خانه مهاجرت اقامت آلمان ازطریق تولد

اقامت آلمان ازطریق تولد

1 ثانیه خوانده شده
0
0
33

اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد

اقامت یا تابعیت در آلمان

در ابتدا بهتر دیدیم قبل اینکه به بررسی شرایط اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور آلمان بپردازیم شما را با مفهوم و تفاوت اقامت و تابعیت آشنا سازیم. چرا که در اکثر موارد شخص دارای اقامت موقت بوده و بعد از گذشت چند سال می تواند این اقامت به اقامت دائم و سپس تابعیت یک کشور تبدیل شود.

در ابتدا به تعریف کلی در رابطه و چگونگی اخذ تابعیت و اقامت می پردازیم:

تابعیت: تابعیت در معنای لغوی به معنای پیروی و اطاعت کردن می باشد که اینگونه تعریف شده لست که رابطه ای است معنوی، سیاسی، حقوقی و بین المللی بین شخص حقیقی و دولت در یک کشور و دولت وظایفی و حقوق افراد از حاکمیت نشات گرفته و هر کدام در قبال دیگری دارای وظایف و حقوقی می باشد.

اقامت: اقامت در معنای لغوی و در لغت به معنای سکنی گزیدن، سکون و توقف است و فرد را به ناحیه ای از خاک کشوری که در ان سکونت دارد ارتباط می دهد. اقامت ها به دو گونه می باشد: اقامت موقت و اقامت دائم، که اقامت موقت می تواند مقدمه ای باشد برای اخذ اقامت دائم.

اقامت موقت و اقامت دائم آلمان

اگر چنانچه شخصی از کشور خارج شود و به قصد عزیمت با ویزاهای توریستی وارد کشور دیگری گردد می تواند از کشور مورد نظر اقامت موقت دریافت نماید. ولی اگر شخصی با انواع دیگر روادید و ویزاها مثل تایپ ویزاهای تحصیلی، کاری، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری به کشور دیگری سفر کرده و در آن کشور مستقر شود و سکونت کند طبق قوانین خاص هر ملتی می تواند با رعایت و انجام شرایط مطرح کشور متبوع برای دریافت اقامت، درخواست اخذ اقامت دائم نماید.

به طور کلی و طبق یک قانون همیشگی در تمامی کشورها و ایالات اخذ تابعیت از طریق تولد از دو نظام تفکیک شده ی خاک و خون بوده است که اکثر کشورهای دنیا از نظام خون تبعیت می کنند. در نظام تابعیت از طریق خون تابعیت شخص به تابعیت پدر و مادر یعنی والدین و نسب وی بازمی گردد درصورتی که در نظام تابعیتی خاک تابعیت شخص به محل تولد و جایی که در آنجا به دنیا امده وی بازمی گردد.

کسب تابعیت آلمان

معمولا اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد در شرایط خاصی امکان پذیر است. کشور المان مشخصا و به طور اصلی نظام تابعیتی خون را انتخاب نموده است مانند دیگر کشورهای همسایه اش و به طوری که اگر طفلی با پدر یا مادر المانی در کشور المان یا خارج از المان متولد شود طبق اصل خون تابعیت المان را اتخاذ می کند نکته ی اساسی اینکه قانون المان مادر المانی را هم پذیرفته است نه مانند برخی کشورها که فقط پدر را اینگونه می شناسند.

اما در بعضی اوقات کشور المان به طور نسبی و فرعی اصل خاک را مبنای قانونی تابعیت قرار می دهد و آن این است که به عنوان مثال اگر طفلی در کشور المان متولد شود که پدر و مادر و والدین وی بی تابعیت باشند یا مشخص نباشند ،یعنی اینکه فردی در این کشور به دنیا بیاید و پدرو مادر این فرد معلوم نباشد و بی پناه باشد. طفل به طور فرعی از طریق نظام خاک تابعیت المان را می گیرد هم چنین والدین طفل که این تابعیتی ندارند نیز از طریق تولد فرزند خود می توانند تابعیت کشور المان را کسب کنند.

شرایط اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد

تابعیت کشور بزرگ المان فقط از طریق درخواست و مطالبه ی قانونی تابعیت اعطا می شود که به طور معمول و والدین المانی فرزندی در خارج از کشور المان که در خواست تابعیت المان برای کودک خود را دارد باید ظرف مدت یکسال تقاضای قانونی خود را به مسئولین کنسولگری و سفارت المان ارائه و اطلاع دهند.

این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که فردی که از والدین تبعه المانی به دنیا امده باشد معمولا در سن ۱۸ سالگی می تواند برای حفظ و داشتن یا ترک تابعیت المانی خود نیز تصمیم گیری کند. کشور المان متاسفانه طبق قوانینی که وضع شده است تابعیت مضاعف یعنی تابعیت دوم را نمی پذیرد و افرادی که خواهان لغو تابعیت المانی میباشند باید از قوانین و موارد وضع شده و شرایط خاصی اقدام نمایند و این مورد در کشور المان وجود دارد که تحت قانون اساسی مصوب کشوربزرگ المان لغو تابعیت این کشورنیز ممنوع می باشد.

 

اخذ پاسپورت کشور آلمان

معمولا امکانات و تمامی حقوق شهروندی و اجنماعی فردی که تابعیت المانی خود را از دست داده باشد از وی نیز سلب می شود. اخذ پاسپورت کشور المان به معنی گواهی تابعیت کشور سوسیال المان می باشد و به صورت واضح افرادی که تابعیت کشور المان را دارند بدون دریافت ویزا و روادید می توانند به کشور های شنگن وعضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشند.

 

 • ویزای تجاری آلمان

  دعوتنامه تجاری آلمان دعوتنامه تجاری آلمان می بایست توسط یک شرکت آلمانی تنظیم و بر روی سر ب…
 • ویزا تجاری آلمان

  ویزا تجاری آلمان کشور آلمان جزء چهارمین کشورهایی است که از بهترین شرایط اقتصادی برخوردار ا…
 • مهاجرت ازطریق ازدواج

  مهاجرت آلمان ازطریق ازدواج ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این ک…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا توریستی اسپانیا

  ویزای توریستی اسپانیا ویزای توریستی اسپانیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضا…
 • اقامت قبرس

    راههای مهاجرت و اقامت در قبرس جهت اخذ اقامت قبرس به صورت قانونی و با کمترین هزینه م…
 • ویزای آفریقا جنوبی

    ویزای توریستی آفریقای جنوبی ویزای توریستی آفریقای جنوبی برای مسافرانی صادر می‌شود ک…
مطالب بیشتر از این نویسنده shadi
 • ویزا توریستی اسپانیا

  ویزای توریستی اسپانیا ویزای توریستی اسپانیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضا…
 • اقامت قبرس

    راههای مهاجرت و اقامت در قبرس جهت اخذ اقامت قبرس به صورت قانونی و با کمترین هزینه م…
 • ویزای آفریقا جنوبی

    ویزای توریستی آفریقای جنوبی ویزای توریستی آفریقای جنوبی برای مسافرانی صادر می‌شود ک…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا ویزای توریستی اسپانیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضا…