خانه مهاجرت ویزا جستجوی کار آلمان

ویزا جستجوی کار آلمان

10 ثانیه خوانده شده
0
0
139

ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف است. از سال ۲۰۱۵ به بعد مهاجرت کاری به آلمان افزایش زیادی داشته است.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ چیست؟

اخذ ویزا کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد.

بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری بدون هیچ منعی اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.

در گذشته برای متقاضیان بین المللی مانع های بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد

سابقه کار حداقل ۳ تا ۵ سال مرتبط با رشته تحصیلی

آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی

اخذ ویزای جستجوی کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است و مدرک زبان جزء مدارک لازم نیست ولی در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار آلمان به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد. در هر صورت باید دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که فرد شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰

بدلیل طولانی بودن لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تنها تعدادی از آنها را در اینجا نام می بریم.

پرستاری-ارتوپدی-توانبخشی-شنوایی شناسی-مهندسی مکانیک-مهندسی برق

مهندسی ساختمان-برنامه نویسی-برق صنعتی

نحوه دریافت ویزای کار آلمان:

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشور مذکور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.

فرایند دریافت ویزای کار آلمان بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان ۶ ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان:

فرم درخواست ویزا-عکس گذرنامه-مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)-مدارک تحصیلی-تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی-مدارک سوابق کاری-رزومه-گذرنامه دارای اعتبار-مدرک بیمه درمانی مسافرتی دارای اعتبار

بلوکارت آلمان:

بعد از گذشتن ۳ تا ۵ سال از مدت ویزای کار می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد.

بلوکارت آلمان در واقع قدم اول برای اقامت دائم آلمان خواهد بود.

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان ۵۰۰ شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، ۵۳ شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشورآلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان:

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

    کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای:

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد. با این وجود به احتمال قوی تا سال ۲۰۲۰ امکان کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای و تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند فراهم شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…