خانه مهاجرت مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

2 ثانیه خوانده شده
0
0
233

مهاجرت به نیوزلند

هر فردی که خواهان زندگی در کشوری جز کشور مادری اش است باید خود را آماده مواجه با هر گونه شرایطی سازد و تا زمان رسیدن به هدف و آرامش در کشور مقصد از پای ننشیند . مهاجرت حتی اگر به بهترین و آسان شکل ممکن هم برای شما صورت پذیرد نیاز به صرف زمان ، هزینه ، انگیزه و روحیه تطبیق پذیری بالا دارد .

مهاجرت به نیوزلند گزینه طلائی برای افراد در خصوص اخذ اقامت و تابعیت می باشد که در سال های متوالی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. مهاجرت به نیوزلند به عنوان مقصدی برتر برای متقاضیان اقامت شناخته شده است که مدنظر افرادی زیادی قرار گرفته است. کشور نیوزلند به دلیل زبان رسمی این کشور که انگلیسی میباشد و همجواری با کشور استرالیا و طبیعت بکر و همچنین اقتصاد قوی یکی از ۳ کشور برتر مهاجرتی شناخته شده و مهاجرت به نیوزلند هر روز متقاضیان بیشتری را به سمت خود میکشد.

مهاجرت به نیوزلند

در حال حاضر کشور نیوزلند در بسیاری از رنکینگ های توسعه و پیشرفت جهانی، دارای رتبه ای مورد توجه می باشد که معمولا جزء ۱۰ کشور برتر به شمار می آید. افرادی که از شرایط سنی کمتر از ۵۵ سال، عدم سوء پیشینه کیفری، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس برخوردار می باشند اکنون میتوانند برای مهاجرت به نیوزلند اقدام کنند زیرا این موارد از شرایط عمومی و ابتدایی کسب صلاحیت به منظور مهاجرت می باشد. در وهله بعد اشخاص می بایست با بررسی شرایط فردی و یکی از راه های مهاجرت به این کشور نظیر تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند و یا ازدواج با شهروندی نیوزلند اقدام نمایند.

شرایط کشور نیوزلند

با توجه به موقعیت جغرافیایی نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام، این کشور مجموعا دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است و البته هر چهار فصل را می توان در مناطق مختلف آن دید. از آن جا که این کشور متشکل از جزایر کوچک و بزرگی است که هر یک از آن ها طول جغرافیایی متفاوتی دارند بنابراین برخی نقاط مانند مناطق جنوبی حتی شاهد برف و دمای بسیار پایین تر از صفر هستند، در حالی که مناطق دور شمالی دارای آب و هوای قاره ای می باشند. این کشور یکی از زیباترین نقاط روی زمین با مناطقی بکر و دست نخورده است. در نیوزلند سیاست هایی جدی به منظور حمایت از محیط زیست وجود دارد و چیزی در حدود یک سوم وسعت این سرزمین را مناطق حفاظت شده طبیعی تشکیل میدهد.

۵ راه اصلی مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از ۵ راه اصلی امکان پذیر می باشد که عبارتست از:

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار یا تخصص

تحصیل در نیوزلند

مهاجرت به نیزولند از طریق سرمایه گذاری

ازدواج با شهروندان نیوزلند

مهاجرت از طریق پناهندگی

تحصیل در نیوزلند

در مورد تحصیل باید گفت که دولت نیوزلند بطور کلی آن را به دوره های کمتر از ۶ ماه و بیشتر از ۶ ماه تقسیم کرده و آن را برای دوره ای حداکثر تا ۴ سال صادر می نماید که قابل تمدید و یا تغییر خواهد بود. متقاضی لازم است که بدین منظور ابتدا از یک مرکز آموزش عمومی یا عالی که مورد تایید دولت نیوزلند می باشد پذیرش بگیرد و هزینه کل دوره را نیز بپردازد و آنگاه با ارائه گواهی بانکی مبنی بر این که هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل را دارد و سایر مدارک مورد نیاز،اقدام به اخذویزا تحصیلی نیوزلند نموده و با آن واردخاک نیوزلند شود.

نظام تحصیلی نیوزیلند دارای ۳ سطح است  و این خود نشان دهنده تنوع منحصر به فرد نظام تحصیلی  نیوزیلند است. کشور نیوزیلند ضمن استقبال از توانایی های مختلف، سعی بر این دارد که میان اعتقادات مذهبی، گروه های قومی و سطح ایده ها ی دانش پژوهان سازگاری و ارتباط سازنده برقرار نماید و آموزش با سطح کیفی بالا دراولویت نظام تحصیلی نیوزیلند قرار دارد. نظام تحصیلی نیوزیلند به ترتیب زیر است:

آموزش و پرورش در اوایل دوران کودکی که سن ورود این دوره از تولد تا مدرسه است.

مدارس ابتدایی در نیوزیلند که از ۵ سال تا ۱۹ سال بوده که از ۶ تا ۱۶ سالگی اجباری است.

آموزش و پرورش بالاتر که شامل آموزش های حرفه ای می شود.

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

نیوزلند شبیه به استرالیا و کانادا به موجب طرحی مبتنی بر سیستم امتیاز بندی اقدام به پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص دارد. به موجب ضوابط این طرح، لازم است که متقاضی حداقل ۱۰۰ امتیاز را بدست آورد تا مشمول این پروژه شود و طبیعتا هر چه نمره بالاتری را کسب نماید شانس بیشتری خواهد داشت. در کل ۷ کشور ویزای کاری مستقیم صادر میکنند که کشور نیوزلند یکی از این ۷ کشور میباشد. برای موفقیت روی این ویزا هم ۴ پارامتر اصلی: سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان ملاک ارزیابی میباشند. و البته برخی شروط فرعی نیز باعث افزایش امتیازات میشود.

ازدواج در نیوزلند

ازدواج با یکی از شهروندان نیوزلند سبب انتقال تابعیت می گردد. طرفین باید ظرف مدت حداقل یک سال، رابطه واقعی و پایداری داشته باشند. مهاجرت به نیوزلند از بهترین گزینه های مهاجرتی خصوصا در این سال های اخیر است. انتخابی که با گذشت هر سال و سیر صعودی سطح کیفی زندگی در آن کشور، متقاضیان در باب ازدواج می بایست گفت که مانند بسیاری از کشورهای دنیا، بیشتری را به خود جذب می کند.

شرایط ازدواج در نیوزلند شامل موارد زیر میگردد:

سن بالای ۱۸ سال

ملاقات قبل از ازدواج

زوجین بستگانتان درجه یک نباشند.

تمکن مالی (مخصوصا از سوی شهروند نیوزلندی)

طرح پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص موسوم به طرح SMC فرصت ویژه ای خصوصا برای جوانان می باشد که خواهان مهاجرت و کسب فرصت های جدید در زندگی هستند. در نظر داشتن هزینه های زندگی در نیوزلند از دیگر موارد قابل بررسی توسط متقاضیان مهاجرت به این کشور فوق العاده می باشد که می بایست مدنظر افراد قرار گیرد.

 

معرفی نیوزیلند به عنوان یک مقصد برای مهاجرت

کشور نیوزیلند یا زلاندنو کشوری است که در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. کشور نیوزیلند متشکل از چندین جزایر بزرگ و کوچک است. کشور نیوزیلند فاصله بسیار زیادی با خشکی های دیگر کره زمین دارد به نحوی که کشور استرالیا که نزدیکترین کشور همسایه کشور نیوزیلند محسوب می شود دوهزار کیلومتر فاصله دارد و حدفاصل کشور نیوزیلند و استرالیا ، دریای تاسمان قرار دارد.

کشور نیوزیلند از امنیت بسیار بالایی بهره مند می باشد. نمی توان گفت که جرم در نیوزیلند به طور کل وجود ندارد منتها مطابق آمار، وقوع جرم نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است و می توان گفت  نیوزیلند تا حدود بسیار زیادی عاری از هرگونه خشونت شخصی و درگیری بین جوامع است. در نظرسنجی بین المللی که انجام شده است نیوزیلند به عنوان یکی از آرام ترین و کم فسادترین کشورهای جهان معرفی شده است و از مقایسه ۱۶۲ کشور از لحاظ خطر خشونت شخصی، کشور نیوزیلند از منظر امنیت، پس از ایسلند، دانمارک و اتریش ، رتبه چهارم را در دنیا به خود اختصاص داده است و همچنین رفاه اجتماعی و خدمات شهروندی در نیوزلند بسیار عالی می باشد.

نکته ای که کشور نیوزیلند را از سایر کشورها متمایز ساخته است این است که نیوزیلند از لحاظ بحران مالی کمتر از دیگر کشورها تحت تاثیر قرار گرفته است. کشور نیوزیلند  فرصت ها و موقعیت شغلی بسیار فراوانی جهت کار متخصصان در رشته های مختلفی از جمله رشته های مهندسی و پزشکی و علوم پایه ایجاد نموده است.

 

 • مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد فرزند نیوزلند تشکیل شده از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچ…
 • مهاجرت انگلیس ازطریق ازدواج

  مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای افرادی مناسب است …
 • ویزا تحصیلی نیوزلند

  ویزای تحصیلی نیوزلند ویزای تحصیلی نیوزلند فرصتی عالی در باب تحصیل در کشوری جوان و با استقل…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…