خانه مهاجرت مهاجرت ازطریق ازدواج

مهاجرت ازطریق ازدواج

3 ثانیه خوانده شده
0
0
156

مهاجرت آلمان ازطریق ازدواج

ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. طبق قوانین ازدواج در آلمان، شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد ازدواج نمایید، می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست یابید. ثبت ازدواج در آلمان به صورت درخواست به نزدیک ترین دفاتر ثبت و اسناد می باشد و پس از آن درخواست شما را به دادستانی انتقال می دهند. نتیجه آن به دفتر ثبت و اسناد ارجاع می شود و مدت زمان آن تا ۶ ماه قبل از ازدواج می باشد.

شرایط ازدواج در آلمان

قدم اول شرایط ازدواج در آلمان این است که شخص تبعه آلمان باید ثابت کند، درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش را دارد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارد. از طرفی دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان، شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان، باید زبان آلمانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج، متقاضی ازدواج در آلمان باید به سفارت آلمان مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج آلمان ارائه نماید. پس از بررسی مدارک، در صورت تایید شدن مدارک، ویزای ازدواج در آلمان صادر خواهد شد. در کشور آلمان ازدواج با شخص آلمانی، نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت بوده و تا شما درخواست را ارائه نکنید، تابعیت آلمان به شما ارائه نمی شود. با صدور ویزای ازدواج در آلمان، شما می توانید وارد کشور آلمان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود خواهد داشت. با ۳ سال اقامت در خاک آلمان، می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

ازدواج همجنسگرایان در آلمان

ازدواج در آلمان برای همجنسگرایان به طور قانونی در سال ۲۰۰۱ به رسمیت شناخته شد. در اکتبر سال ۲۰۱۷ ازدواج همجنسان با تمام منافع به قانون اساسی پیوست و زوج ها می توانند، ازدواج در آلمان را به ازدواج رسمی تبدیل کنند و دولت آلمان از آن ها حمایت می کند.

قوانین ازدواج در آلمان

حداقل سن برای ازدواج در آلمان ۱۸ سال می باشد، اما افراد از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی با اجازه والدین نیز قادر به ازدواج می باشند. اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد و بخواهد مجدد ازدواج کند، به مدارکی برای اثبات اتمام ازدواج های قبلی مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد. اگر فرد غیر آلمانی و فرد تبعه کشور آلمان بخواهند مراسم ازدواج خود را در کشور آلمان برگزار نمایند، فرد غیر آلمانی می تواند با اخذ ویزای توریستی به مدت ۳ تا ۶ ماه وارد کشور آلمان شده و برای برگزاری مراسم خود اقدام نمایند. در کشور آلمان ازدواج با زن و مرد تبعه آلمان در صورت درست بودن پرونده، باعث اقامت و سپس تابعیت آلمان می شود و شخص اجازه تحصیل و کار به طور تمام وقت را خواهد داشت. اگر فردی که تبعه کشور آلمان می باشد، بخواهد با فردی غیر آلمانی ازدواج کند، باید سطح درآمد خود را برای تامین هزینه های خود و همسرش به اثبات برساند و نشان دهد به کمک های دولت نیازی ندارد. فرد غیر آلمانی باید به زبان آلمانی در سطح A1 مسلط باشد. بعد از ازدواج، شخص متقاضی، با مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود به سفارت آلمان در کشور خود، مراجعه نموده و تقاضای خود برای دریافت ویزای ازدواج در آلمان را ارائه نماید. سفارت پس از بررسی مدارک ارائه شده، در صورت تائید اقدام به صدور ویزای ازدواج می نماید. پس از ۳ سال اقامت در کشور آلمان شخص می تواند تابعیت کشور آلمان را کسب کند. برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در آلمان، فرد باید حتما درخواست تابعیت دهد و پس از گذشتن زمان لازم به فرد تابعیت آلمان اعطا می شود. برای ثبت ازدواج در آلمان باید اسناد ذکر شده، همراه اصل و تایید شده در آلمان ارسال شود و مدارک به زبان آلمانی ترجمه شود. از تاریخ گواهی ها و مدارک نباید بیشتر از ۶ ماه بگذرد. پروسه ثبت اقامت و ازدواج در آلمان بین ۵ تا ۶ هفته زمان می برد.

مدارک لازم برای ازدواج در آلمان

گواهی تولد

پاسپورت

گواهی مجرد بودن (گواهی طلاق، گواهی فوت) در صورت وجود

عدم سوء پیشینه

پرداخت هزینه های مربوطه

تمامی مدارک و اسناد باید به زبان آلمانی ترجمه شوند

اقامت آلمان از طریق تولد فرزند

اقامت آلمان از طریق تولد فرزند به دو صورت انجام می شود:

۱سیستم خون:

۲سیستم خاک:

در سیستم خون به این امر توجه می شود، تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا می شود، اما در سیستم خاک، محل تولد فرزند متولد شده نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می کند. کشور آلمان مثل بعضی کشور های توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب کرده است. این امر بدان معنی است که فرزند متولد شده در آلمان، اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد، از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دارا می باشد. اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند، برای جلوگیری از تولد افراد بی تابعیت، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می شود. از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال ۲۰۰۰ به تصویب رسید، کودکانی که بعد از ژانویه ۲۰۰۰ در کشور آلمان متولد شوند و دارای پدر یا مادری باشند که به مدت ۳ سال اقامت دائم آلمان را داشته اند و خود کودک ۸ سال در آلمان زندگی کند، می تواند درخواست تابعیت آلمان را دهد.

مدارک لازم برای تابعیت از طریق ازدواج در آلمان

پاسپورت و شناسنامه همراه با کپی.

عکس از پاسپورت.

گواهی تولد.

گواهی ازدواج در آلمان

اثبات ملیت همسر آلمانی

اثبات مالیات (حداقل پرداخت ۳ ماه)

گواهی مدرک زبان b1.

آزمون شهروندی در آلمان

اعلام وفاداری به قانون اساسی آلمان و انطباق با قوانین آلمان

 

 

 • ویزای تجاری آلمان

  دعوتنامه تجاری آلمان دعوتنامه تجاری آلمان می بایست توسط یک شرکت آلمانی تنظیم و بر روی سر ب…
 • اقامت انگلیس ازطریق تولد

  اقامت ازطریق تولد تولد در انگلستان و پاسپورت انگلستان: پاسپورت انگلستان با نمره ۱۶۴ و  با …
 • اقامت آلمان ازطریق تولد

  اخذ تابعیت کشور المان از طریق تولد اقامت یا تابعیت در آلمان در ابتدا بهتر دیدیم قبل اینکه …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • دفتر مهاجرت در اصفهان

  دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…
 • دفتر مهاجرتی در شیراز

  دفتر مهاجرتی در شیراز امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسسا…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دفتر مهاجرت در اصفهان

دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…