شهر زیر زمینی کوبرپدی (از عجایب استرالیا)

تمامی این شهر که هزاران نفر را در خود جای داده است در یک حفره در زیر بیابان استرالیا پنهان شده است.

بدون شک شهر کوبِر پِدی (Coober Pedy) به عنوان یکی از منحصربفرد ترین شهرهای جهان ارزش دیدن دارد.

 

 

کوبر پدی شهر کوچکی در شمال ایالتِ استرالیای جنوبی (South Australia) کشور استرالیا است و در ۸۵۰ کیلومتری شمال شهر آدلاید در منطقه‌ی Stuart Highway واقع شده است. این منطقه دارای آب‌وهوای گرم و خشک است و ظاهراً متروکه به نظر می‌رسد. زمین این منطقه، صاف و هموار و بدون درخت و هر نوع پوشش گیاهی است. آنچه در این شهر می‌بینید تعدادی خانه‌ی پراکنده، تعدادی مهمانخانه، رستوران ، پاسگاه پلیس، یک مدرسه و یک بیمارستان است که در سمت شمال این منطقه ساخته‌شده‌اند. اما این فقط نیمی از شهر است. نیمه‌ی دیگر شهر در زیرزمین و در غارها و تونل‌های وسیعی که داگ‌اوتس (dug Outs) نامیده می‌شوند ساخته‌شده است. ساکنان شهر در این تونل‌های زیرزمینی برای خود، خانه، هتل، کافه و رستوران، کلیسا و سایر قسمت‌های مورد نیاز یک شهر را ساخته‌اند.

 

در مورد تاریخچه‌ی این شهر زیرزمینی گفته می‌شود که در سال ۱۸۱۵ ایجادشده است. یک پسر چهارده‌ساله به همراه پدرش و یک گروه اکتشافی برای استخراج طلا به این منطقه آمده و اردو زده بودند که این پسر به‌طور اتفاقی سنگ‌های قیمتی اُپال را در این منطقه کشف می‌کند. بعدازاین اتفاق ظرف چند سال صدها جوینده‌ی طلا به این منطقه هجوم می‌آورند و زمین‌های آن را زیرو رو می‌کنند. این افراد خیلی زود متوجه می‌شوند که زندگی بر روی سطح زمین در این منطقه‌ی گرم و خشک بسیارسخت و دشوار است، زیرا در فصل تابستان دمای هوا در این منطقه از ۴۰ درجه‌ی سلسیوس فراتر می‌رود. در این روزهای داغ، رطوبت نسبی هوا ندرتاً به بالای ۲۰ درصد می‌رسد و آسمان منطقه عموماً بدون ابر و دارای آفتاب بسیار سوزان است.

 

 

در سال ۱۹۱۵ در این منطقه معدن اوپال (opal) پیدا شد و کارگرانی که برای کار در این معدن آمده بودند به خاطر گرمای بیابان به ناچار در زیر زمین سکونت گزیدند چنانکه در سطح زمین هیچ نشانی از اقامت انسان وجود نداشت اما در زیر زمین شهری منحصربفرد ساخته شد. اقتصاد شهر کوبر پدی امروزه بیشتر بر صنعت توریسم استوار است تا معدن اوپال خود.

به گزارش روزنامه دیلی استار شبکه زیرزمینی زیر این بیابان هزاران کیلومتر طول دارد. مساحت این بیابان از جمع مساحت دو کشور فرانسه و آلمان نیز بیشتر است. در خانه های این شهر از وسایل و مبلمان معمولی استفاد شده و مراکز مختلفی از قبیل کلیسا، رستوران و هتل برای کسانی که قصد دارند چند شبی زندگی در دنیای زیر زمین را تجربه کنند ساخته شده است. دمای این شهر زیرزمینی در تمام طول سال بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد بوده که هوای مطبوعی به شمار می آید.

این منطقه دارای آب‌وهوای گرم و خشک است و ظاهرا متروکه به نظر می‌رسد. زمین این منطقه، صاف و هموار و بدون درخت و هر نوع پوشش گیاهی است. آنچه در این شهر می‌بینید تعدادی خانه‌ی پراکنده، تعدادی مهمان‌خانه، رستوران ، پاسگاه پلیس، یک مدرسه و یک بیمارستان است که در سمت شمال این منطقه ساخته‌شده‌اند.

اما این فقط نیمی از شهر است. نیمه‌ی دیگر شهر در زیرزمین و در غارها و تونل‌های وسیعی که داگ‌اوتس (dug Outs) نامیده می‌شوند ساخته‌شده است. ساکنان شهر در این تونل‌های زیرزمینی برای خود، خانه، هتل، کافه و رستوران، کلیسا و سایر قسمت‌های مورد نیاز یک شهر را ساخته‌اند.

 

 

تابلوهای خطری که به ‌وفور در منطقه به چشم می‌خورد حالا به یک علامتی مشهور تبدیل شده است. در شهر کوبرپدی حدوداً ۲۵۰۰۰۰ دهانه‌ی تونل و معدن وجود دارد. این تابلوها به بازدیدکنندگان هشدار می‌دهد که هنگام قدم زدن در شهر کوبرپدی باید بسیار مراقب باشند.

اکنون این علائم هشدار دهنده جزو ویژگی‌های خاص این منطقه محسوب می‌شود و عکس آتها بر روی تی‌شرت، لیوان‌های قهوه‌خوری، پرچم‌های کوچک، کیف و بسیاری از اشیاء دیگر چاپ شده‌ است و توریست‌ها به عنوان سوغاتی آنهارا خریداری می‌کنند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو تورهای مسافرتی مربوطه با آژانس مسافرتی آرتین رایا تماس بگیرید

شماره تماس : ۸۸۹۶۱۴۹۴

و یا برای  مشاهده پکیج تورهای مسافرتی اینجا را کلیک کنید.

 • مشاغل استرالیا

  لیست مشاغل استرالیا با توجه به تغییرات مستمر در زمینه امور مهاجرتی به استرالیا، گروه متخصص…
 • ویزا سرمایه گذاری استرالیا

  اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل کسانی خواهد شد که صاحب تج…
 • ویزا کاری استرالیا

  ویزای کاری استرالیا در دنیای امروز راه های مهاجرت بسیاری نظیر ویزای کاری استرالیا برای ورو…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • همه چیز درباره ی پنانگ

  همه چیز درباره ی پنانگ   پنانگ یکی از معروفترین مقاصد گردشگری و اقامتی مالزی محسوب می…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
 • رقص محلی آذربایجان

  رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران…
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…