خانه مهاجرت اقامت قطر ازطریق سرمایه گذاری

اقامت قطر ازطریق سرمایه گذاری

6 ثانیه خوانده شده
0
0
155

اقامت قطر ازطریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قطر و مقدمه ای بر آن

قطر کشوری کوچک در خاور میانه و جنوب غرب قاره آسیا است. این کشور کوچک جمعیتی در حدود دو میلیون و ششصد هزار نفر دارد. این کشور تازه استقلال یافته از بریتانیا دارای منابع طبیعی بسیار زیادی مانند مروارید نفت خام و گاز طبیعی است که همین امر در کنار جمعیت کم آن باعث شده است کشور قطر ثروتمند ترین کشور جهان باشد. زبان رسمی این کشور عربی و پایتخت آن شهر دوحه است و واحد پول این کشور نیز ریال است. نکته جالب اینجاست که بیش از ۶۰ درصد از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می دهند.

کشور قطر با درآمدهای بسیار بالای نفت و گاز، درصدد تبدیل به یکی از هموارترین بسترها برای سرمایه گذاران خارجی در بین کشورهای جهان است. قطر در بین کشورهای جهان بالاترین شاخص توسعه انسانی و یکی از بالاترین درآمد های سرانه را دارد. همین عوامل هستند که هر ساله باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری به سمت کشور قطر و سرمایه گذاری در قطر می شود.

سرمایه گذاری در قطر و استانداردهای سرمایه گذاری

علاقمندان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید چندین نکته را مد نظر داشته باشند که مهمترین آنها امنیت کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری است و اینکه قوانین حقوقی آن کشور چقدر از سرمایه گذاری خارجی حمایت می کند. سرمایه گذار باید مطمئن باشد قوانین محکمی در حمایت از سرمایه گذار خارجی وجود دارد که به آسانی قابل تغییر نمی باشد. نکته بعدی که باید بدان پرداخته شود و قبل از سرمایه گذاری تحقیقات کامل از طرف سرمایه گذار انجام شود این است که کشور مورد نظر در ازای این سرمایه گذاری چه امکاناتی را برای سرمایه گذار مهیا می کند و آیا سرمایه گذاری فرد سودده است یا خیر. از عوامل تعیین کننده در مورد امنیت سرمایه گذار شاخص مصادره اموال (Expropriation risk) است. این شاخص بیان گر این است که دارایی و سرمایه گذاری شما در کشور مورد نظر تا چه اندازه امنیت دارد.

برای سرمایه گذاری موفق در این کشور باید شش فاکتور مهم را نیز در نظر گرفت:

بستر حرفه ای-باز دهی در قبال سرمایه-سادگی پروسه سرمایه گذاری-شفافیت بازار-اجازه انتقال سرمایه

سرمایه گذاری در قطر و شاخص های تاثیرگذار:

یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در هر کشور، همچنین سرمایه گذاری در قطر، میزان تولید ناخالص ملی در آن کشور است. تولید ناخالص داخلی مجموع کالا یا خدماتی است که در طول یک سال به ازای هر شخص در یک کشور ایجاد می شود. کشور قطر یکی از بالاترین این شاخص ها را در میان کشور های جهان دارد.

نرخ مالیات نیز از عوامل بسیار مهم دیگر در موضوع سرمایه گذاری در قطر است. مالیات بر درامد فردی در این کشور در سال های اخیر صفر بوده است.

مورد بعدی تأثیر گذار در سرمایه گذاری در قطر ، می تواند نرخ تورم هر کشور باشد که کشور قطر در این مساله نیز بسیار سطح پایینی از تورم را در سال های اخیر داشته است که با رشد منفی مواجه است.

نرخ ریسک نیز از شاخص های مهم در انتخاب مقصد برای سرمایه گذاران خارجی است که در دو نوع نرخ تعریف می شود. در نوع اول شرایط عمومی کشور مانند شرایط سیاسی و اقتصادی و … بررسی شده و در نوع دوم شرایط محیطی برای ایجاد یک تجارت مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمایه گذاری در قطر از طریق ثبت شرکت:

سرمایه گذاری در قطر از طریق ثبت شرکت در قطر به اشخاصی توصیه می شود که صرفاً به دنبال فعالیت اقتصادی هستند و علاقه ای به اخذ اقامت قطر ندارند. زیرا اگر به دنبال ثبت شرکت و دریافت اقامت در کشور های خارجی هستید گزینه هایی مانند اتریش، مجارستان، اسپانیا و … گزینه هایی مناسب تر هستند که بعد از پنج سال فعالیت تجاری، به شما اقامت اعطا می کنند. دقت بفرمایید کشور قطر نیز مانند کشور های عربی دیگر به شما اجازه مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت را نخواهد داد و شما فقط مجاز به داشتن سهم تا ۴۹ درصد خواهید بود. و ۵۱ درصد از شرکت شما باید به نام کفیل عربی باشد.

مزایای سرمایه گذاری در قطر از طریق ثبت شرکت :

عدم پرداخت مالیات بر درامد بالا

مالیات بسیار پایین ۵ درصدی در فعالیتهای صادرات و وارداتی

برگشت سود قابل قبول و سرمایه به سرمایه گذار خارجی

نیروی کاربسیار ارزان

 

یکی از بهترین انواع شرکت های قابل ثبت در قطر شرکت با مسئولیت محدود است. در این نوع شرکت سرمایه گذار باید یک یا دو شریک قطری داشته باشد که میزان سرمایه آنها در شرکت نباید کمتر از ۵۱ درصد از کل سهام شرکت باشد .ارائه طرح تجاری قوی در این زمینه ضروری است. اهداف شرکت و انتظارات سرمایه گذار از کسب و کار و براوردهای مالی و هزینه ها و منابع مالی شرکت  باید در این طرح تجاری بطور روشن بیان شود .مرحله بعدی انتخاب اسم برای شرکت است که مسلما باید منحصر به فرد باشد. بعد از اینکه طرح تجاری و نام شرکت مورد قبول اداره کار کشور قطر قرار گرفت سرمایه گذار باید افتتاح حساب در یکی از بانکهای معتبر قطر انجام دهد و حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار ریال قطر در حساب خود بگذارد که این مبلغ برای شرکت های با مسئولیت محدود حتما مورد نیاز است. در این روش به شخص اقامت یک ساله تعلق خواهد گرفت که مادامی که فرد در این کشور مشغول به فعالیت تجاری طبق قانون باشد این اقامت به طور سالانه تمدید خواهد شد.

سرمایه گذاری در قطر از طریق خرید سهام و اوراق قرضه:

قطر دارای بازار بورس فعال و پر سودی است. برای علاقمندان به سرمایه گذاری در قطر در بازار بورس، این نکته وجود دارد که در کشور قطر می توانند اقدام به خرید اوراق قرضه و یا سهام نمایند اما با هیچ مبلغی شخص نمی تواند از طریق سرمایه گذاری در بورس اقامت و یا تابعیت این کشور را به دست آورید. این روش صرفا مناسب اشخاصی است که میخواهند در این بازار پر سود سهمی داشته باشند.

سرمایه گذاری در قطر و مزایای آن:

سرمایه گذاری در قطر می تواند برای سرمایه گذار همراه با سود بسیاری باشد. قطر کشوری است که با داشتن ذخایر عظیم نفتی و زیرساخت های بسیار درجه یک اقتصادی بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جذب می کند. قطر عضو سازمان تجارت جهانی WTO می باشد. همین امر تا حدی باعث امنیت خاطر سرمایه گذاران می شود. نیروی کار در قطر بسیار ارزان است و فرایند استخدام بسیار ساده است. اگر چه سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان کمی مشکل است اما این امر باعث می شود که سرمایه شخص به صورت ارز بین المللی حفظ شده و بی ارزش شدن ریال ایران در میزان  سرمایه شخص تاثیری نگذارد.

سرمایه گذاری در قطر از طریق سپرده بانکی:

افراد خارجی به منظور سرمایه گذاری در قطر ، به صورت اتوماتیک مجاز به افتتاح حساب نیستند و فقط در صورتی می توانند در این کشور حساب بانکی داشته باشند که دارای یکی از اقامت های قانونی این کشور باشند. بانک های کشور قطر مانند اکثر کشور های خارجی سود بالایی به سپرده گذاران پرداخت نمی کنند. از این رو سپرده گذاری در این کشور را نمی توان یک سرمایه گذاری جدی به حساب آورد هرچند که سپرده گذاران می توانند از بانک های قطری اعتبار دریافت نمایند که البته این مساله مستلزم داشتن کسب و کار قانونی در این کشور است.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…