همه چیز درباره ی پنانگ

 

پنانگ یکی از معروفترین مقاصد گردشگری و اقامتی مالزی محسوب میشود. این ایالت شامل جزیره ی پنانگ و نوار خشکی سبرانگ پرای است.شهر جورج، پایتخت این ایالت است که به علت ساختمانهای تاریخی باشکوه و فرهنگ آن ، میراث جهانی یونسکو محسوب می شود.خط ساحل شمالی پنانگ بوسیله ی شن های طلایی رنگ و آب های پر زرق و برق آن قابل تمایز است که برای بازدیدکنندگان محلی و خارجی یک تعطیلات محبوبی را فراهم می کند.

باتو فرینگهی واقع در امتداد جاده ی ساحلی شمال غرب شهر جورج، یکی از معروفترین سواحل پنانگ است ک دارای مجموعه ای از هتل ها و اقامت گاه های استاندارد بین المللی است.بر روی ساحل دراز بکشید و آفتاب بگیرید و از هیجان های آبی مانند قایق های موزی و جت اسکی کند.جذاب ترین ویژگی این ساحل شامل غاره های بیشماری است که جان پناه هایی هستند در میانه ی صخره ها و سنگ های غول پیکر.

در انتهای شمال غربی جاده ی ساحلی ، تلوک باهانگ قراردارد. این ساحل، یک ساحل ایده ال است ک هتل های لوکس به همراه محیطی آرام را برای افرادی ک به حریم شخصی اهمیت می دهند، ارائه می دهند.در نزدیکی آن ، باغ ادویه ی گرمسیری قرار دارد ک مجموعه ای بیش از ۵۰۰ تنوع از گیاه فلور را در مالزی و تمام جهان دارا است. این باغ با وسعت ۸ هکتار بزرگترین نمایشگاه گیاهان گرمسیری و ادویه جات در منطقه است.

علاوه بر این ساحل، در این مسیر چندین ساحل دیگر نیز قرار گرفته اند. این ساحل زیبا در پارک ملی پنانگ واقع هستند که یک سفر عالی را برای بازدید از تنوع گونه های گیاهی و جانوری این جزیره فراهم می کند.

ساحل مانکی، در قسمت شمالی جزیره، برای یک پیک نیک آرام زیر سایه ی درخت دم اسبی، ایده آل است. دوستداران ماجراجویی می توانند در مسیر جنگلی ک از ساحل مانکی آغاز می شود و تا فانوس دربایی موکا امتداد دارد، به ماجراجویی بپردازند.

علاوه بر این، ساحل کراچات، یک محیط بی نظیر و منظره ی زیبا را پیشنهاد می دهد.در پشت ساحل ، یک درباچه وجود داردکه که حاوی لایه های آب شیرین و آب شور است ک به جذابیت ساحل می افزاید. تنها راه دسترسی ب این دو ساحل از تلوک باهانگ، مسیر دریایی به وسیله ی قایق و یا مسیرهای پیاده روی است.

افراد علاقه مند به پرندگان و دیگر موجودات زنده می توانند در این راه جنگلی قدم بزنند و میمون ها، سنجاب ها و دیگر حیوانات کوچک را مشاهده کنند.

برای تجربه ی زیبایی های پنانک، باید در شهر گردش کنید تا نگاهی اجمالی به گذشته ی نوستالژیک آن بیاندارید.اسپلاناد در شهر جورج، یک ساحل لذت بخش برای قدم زدن در شب است. نقطه ی عطف در اینجا، فورت کور نوالیس است ک در اوایل قرن نوزدهم میلادی توسط کاپیتان فرانسیس ساخته شده است. در طول مسیر، اغذیه فروشی هایی با غذاهای متنوع محلی وجود دارند.

خیابان هند کوچک و کمپل، پر از مجموعه های بی پایانی از عتیقه ها ، سوغاتی ها و اجسام آنتیک است. در هنگام بازدید از این جزیره، از بازدید از هنر خیابانی چشمگیر و اجسام آهنی موجود در اطراف شهر تاریخی جورج به خصوص در خیابان ارمنی ها غافل نشوید.

سفر زمینی

پل پنانگ و پل سلطان عبدل الحلیم ممیز شاه، جزیره ی پنانگ را به مینلند متصل می کنند. از بیشتر قسمت های کشور، اتوبوس هایی نیز به سمت پنانگ وجود دارد.

امکان سفر از طریق دریایی، هوایی و ریلی نیز وجود دارد.

اطلاعات مفید پنانگ

فرودگاه بین المللی پنانگ

شماره تماس : ۶۰۴۶۴۲۶۹۸۱

شهر جورج : ۶۰۴۲۶۲۲۰۹۳

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
 • رقص محلی آذربایجان

  رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران…
 • سفر هوایی با کودکان

  سرگرم کردن بچه‌ها روی زمین هم چندان کار آسانی نیست، چه برسد به وقت سفرهای هوایی که بچه‌ها …
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…