده به خاطر شرایط سنی فرد ویزا رد شده است.

صدور ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی این کشور به مانند خود پذیرش تحصیلی اتریش نیز سخت و زمان بر است. در حال حاضر می توان گفت که از زمان شروع اخذ پذیرش تا صدور ویزا برای متقاضی چیزی حدود یک سال الی یک سال و نیم حداقل زمان نیاز است. در مرحله ویزا، سفارت اتریش علاوه بر مدارک تحصیلی فرد که در زمان پذیرش ارائه داده است نیازمند مدارک دیگری که کاملا متفاوت از کشورهای دیگر است، می باشد.

در مرحله ویزا سوال های فراوانی در زمان مصاحبه از فرد می شود که متقاضی باید آمادگی کامل را جهت این موضوع داشته باشد. در عین حالی که ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نیست اما در روز مصاحبه میزان آمادگی زبان آلمانی فرد را محک زده و کسی که در این زمینه آمادگی ارائه کند شانس بالایی برای ویزا شدن دارد.

ویزای همراه در اتریش به چه نحوی است؟

از تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۷ قانون ویزای همراه به صورت همزمان برداشته شد و کشور اتریش دیگر به صورت همزمان به همراهان نفر اصلی ویزا نمیدهد. اما فرد پس از ورود به اتریش و کارها و امور شهروندی درخواست الحاق خانواده را میدهد و عموما همراهان ۶ ماه بعد در کشور اتریش هستند.

 

 • اخذ ویزای اتریش

  مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی  کشور اتریش: ۱- تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی به صورت کامل .…
 • شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی اتریش اگر متقاضی در دانشگاه آزاد پذ…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…