خانه ویزا ویزا تحصیلی نیوزلند

ویزا تحصیلی نیوزلند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
90

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند فرصتی عالی در باب تحصیل در کشوری جوان و با استقلال است که سالانه بیش از ۶۵ هزار نفر دانشجو بین المللی در این کشور به تحصیل می پردازند. در بین متقاضیان علاقه مند به مهاجرت، ویزای تحصیلی نیوزلند یکی از پرطرفدارترین ویزاها جهت ادامه تحصیل می باشد. با توجه به اینکه این کشور دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیار پیشرفته بوده و در تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد و مخصوصا با توجه به قانون جدید این کشور برای روادید کاری که تحصیلات در نیوزلند امتیاز ویژه ای را دارا می باشد، دلیل انتخاب این مسیر را دو چندان کرده است.

 

شرایط تحصیل در نیوزلند

سیستم آموزشی نیوزلند بسیار متفاوت است و یکی از بهترین ها در جهان است. بر اساس نمرات، بالاترین سطح سواد آموزی و ریاضیات و علوم در میان کشورهای دنیا را نیوزلند به خود اختصاص داده است. همچنین نیوزیلند بیشترین میزان بودجه عمومی را برای آموزش و پرورش در جهان ارائه می دهد. در حال حاضر ۸ دانشگاه در سرتاسر کشور نیوزلند وجود دارد، همراه با ۱۸ موسسه فن آوری و بیش از ۶۰۰ مدرسه آموزشی که به آموزش مهارت های تخصصی می پردازند.

۸ دانشگاه کشور نیوزیلند عبارتست از:

دانشگاه آوکلند

دانشگاه کانتربری

دانشگاه لینکلن

دانشگاه مسی

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

دانشگاه وایکاتو

دانشگاه صنعتی آوکلند

۵ دانشگاه در میان دانشگاه های نیوزیلند در نظر گرفته شده است که در رتبه بندی جهانی بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. نیوزیلند برای کسب و کار، فن آوری، مهندسی، پزشکی و علوم زیست شناسی بهترین موسسات آموزشی را ارائه می دهد و مدارس آن در سطح جهانی زبانزد هستند. برنامه آموزش عالی توسط دولت نیوزلند برای شهروندان این کشور بسیار ارزان قیمت بوده و بورسیه های بسیاری را در نظر می گیرد. افراد جهت گذراندن دوره های زبان، تحصیل در دبیرستان و مدارس نیوزلند، دوره های آموزشی کوتاه مدت در کالج ها (حتی کوتاه تر از ۶ ماه)، تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند خواهند داشت

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

سیستم تحصیل در این کشور برای متقاضیان خارجی در دوره های پیش دانشگاهی و دانشگاهی نیز صورت می گیرد. در مجموع می توان گفت که سن از پارامترهای اصلی در باب تحصیل در این کشور و اخذ روادید می باشد که متقاضیان می بایست شرایط خود را مطابق با دوره های تحصیلی در خصوص مهاجرت مورد بررسی قرار دهند. ساختار سیستم آموزشی در نیوزلند از سنین ۵ سالگی آغاز می گردد که از کیفیت آموزش برتری برخودار می باشد. دوره های تحصیلی همانند اکثر کشورها در ۳ دوره ابتدایی، راهنمایی و متوسط نیز صورت می گیرد

مدارک ویزای تحصیلی نیوزلند

اخذ مجوز ورود برای دوره های تحصیلی یا همان ویزای تحصیلی از اهم موارد در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. با توجه به قوانین حاکم بر کشور مقصد برای شهروندان هر کشور، قوانین اخذ روادید نیز متغیر می باشد که در این بخش از مقاله به این امر مهم پرداخته می شود. مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی این کشور بدین صورت است:

سند ازدواج در صورت تاهل

پاسپورت معتبر با اعتباری بیشتر از ۶ ماه

پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی ۲۵۰ NZD (دلار نیوزلند)

فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی کشور نیوزلند

مدرک زبان مورد نیاز (عموما مدرک زبان آیلتس آکادمیک)

اصل و ترجمه مدارک تحصیلی اعم از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات رسمی تایید شده

نامه تمکن مالی ثابت کننده توان مالی متقاضی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در طول مدت اقامت وی در کشور نیوزلند

نامه پذیرش نهایی دریافت شده از کالج و یا دانشگاهی که در کشور نیوزلند واقع شده و متقاضی موفق به دریافت پذیرش از این موسسه شده

ارائه نتیجه آزمایشات پزشکی مورد نظر که در سایت رسمی سفارت نیوزلند اعلام شده است.

گاهی ممکن است از متقاضی خواسته شود ووچر هتل و یا محل اقامتش در نیوزلند را نیز ارائه دهد

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به همراه بورسیه

اخذ بورس و کمک هزینه های تحصیلی رویایی می باشد که سالانه در ذهن متقاضیان در باب تحصیل در نیوزلند ایجاد میگردد. بورس تحصیلی در این کشور بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در این کشور طیف گسترده ای از بورس و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا میگردد که مقالات بین المللی، استاد راهنما، معدل خوب و نمره آیلتس از موارد حائز اهمیت در همین باب می باشد. بورس تحصیلی مشترک المنافع از جمله بورسیه های حائز اهمیت در این کشور میباشد که شامل اکثر دانشجویان  خارجی میشوند.

 

مدت بررسی ویزای تحصیلی نیوزلند

به طور معمول سفارت نیوزلند جهت بررسی مدارک متقاضی ویزای دانشجویی، یک پروسه ۳ ماهه را تعریف نموده است که گاهی ممکن است این روند کوتاه تر و یا طولانی تر از این مدت زمان تعیین شده باشد. در صورتی که مدارک متقاضی ناقص بوده و افسر سفارت نیاز به بررسی بیشتر مدارک ایشان داشته باشد و یا اعلام کند که یک سری مدارک باید از سوی متقاضی ارسال گردد، برای طی کردن چنین فرآیندی ممکن است گاهی بیش از ۶ ماه نیز زمان لازم باشد. بنابراین پیشنهاد می شود حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی فرد، درخواست خود را جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور به سفارت اعلام دارد.

مهاجرت به نیوزلند

به طور کلی افرادی که به صورت غیر قانونی وارد نیوزلند شده اند، مادامی که شرایط اقامت قانونی نشده باشد، قادر به دریافت ویزای کار و یا تحصیلی این کشور یا ویزا کاری استرالیا نخواهند بود. لازم به یادآوری است افرادی که به واسطه پروسه های سرمایه گذاری وارد این کشور شده اند نیز اجازه تحصیل در این کشور را داشته و مادامی که اقامت آنها به واسطه سرمایه گذاری پابرجاست نیاز به تغییر نوع ویزا و اقامتشان نخواهند داشت.

مزایای اخذ اقامت نیوزلند عبارتست از:

بازار جهانی فوق العاده

جامعه انگلیسی زبان

سلامت بهداشت عالی

رفاه اجتماعی بالا

زندگی در کشوری دور از جنگ های جهانی

سیستم آموزش عالی

 

 • مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد فرزند نیوزلند تشکیل شده از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچ…
 • مهاجرت به نیوزلند

  مهاجرت به نیوزلند هر فردی که خواهان زندگی در کشوری جز کشور مادری اش است باید خود را آماده …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…