خانه مهاجرت اقامت انگلیس ازطریق تولد

اقامت انگلیس ازطریق تولد

2 ثانیه خوانده شده
0
0
47

اقامت ازطریق تولد

تولد در انگلستان و پاسپورت انگلستان:

پاسپورت انگلستان با نمره ۱۶۴ و  با امکان سفر به ۱۱۹ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا، سفر به ۴۵ کشور با امکان اخذ ویزا به هنگام ورود و سفر به  ۳۴ کشور با اخذ ویزا، یکی از معتبرترین گذرنامه‌ها بین گذرنامه ‌های کشورهای جهان به شمار می‌رود. طبق جدول زیرکه از یکی معتبرترین وبگاه‌های ارزیابی پاسپورت برگرفته شده است، گذرنامه انگلستان به لحاظ در رسته پاسپورت‌های دارای امتیاز ۵  قرار گرفته است. تولد در انگلستان چنانچه موجب اعطاء تابعیت آن‌ کشور شود، فرزند متولدشده در این کشور را از مزایای پاسپورت قوی انگلستان منتفع می‌گرداند.

با توجه به مؤلفه‌های مختلف در قانون ملی بریتانیا، انواع مختلفی از گذرنامه برای هر کلاس ملیت بریتانیا وجود دارد. همه دسته ‌های گذرنامه‌های بریتانیایی توسط حکومت معظم خود؛ تحت حاکمیت سلطنتی صادر می‌شوند. ازآنجایی‌که تمام گذرنامه‌های بریتانیا به نام تاج‌وتخت صادر می‌شود، پادشاه حاكم بر آن نیازی به گذرنامه ندارد.

تولد در انگلستان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت برای والدین:

تولد در انگلستان و تابعیت آن همان‌گونه که پیش‌تر نیز اشاره شد در اصل از طریق سیستم خون است، بدین معنا که جریان انتقال تابعیت از والدین تبعه انگلستان به فرزند می‌باشد. برای وضوح بیش‌تر بحث تولد در انگلستان و نحوه اعطاء تابعیت به‌واسطه آن مثالی ذکر می‌گردد. فرض کنید یک مرد تبعه ایران و انگلستان با یک زن تبعه آمریکا با یکدیگر ازدواج کنند و حاصل ازدواج آن‌ها فرزندی باشد که بعد از ۵ سال به دنیا بیاید. فرزند مزبور به ‌واسطه این‌که یکی از والدین او (پدر) تبعه انگلستان است، مطابق سیستم خون تبعه انگلستان خواهد بود. لذا در سیستم انگلستان، این والدین هستند که معطی تابعیت انگلستان می‌توانند باشند. حال چنانچه هیچ از والدین فرزند مذکور، تبعه انگلستان نباشند و فرزند در خاک انگلستان متولد شود، صرفاً فرزند البته آن‌هم در صورت وجود شرایطی که در گفتارهای پیشین بیان شد، تبعه انگلستان محسوب می‌گردد و تولد او در خاک انگلستان نمی‌تواند به والدین او امکان اخذ اقامت و تابعیت انگلستان را دهد.

تولد در انگلستان و بررسی دوتابعیتی در انگلستان:

تابعیت دوگانه (همچنین به‌عنوان ملیت دوگانه شناخته می‌شود) در انگلستان مجاز است. این بدان معنی است که می‌توان درعین‌حال که یک شهروند انگلیسی هستید؛ شهروند دیگر کشورها نیز باشید. در انگلستان نیازی به ارائه درخواست دو تابعیتی وجود ندارد. شما می‌توانید برای شهروندی خارجی درخواست کنید و شهروندی انگلیسی خود را حفظ کنید. لذا تولد در انگلستان در فرض اعمال سیستم خون یا در برخی موارد و با اجتماع شرایطی که فوقاً مذکور افتاد، می‌تواند موجب حدوث وضعیت دو تابعیتی شود که موردقبول دولت انگلستان است.

تولد در انگلستان و آثار حقوقی آن:

تولد در انگلستان به ‌واسطه آن‌که می‌تواند موجد اعطای خودکار تابعیت انگلستان به فرزند شود، آثار حقوقی را که تابعان انگلستان از آن منتفع می‌گردند را به فرزند اعطاء می‌دارد. ازجمله این‌که:

تبعه انگلستان می‌تواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر کشورهایی که نیازی به اخذ ویزا جهت سفر بدان ‌ها نیست، سفر کند.

ازآنجایی‌که انگلستان تابعیت مضاعف را می‌پذیرد، لذا اتباع آن می‌توانند به‌ راحتی تابعیت مضاعف کسب کنند.

اتباع انگلستان به‌راحتی می‌توانند در سرتاسر اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.

اتباع انگلستان منتفع از حق رأی خواهند بود.

تولد در انگلستان و ویزای توریستی انگلستان:

تولد در انگلستان و اخذ تابعیت آن به‌واسطه تولد به‌ طورکلی بنا به این دلیل که سیستم تابعیت انگلستان از طریق خون هست؛ لذا برای آن دسته از اشخاصی که به دنبال کسب تابعیت از طریق تولد هستند، گزینه چندان مناسبی به شمار نمی‌رود. اگرچه تحت شرایط خاصی امکان کسب تابعیت برای فرزندان والدینی که تبعه انگلستان نیستند وجود دارد، ولی دارا بودن شرایط لازمه برای آن بسیار دشوار است. اما انگلستان به‌واسطه دارا بودن شاخص ‌های بالای زندگی و پاسپورت معتبر، در صورت دارا بودن شرایط می‌تواند به‌عنوان گزینه جذابی برای اقامت و تابعیت شناخته شود که تولد می‌تواند یکی از طرق رسیدن بدان باشد.

 

 

قوانین اقامت از طریق تولد فرزند در انگلستان

یک کودک متولد شده در انگلیس از والدین غیر انگلیسی ممکن است به طور اتوماتیک تابعیت انگلیس را دریافت نکند. تنها در صورتی می تواند تابعیت انگلیس را اتخاذ کند که والدین او شهروند یا مقیم انگلیس باشند. شرایط اخذ تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند، رایج ترین روش اخذ تابعیت انگلیس به صورت اتوماتیک این است که یکی یا هر دوی والدین از زمان تولدشان تابعیت انگلیس را داشته باشند.

کودکان با والدین انگلیسی تبار، نیاز به ثبت نام ندارند، زیرا آنها از هنگام تولد واجد شرایط دریافت پاسپورت انگلیس خواهند بود.

برای کودک متولد شده در انگلیس از والدین غیر انگلیسی که مقیم این کشور نیستند، گزینه ای وجود دارد که می توانند تولد فرزند خود را ثبت کنند. اگر به یک یا هر دوی والدین پس از تولد فرزند اقامت یا تابعیت انگلیس داده شود، می توانند برای فرزند خود به عنوان یک شهروند انگلیسی ثبت نام کنند. این بدان معنی است که قوانین مهاجر برای کودک اعمال نمی شود و وضعیت او همانند شهروندان انگلیس است.

تولد فرزند در انگلستان

قبل از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ تقریبا هر کودک متولد شده در انگلستان به طور خودکار شهروندی انگلیس را به دست می آورد، این امر به دلیل استقرار نظام اخذ تابعیت بر اساس خاک بود بدین معنی که صرف به دنیا آمدن در خاک انگلیس باعث می گردد که فرد تابعیت انگلیسی کسب نماید. از آن زمان تا به امروز قوانین تغییر کرده است. کودکانی که امروزه در انگلیس به دنیا می آیند، فقط دارای اقامت انگلیس خواهند بود آن هم اگر حداقل یکی از والدین آن ها شهروند بریتانیایی باشد یا با داشتن اجازه اقامت دائم در انگلستان زندگی کنند. یعنی در عمل سیستم اعطای تابعیت که در گذشته بر اساس روش تابعیت خاک بود تغییر کرده و در عمل سیستم اعطای خون را برای اعطای تابعیت موردنظر قرار داده است.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند

در برخی موارد والدین کودکان زیر ۱۸ سال قادر به ارسال درخواست شهروندی بریتانیا برای فرزندان خود هستند و باید از فرم MN1 استفاده کنند. در بعضی موارد این حق بصورت اتوماتیک خواهد بود و در سایر موارد، به عهده آژانس مرزی بریتانیا خواهد بود. دسته بندی های زیر برای اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند وجود دارد:

کودکان متولد از والدینی که اقامت دائم یا تابعیت انگلیس را دریافت کرده اند می توانند درخواست اخذ تابعیت انگلیس را بدهند.

کودکان متولد شده در انگلستان پس از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ که برای ۱۰ سال در انگلستان زندگی کرده باشند حق دارند که به عنوان شهروندان انگلیسی درخواست دهند.

کودکانی که قبل از ۱ ژوئیه سال ۲۰۰۶ میلادی متولد شده و پدر بریتانیا و مادر خارجی دارند، می توانند برای دریافت شهروندی بریتانیا اقدام نمایند.

کودکان متولد شده در انگلستان از والدینی که نه شهروندان بریتانیایی و نه ساکنان دائمی آن هستند نیز می توانند برای اخذ تابعیت و اقامت انگلیس درخواست دهند، تنها بدین شرط که والدین بتوانند مقامات را قانع نمایند که دلیل محکمه پسندی برای اعطای تابعیت انگلیسی به آن کودک وجود دارد.

مدارک اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند:

گواهی تولد، گذرنامه و اسناد سفر

سوابق پرستاری، مدرسه

پرونده های بهداشتی، سوابق واکسیناسیون و شواهد انتصاب

پرونده پزشکی شخصی

شواهد حضور و مشارکت در باشگاه های اموزشی و فعالیت ها

شواهدی از اعضای جامعه درگیر در تربیت کودک

 

 • مهاجرت انگلیس ازطریق ازدواج

  مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای افرادی مناسب است …
 • مهاجرت ازطریق ازدواج

  مهاجرت آلمان ازطریق ازدواج ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این ک…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…