ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در آلمان را دارید این نوع ویزا مناسب این کار نیست. تالار شهر قدیمی در بامبرگ، قلعه شوسترین، بازار کریسمس نورنبرگ، جشنواره های مختلف، کلیسای جامع شهر کلن و بسیاری از مکان ها و رویدادهای دیگر در آلمان باعث شده است که مهاجرین از سراسر جهان بسیار علاقه مند به دریافت ویزای توریستی آلمان باشند. علاوه بر این، انواع نان خوشمزه و انواع غذاها، مهمان نوازی مردم و …، فقط در سال ۲۰۱۷ این عوامل باعث ورود ۴۵۹ میلیون بازدید کننده به آلمان شده اند. با این حال ورود به آلمان آسان نیست و علیرغم اینکه آلمان با ورود بدون ویزا با بسیاری از کشورها موافقت کرده است، اما هنوز هم کشورهایی هستند که شهروندان آنها برای ورود به آلمان نیاز به ویزای توریستی آلمان دارند، حتی برای مدت کوتاه. اگر شما قصد دارید که برای مدت کمتر از ۳ ماه به آلمان برای بازدید از اعضای خانواده یا دوستان و یا گشت و گذار سفر کنید، شما به یک ویزای شینگن نیاز دارید.

ویزای توریستی آلمان چیست؟

ویزای توریستی آلمان یا ویزای شینگن، ویزایی است که توسط کشورهای عضو شینگن ایجاد شده که به دارنده این ویزا اجازه می دهد تا نه تنها آلمان، بلکه به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کند. ویزای توریستی آلمان برای اهداف گردشگری و یا بازدید از دوستان و اعضای خانواده شما و گشت و گذار در سراسر آلمان می باشد. توجه داشته باشید که شما با ویزای توریستی آلمان یا ویزای شینگن مجاز به کار در این کشور نیستید، بنابراین برای اجازه کار باید ویزای کاری آلمان یا ویزای تحصیلی آلمان را درخواست کنید.

چه زمانی باید برای ویزای توریستی آلمان درخواست کنیم؟

سریع ترین زمانی که می توانید برای دریافت ویزای توریستی آلمان اقدام کنید، سه ماه قبل از سفرتان است و دیر ترین زمان برای درخواست دو هفته قبل از سفرتان به آلمان می باشد. بنابراین توصیه می شود برای درخواست ویزای توریستی آلمان حداقل ۳ هفته قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی آلمان شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اول از همه شما باید ویزای توریستی آلمان را درخواست کنید، می توانید به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود مراجعه کنید.
 • مصاحبه را انتخاب کنید. می توانید به صورت آنلاین یا حضوری در کنسولگری یا سفارت آلمان تعیین کنید.
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی آلمان.
 • مصاحبه شما ممکن است حدود ۲۰ دقیقه طول بکشد، در طی این زمان افسر سفارت از شما در مورد سفرتان سوالاتی می پرسد و از شما مدارکتان را درخواست می کند.
 • بعد از گذراندن همه این مراحل باید منتظر پاسخ سفارت یا کنسولگری باشید.

 

مدت زمان شرف ویزای توریستی آلمان اغلب ۹۰ روزه می باشد و شما به نشانی فرد مستدعی که خجلت زده به اخذ این نوع از تذکره جمهوری فدرال آلمان شده اید؛ بایستی قبل از اتمام فرصت سه ماهه خود، از مرزهای کشور آلمان به شکل تمام و کمال خارج شوید؛ لازم است بدانید قبض ویزای کشورهای عضو شنگن همچون آلمان، حضور فرد مستدعی برای اعمال پایه ها اخذ و مذاکره قهری اجباراً است و پیش از حضور نیز باید فرم تقاضا ویزای خود را از سایت ایلچیگری رسالت این کشور گرفتن کرده و سپس با تکمیل آن به سفارت خانه آلمان بازآیی نمایید.

توجه داشته باشید اخذ ویزای آلمان نیاز به تعیین وقت مباحثه دارد و این انتخاب وقت، به هیچ وجه به صورت تلفنی قابل دیسیپلین نیست و حتما باید شما درحضور به سفارت خانه بازآیی کنید و با نشان دادن مدارک کامل خود همنشین با فرم پر شده اخذ ویزا به صورت چاپ شده در روز انتخاب مذاکره در کنسولگری آلمان، حضور بهم رسانید.

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • اقامت سوئد از طریق ازدواج

  اقامت سوئد ازطریق ازدواج: جهت مهاجرت به کشور های اروپایی مانند سوئد چندین و چند مسیر وجود …
 • ویزا ژاپن

  ویزای ژاپن سفر به سرزمین خورشید و احترام! “نیپون کوکو” در زبان ژاپنی به معنای خاستگاه خورش…
 • ویزا توریستی ایتالیا

  ویزای ایتالیا ایتالیا عضو حوزه شینگن است و امکان ارائه ویزا شینگن را دارد. این نوع از ویزا…
مطالب بیشتر از این نویسنده shadi
 • ویزا ژاپن

  ویزای ژاپن سفر به سرزمین خورشید و احترام! “نیپون کوکو” در زبان ژاپنی به معنای خاستگاه خورش…
 • ویزا توریستی ایتالیا

  ویزای ایتالیا ایتالیا عضو حوزه شینگن است و امکان ارائه ویزا شینگن را دارد. این نوع از ویزا…
 • ویزا توریستی سوئیس

  انواع روش های دریافت ویزا سوئیس: گردشگری دیدار از اقوام شرکت در سمینار یا همایش تجاری درما…
بارگذاری بیشتر در ویزا

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

اقامت سوئد از طریق ازدواج

اقامت سوئد ازطریق ازدواج: جهت مهاجرت به کشور های اروپایی مانند سوئد چندین و چند مسیر وجود …