خانه مهاجرت ویزا کار عمان

ویزا کار عمان

9 ثانیه خوانده شده
0
0
123

ویزا کاری عمان

کار در عمان، شرایط اخذ ویزای کار در عمان و قوانین مهاجرت به عمان و همچنین اخذ اقامت عمان از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. گاهی اوقات ممکن افراد به مهاجرت کاری به عمان فکر کنند، اما با سوالاتی مواجه می شوند از جمله اینکه: شرایط کار در عمان چگونه است؟ قوانین کاریابی در عمان به چه صورت است؟ میزان حقوق دریافتی در عمان چه اندازه است؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ داده شده است.

کار در عمان و شرایط عمومی آن:

در ابتدای بحث کار در عمان لازم است که در خصوص این کشور توضیحات اولیه ای ارائه گردد. کشور عمان که در خاورمیانه واقع شده است یکی از کشورهای حوزه عربستان می باشد که نام عربی آن نیز سلطنته عمان می باشد. پایتخت این کشور، شهر مسقط است که دریای عرب از قسمت خاوری و دریای عمان از قسمت شمال به آن وصل می شود. همچنین کشور عمان از ناحیه جنوب با کشور یمن و از ناحیه غربی با کشور امارات و کشور عربستان همسایه می باشد. این کشور از طریق دریا با کشور ایران نیز هم مرز می باشد. زبان رسمی این کشور عربی است و البته زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در این بسیار رایج می باشد. نوع حکومت کشور عمان، سلطنتی مطلق است. مساحت کشور عمان حدود ۵۰۰،۳۰۹ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود  ۴،۵۷۷،۰۰۰ نفر می باشد.

در نهایت واحد پول این کشور نیز ریال عمان است. همانطور که می دانید در سال های اخیر در خصوص کار در کشور عمان زمزمه های بسیاری به گوش می رسد، از نظر اینکه کار در این کشور دارای شرایط مطلوبی است و همه افراد به فکر مهاجرت به این کشور از طریق کار انداخته است.

کار در عمان و نرخ بیکاری در آن:

از جمله موارد بسیار مهم در خصوص کار در عمان، آگاهی از نرخ بیکاری در این کشور است. آمار نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر پایین بوده است و همین دلیل سبب شده است که متقاضیان زیادی قصد اقدام برای این کشور را داشته باشند. در سال ۲۰۱۰ نرخ بیکاری در عمان تقریبا زیر ۵ درصد بود و این روند نزولی ادامه پیدا کرد تا سال ۲۰۱۸ که به حدود ۳ درصد رسید. بنابراین از نظر شرایط کار در این کشور می توان امیدوار بود، اما این نکته مثبت بیشتر برای افراد عمانی مناسب است، زیرا همیشه برای افراد غیر عمانی شرایط ورود به کشور از طریق کار راحت و سهل نخواهد بود.

کار در عمان و ویزای کاری عمان:

کار در عمان مستلزم اخذ ویزای کاری می باشد. افرادی که خواهان اخذ این ویزا می باشند می توانند با رعایت شرایط خاصی به آن دست پیدا کنند. اما اخذ این ویزا به راحتی صورت نمی گیرد و افراد و متقاضیان در صورت عدم دریافت پیشنهاد شغلی از این کشو موفق به اخذ این ویزا نخواهند شد. از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کاری عمان، داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای عمانی یا یک کمپانی عمانی است. متقاضیان برای اخذ این دعوتنامه باید از طریق ارسال مدارک و رزومه خود به صورت ایمیل و ذکر شرایط خود و اثبات این نکته که یک کارگر متخصص و ماهر هستند بتوانند کارفرما را متقاعد کنند که برای آن ها دعوتنامه و پیشنهاد کاری صادر نمایند. کارفرمایان نیز باید از اداره کار و اداره پلیس کشور سلطنتی عمان تایید دعوتنامه شغلی را دریافت نمایند تا بتوانند یک شخص غیر عمانی را استخدام نمایند.

از جمله شرایط مهمی که افراد و متقاضیان کار باید داشته باشند، داشتن سن بین ۲۱ سال تا نهایت سن ۶۰ سال و تسلط به زبان عربی یا زبا انگلیسی است. عمان سیاست های انعطاف پذیری برای استخدام نیروی کار خارجی دارد. قوانین و ظوابطی که در خصوص استخدام افراد در کشور عمان اعمال می شود دارای محدودیت های زیادی است که برای افراد غیر عمانی ایجاد میکند. دلیل این قوانین سخت این است که در وهله اول کارمندان و نیروی کار عمانی را استخدام نمایند. در شرکت های خصوصی در این کشور قوانین مهم کار، امور اجتماعی و قانون اساسی مورد توجه فراوان قرار می گیرد.

کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار:

متقاضیان کار در عمان برای اخذ ویزای کاری این کشور پس از اینکه دعوتنامه کاری را از کارفرما یا کمپانی عمانی دریافت نمودند باید بتوانند یک سری مدارک خاص دیگر را نیز ارئه نمایند. این مدارک باید به زبان انگلیسی و یا زبان عربی ترجمه شوند و به سفارت کشور عمان ارائه شوند:

ارائه دو قطعه عکس ۶*۴ شخص متقاضی

ارائه پاسپورت متقاضی و کپی آن که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد

ارائه دعوتنامه کاری و یا همان مجوز کار صادر شده از طرف کارفرما و در نهایت اداره کار کشور عمان

ارائه گواهی نامه سلامت و عدم بیماری

ارائه عدم سوء پیشینه

ارائه سایر مدارک کاری و تخصصی شخص متقاضی

ارائه فرم درخواست ویزای کار به سفارت و کنسولگری این کشور

کار در عمان و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹

نکته مهم دیگر در خصوص کار در عمان، لیست مشاغل مورد نیازی است که هر ساله از طرف این دولت اعلام می شود. همیشه تعداد موقعیت های شغلی موجود در هر کشور با اقتصاد آن کشور ارتباط مستقیم دارد و از آنجایی که کشور عمان دارای صنعت نفت و گاز است، درآمد و بودجه لازمه در این کشور از طریق نفت و گاز تامین می شود. اما در کنار در این مسئله، مشاغل دیگری نیز در این کشور وجود دارد که در آن ها به نیروی کار احتیاج داشته باشند. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ دولت سلطنتی عمان در حدود ۹۰ شغل، جهت استخدام افراد ماهر غیر عمانی ممنوعیت اعلام نمود و دلیل این سیاست این بود که متخصصان عمانی در این دسته از مشاغل می توانند ظرفیت موردنیاز را تکمیل نمایند و احتیاجی به استخدام افراد و اتباع سایر کشورها نیست. اما به دلیل حقوق پایین در این دسته از مشاغل، زیاد مورد تقاضای افراد قرار نمی گیرد.

اما در زیر، لیست تعدادی از مشاغل مورد نیاز این کشور که از طرف وزارت کار و اتاق بازرگانی این کشور اعلام شده است را ذکر می نماییم. در جدول زیر این لیست مشاغل را ذکر می نماییم:

پزشکی-دندان پزشکی-پرستاری-فناوری اطلاعات-مدیریت پروژه-راه سازی-برق کار

جوشکار-نجاری-کار در رستوران-سرآشپز

 

کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان:

تقاضیان کار در عمان پس از ورود به این کشور می توانند تا ظرف مدت ۳۰ روز برای اخذ اقامت کاری خود به اداره کار و اداره پلیس این کشور درخواست خود را ارائه نمایند. برای انجام این کار یک سری مراحل و مدارک خاص نیاز است. از جمله این مدارک ارائه نامه شغلی از طرف کمپانی و کارفرمای موردنظر، ارائه نامه سلامت و عدم بیماری خاص و ارائه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده می باشد. زمانی که شخص متقاضی مدارک را ارائه نمود یک اقامت ۲ ساله برای وی صادر می گردد.

 

 

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…