اگر که قصد خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین را داشته باشید. امروزه، اینترنت موجب شده است که در مدت زمان کمتر و به آسانی بتوان به مجموعه ای از بلیت های قابل خرید برای سفر به یک مقصد مشخص دسترسی داشت اما شما به عنوان یک کاربر باید از انواع بلیت های هواپیما آگاهی داشته باشید تا با اطلاعاتی جامع تر اقدام به خرید اینترنتی نمایید. اگر قصد مسافرت به کشور های خارجی را داشته باشید؛ اولین کاری که باید انجام بدهید تهیه ی مواردی است که برای آن سفر ضروری هستند؛ به عنوان مثال خرید بلیط، ویزا، رزرو هتل و … داشتن اطلاعات کافی در مورد هر یک از این موارد، کار شما را آسان تر خواهد کرد. به این منظور و برای کسب اگاهی بیشتر در خصوص بلیط پرواز چارتر در ادامه ی این مقاله به برخی از سوالات رایج در این خصوص پاسخ داده شده است؛ بنابراین با ما همراه باشید.

یک تعریف ساده و مفید در مورد بلیت چارتر

خیلی از شما عزیزان بارها این واژه را شنیده اید اما امکان دارد که با مفهوم آن آشنا نباشید. از لحاظ لغوی کلمه ی charter به معنای کرایه دادن می باشد. اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم باید بگوییم که آژانس های هواپیمایی، تعدادی از ظرفیت های شرکت های هواپیمایی را به صورت یک جا و کلی رزرو یا کرایه می کنند و سپس توسط خودشان به صورت حضوری یا اینترنتی به عنوان بلیط پرواز چارتر به متقاضیان فروخته خواهد شد. قیمت گذاری این گونه بلیت ها بر عهده ی شرکت چارتر کننده می باشد؛ یعنی همان دفتر خدمات مسافرتی که عرضه کننده ی بلیط پرواز چارتر است.

تا چه حد از مزایای خریداری بلیت چارتر مطلع هستید؟

همانطور که گفتیم، بلیط چارتری یکی از انواع بلیطی است که توسط دفاتر خدمات مسافرتی به فروش می رسد اما شما به عنوان یک متقاضی خرید تا چه حد نسبت به ویژگی ها و امکانات آن اطلاعات دارید؟

قیمت بلیط چارتر توسط آژانس های هواپیمایی تعیین می شود و در بازه های زمانی مختلف، متفاوت می باشد. شرکت های ارائه دهنده ی این خدمات، همواره دو هدف را دنبال می کنند؛ یکی فروش بلیط ها یا صندلی هایی که از شرکت های هواپیمایی رزرو کرده اند و دیگری به دست آوردن سود از طریق فروش بلیط ها؛ بنابراین آژانس های هواپیمایی مجبور هستند که برای فروش تمامی بلیت های خریداری شده تا قبل از زمان پرواز از تکنیک ها و شرایط فروش ویژه ای استفاده کنند. یکی از این شرایط فروش به این صورت است که در بازه هایی زمانی نزدیک به پرواز نرخ بلیط چارتر توسط آژانس های هواپیمایی کاهش می یابد و شما می توانید در چنین مواقعی بلیت سفر را با قیمتی کمتر خریداری نمایید. علاوه بر این ممکن است بلیط های چارتری شرکت های هواپیمایی در شرایطی که ترافیک رفت و آمد زیاد  است، به عنوان مثال در فصل تابستان یا عید نوروز افزایش قیمت داشته باشند.  یکی از امکاناتی که آژانس هایی هواپیمایی در اختیار مسافران قرار می دهند؛ ارائه ی بلیت چارتر برای مسیر های به خصوصی در طول سال است، برای مثال سفر به مکان های زیارتی همواره با استقبال مسافران زیادی همراه است؛ بنابراین شما در صورتی که قصد سفر به چنین مکان هایی را دارید می توانید بلیط پرواز چارتر خریداری کرده تا در هزینه های سفر صرفه جویی نمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • مهاجرت کانادا

  مهاجرت کانادا مهاجرت به کانادا از راه های مختلف امکان پذیر می باشد که عبارتند از: ویزای تو…
 • اخذ پذیرش تحصیلی

  پذیرش تحصیلی در کانادا در مقطع کالج برای تحصیل در مقطع کالج در برخی از رشته ها داشتن مدرک …
 • مهاجرت ازطریق ازدواج

  مهاجرت آلمان ازطریق ازدواج ازدواج در آلمان، همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت این ک…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • سفر هوایی با کودکان

  سرگرم کردن بچه‌ها روی زمین هم چندان کار آسانی نیست، چه برسد به وقت سفرهای هوایی که بچه‌ها …
 • صنعت هوانوردی از ابتدا تا امروز

  رویای پرواز مدتها بود که دست از سر ارویل و ویلبر رایت برنمیداشت و همواره آن دو را مشغول خو…
 • چرا اصفهان را نصف جهان می‌گويند؟

  اصفهان یا نصف جهان جزو دسته از عبارات مشهوری است که بدون شک میتوان ادعا نمود همه ما ایرانی…
بارگذاری بیشتر در مسافرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

مهاجرت کانادا

مهاجرت کانادا مهاجرت به کانادا از راه های مختلف امکان پذیر می باشد که عبارتند از: ویزای تو…