مهاجرت آلمان

کشور آلمان به خاطر سیستم آموزشی خوب،اقتصاد قدرتمند و موقعیت های شغلی مناسب،به عنوان پنجمین کشور محبوب برای مهاجرت شناخته شده است.

برخی از روش های مهاجرت به آلمان را در اینجا نام میبریم و در ادامه توضیحاتی در مورد آن ارائه خواهیم داد.

 

مهاجرت به آلمان برای استخدام

مهاجرت به آلمان برای تحصیل

مهاجرت به عنوان کارآفری

مهاجرت به آلمان برای اقامت

شرایط عمومی برای مهاجرت به آلمان

با وجود اینکه روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد و هر کدام از آنها دارای الزامات خاص است، در برخی از آنها هم شباهت وجود دارد. برای رفتن به آلمان، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

دارای ثبات مالی باشید

باید بیمه درمانی داشته باشید

حداقل کمی زبان آلمانی بدانید

ویرای آلمان بگیرید

انواع ویزا آلمان:

ویزای توریستی

ویزای تجاری

ویزای تحصیلی

ویزای شغلی

ویزای کاری

ویزای علمی

ویزای آموزشی یا کارآموزی

مهاجرت به آلمان برای تحصیل:

اگر ویزای تحصیلی خود را برای آلمان دریافت کرده و مدرک تحصیلی خود را بگیرید، می توانید در آلمان برای یافتن یک شغل برای مدت محدودی باقی بمانید. در این مدت شما می توانید یک کار پیدا کنید، شما مجاز به اقامت در آلمان هستید. گزارش شده است که تا ۵۴ درصد از دانش آموزانی که دارای مدرک تحصیلی در آلمان هستند، در کشور ماندند و شغلی پیدا کردند.

اجازه اقامت در آلمان

وقتی یک ویزا برای مهاجرت دریافت می کنید، مجوز اقامت نیز دریافت خواهید کرد. اجازه اقامت می تواند موقت و دائمی باشد.اقامت موقت اجازه می دهد که اتباع خارجی برای مدت مشخصی در آلمان بمانند و سپس به کشورهای خود بازگردند.اقامت دائم به این معنی است که مهاجر خارجی می تواند تا زمانی که می خواهد در آلمان بماند و هر زمانی که بخواهد می تواند به کشور بازگردد. با این حال، اجازه اقامت دائم به این معنی نیست که شما یک شهروند آلمانی هستید. این یک روند دیگر است به طور کامل. به طور کلی، آلمان دارای دو مجوز اقامت موقت و دائمی است.

 

انواع راه های مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از انواع راه های مهاجرت به آلمان، مهاجرت به این کشور از طریق کار است. این روش، یکی از بهترین روش­ های اخذ اقامت محسوب می­ شود و در صورت داشتن شرایط اخذ این ویزا، روش دیگری توصیه نمی شود.

دو روش برای اخذ اقامت آلمان ازطریق کار وجود دارد.روش اول پیدا کردن شغل در صورت پیشنهاد کاری Job Offer است. متقاضی در صورت دریافت دعوت نامه برای استخدام از سوی کارفرما می ­تواند از طریق کار نسبت به اخذ اقامت آلمان اقدام نماید. این روش، روش آسانی برای مهاجرت به کشور آلمان نمی­ باشد. در صورت پیدا نکردن متقاضی کار، کارفرمای آلمانی می­تواند برای شخص خارجی دعوت نامه یا پیشنهاد کاری بفرستد. برای جذب نیرو ابتدا باید به مدت سه ماه در آلمان، اگهی شود. در صورت عدم جذب نیرو به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی شود.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

یکی از راه­ های مهاجرت به کشور آلمان، مهاجرت به این کشور از طریق تولد بر اساس سیستم خاک و خون می­ باشد. کشور آلمان دارای سیستم و قانون خون است، یعنی فرزند تابعیت پدر یا مادر خود را اخذ می­ نماید. موارد زیر سبب اخذ تابعیت آلمان از طریق سیستم خون می ­شوند (بر طبق قانون مدنی کشور آلمان)

متولد شدن کودک از پدر و مادر آلمانی

پدر و مادر کودک متولد شده در خاک آلمان، مشخص نباشد.

فرزند متولد شده در خاک آلمان، دارای مادری آلمانی باشد.

فرزند متولد شده در خارج از کشور آلمان، دارای پدری آلمانی و مادری خارجی باشد.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت کشور اروپایی آلمان از طریق ازدواج، یکی از انواع راه های مهاجرت به آلمان می باشد. از طریق ازدواج با یک شخص تبعه آلمانی می­ توانید اقامت آلمان را اخذ نمایید. قوانین خیلی سختی به دلیل سوء استفاده افراد از طریق ازدواج وضع شده است. در صورت قصد واقعی و نه صوری برای ازدواج، می ­توانید از این راه برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید. برای ازدواج با یک شهروند آلمانی باید مدارک مورد نیاز را برای اثبات ازدواج واقعی به سفارت ارائه دهید. این مدارک شامل عکس­ های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه و وضیعت مالی مناسب است. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یکی از آسان ترین و حساس ترین راه ­ها محسوب می ­شود.

 

انواع راه های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

کشور آلمان، یکی از کشورهای اروپایی در دنیا می ­باشد و از لحاظ اقتصادی عملکرد بسیار خوبی داشته است. طیف گسترده ­ای از سرمایه گذاران خارجی به فکر سرمایه گذاری و استفاده از شرایط اقتصادی کشور آلمان می­ باشند. در حال حاضر بهترین راه سرمایه گذاری، ثبت شرکت در این کشور می­ باشد. اقامت و تابعیت کشور آلمان از طریق ثبت شرکت نیز امکان پذیر خواهد بود. برای ثبت شرکت، باید طرح ­های اقتصادی مورد تأیید اتاق بازرگانی آلمان قرار گیرند. مبلغی در حدود ۲۵ هزار یورو برای ثبت شرکت در آلمان مورد نیاز است، که این مبلغ حداقل سرمایه لازم است.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

یکی دیگر از انواع راه های مهاجرت به آلمان که پر خطر می­ باشد، مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی است. افرادی که در کشور خود به هر دلیلی مانند شرایط سیاسی، فرهنگی و … احساس نا امنی و خطر می­نمایند، بر طبق کنوانسیون ژنو این افراد می­ توانند از حمایت کشورهای عضو کنوانسیون، بهره مند شوند. امروزه به دلیل تعداد بالای پناهندگان در سرتاسر دنیا، امکان رد درخواست پناهندگی بسیار زیاد است. این روش خطرات زیادی دارد و این روش به هیچ وجه از سوی حقوقدانان توصیه نمی ­شود. خدمات کشور آلمان برای متقاضیانی که درخواست پناهندگی خود را در این کشور ارائه می ­نمایند، در حد نسبتا خوبی می­ باشد. پرداخت هزینه های زندگی مانند خوراک، پوشاک و مسکن، ­از خدمات این کشور می ­باشد.

 • ویزای تجاری آلمان

  دعوتنامه تجاری آلمان دعوتنامه تجاری آلمان می بایست توسط یک شرکت آلمانی تنظیم و بر روی سر ب…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • دفتر مهاجرت در اصفهان

  دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…
 • دفتر مهاجرتی در شیراز

  دفتر مهاجرتی در شیراز امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسسا…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دفتر مهاجرت در اصفهان

دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…