راحت ترین کشور ها برای دریافت ویزای شینگن کدامند؟

شینگن  به مجموعه‌ ای از کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی به همین نام، قوانین یک‌پارچه‌ای را در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود وضع کرده‌اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و ویزای جامع و واحد موسوم به “ویزای شینگن” هستند. مسافران خارج از منطقه شینگ می‌توانند با در اختیار داشتن ویزای شینگن، تحت زمان و شرایط مشخصی، به هریک از کشورهای عضو این پیمان سفر کنند و در آن اقامت داشته باشند. ویزای شینگن براساس هدف سفر متقاضی و مدت زمان اقامت دارای انواع مختلفی است و برای هریک از انواع آن نیز مدارک مشخصی لازم است. براساس جدیدترین آمار منشتر شده از وب سایت رسمی ویزای شینگن در حال حاضر ۲۶ کشور عضور شینگن هستند، از این میان ۳ کشور سوئیس، نروژ و ایسلند علی رقم آن‌که عضو اتحادیه اروپا نیستند، عضو شینگن به‌شمار می‌آیند. هرساله به حجم درخواست‌های این نوع ویزای معتبر از کشورهای کوچک همچون مالت تا کشورهای بزرگ‌تر همچون آلمان و فرانسه افزوده می‌شود. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که راحت ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن کدامند؟

 

لیتوانی

 

در سال ۲۰۱۸ در حدود ۴۱۳,۹۶۶ نفر درخواست ویزای شینگن کشور لیتوانی را داشته‌اند که تقریباً با درخواست ۴۰۰۰ نفر از آن‌ها موافقت نشده است. لیتوانی با کشورهای لهستان، لتونی و بالاروس هم‌مرز است و جذابیت‌های زیادی سرا در دل خود جای داده است. مهم‌ترین شرکای اقتصادی لیتوانی در زمینه صادرات و واردات طی سال‌های گذشته را کشورهای روسیه، لتونی، آلمان، لهستان، استونی، بلاروس و هلند تشکیل می‌دهند. لیتوانی همچنین به دلیل برخورداری از اسکله مجهز بندری کلایپدا (با ظرفیت اسمی ۴۰ الی ۴۵ میلیون تن در سال) و موقعیت جغرافیایی خاص این کشور در کنار دریای بالتیک، نقش ترانزیتی مهمی بین اروپای شرقی و غربی ایفاء می‌کند.

ایتالیا

 

ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته و پرجمعیت اروپاست که هر ساله پذیرای گردشگران و مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا است؛ افرادی که به قصد تماشای شهرهای زیبای ایتالیا، تاریخ غنی این کشور، تحصیل در دانشگاه های معتبر ایتالیا، پیدا کردن شغلی مناسب با تخصص خود و… راهی این کشور اروپایی می شوند. ایتالیا در معاهده شینگن عضویت دارد؛ مردم کشورهای خارج از معاهده برای ورود به ایتالیا حتماً باید ویزای شینگن ایتالیا را دریافت کرده باشند. از آنجایی که ایران هم خارج از معاهده شینگن است؛ ایرانی ها برای سفر به ایتالیا ملزم به اخذ ویزای ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا هستند، ایتالیا در دسته کشورهای ساده برای اخذ ویزای شینگن برای شهروندان ایرانی قرار دارد.

استونی

 

میزان ریجکت ویزای شینگن در کشور استونی ۱٫۷ در صد است که نسبت به سال‌های گذشته با کاهش روبه روبه‌رو شده است. این کشور در منطقه بالتیک در شمال قاره اروپا قرار گرفته است. استونی از سوی نهادهای مالی جهان به عنوان کشوری با اقتصاد پیشرفته رده‌بندی شده‌است و سازمان ملل نیز استونی را در رده کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا قرار می‌دهد.

هلند

 

ویزای هلند یکی از محبوب ترین ویزاهای منطقه شنگن و قاره اروپا است و هر ساله افراد زیادی از کشورمان در پی اخذ ویزای هلند هستند. طبق آمار سال ۲۰۱۸ این کشور از بین ۶۲۰۰۰۰ درخواست ویزای شنگن، حدود ۵۵۰۰۰۰ ویزا صادر کرده است که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود. کشور هلند از لحاظ اقتصادی علاوه بر اینکه در تجارت و پرورش گل رتبه ی اول را در دنیا دارد. قطب تولید کننده ی لبنیات هم محسوب میشود. این کشور علی رغم وسعت کمش در زمینه ی تجارت و بانکداری جهانی سهم بزرگ و تعیین کننده ای را دارد.واحد پول کشور مذکور یورو میباشد. نیروی انسانی مشغول به کار در این کشور ۴۹/۷ میلیون نفر و نرخ بیکاری آن ۵/۵ درصد می باشد.

لتونی

لتونی نیز در بین دیگر کشورهای ساده برای اخذ ویزای شینگن قرار دارد و در بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کم‌ترین میزان ریجکت را داشته است. اقتصاد لتونی برپایه‌ی فراورده‌های صادراتی شامل چوب و محصولات چوبی ، ماشین‌آلات و تجهیزات ، فلزات ، منسوجات و مواد غذایی است و دانشگاه‌‌های آن جمله دانشگاه های برتر اتحادیه اروپا محسوب می شوند. از این جهت این کشور برای تحصیل کشور بسیار ایده‌الی به‌شمار می‌آید.

فرانسه

 

ویزای شینگن فرانسه از مهم‌ترین ویزاهای شینگن میان تمامی هنردوستان و گردشگران به شمار می‌رود و در بین شهروندان ایرانی در جایگاه ویژه ای قرار دارد. این کشور در غرب اروپا واقع شده و به فرهنگ غنی و میراث فرهنگی اش در دنیا شناخته شده است. فرانسه با کشورهای اسپانیا، ایتالیا، آندورا، بلژیک و سوئیس همسایه است و دریای مدیترانه و خلیج بیسکای از جنوب و کانال مانش از شمال این کشور را احاطه کرده اند. معماری این کشور از سبک های معماری گوتیگ، ایتالیایی و رومی الهام گرفته است. بناهای تاریخی و زیبای فرانسه در دنیا شناخته شده هستند. اقتصاد فرانسه ششمین اقتصاد دنیا و سومین اقتصاد اروپا محسوب می‌شود و نرخ بیکاری پایینی را دارد. تمامی این عوامل محبوبیت فرانسه در بین شهروندان ایرانی را با افزایش چشمگیری مواجه کرده است و هرساله به تعداد متقاضیان ویزای فرانسه و وقت سفارت فرانسه افزوده می شود.

لوکزامبورگ

 

میزان ریجکت ویزای شینگن لوکزامبورگ در حدود ۲٫۱ درصد است که این میزان هرساله کاهش داشته است. این کشور در شمال فرانسه است که با آلمان، فرانسه و بلژیک همسایگی دارد. لوکزامبورگ یکی از سه کشوری هست که بیشترین درآمد سرانه را در دنیا دارد و اغلب به‌عنوان امن‌ترین کشور دنیا اسم برده می‌شود. این کشور جزو کشورهایی با چند فرهنگ است. اغلب مردم به چهار زبان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و لوکزامبورگی صحبت می‌کنند. درآمد اصلی این کشور از فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی و بانکداری است و یکی از بزرگترین مراکز بانکداری اروپاست.

 • ویزای یکطرفه ایتالیا

  همه چیز در مورد سفارت ایتالیا و نحوه دریافت ویزای ایتالیا خرید و قیمت تور ایتالیا ایتالیا …
 • انواع ویزای فرانسه

  انواع ویزاهای کشور فرانسه ویزای اتحادیه شینگن(USV) با در دریافت این ویزا می‌توانید هر ۶ ما…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • دفتر مهاجرت در اصفهان

  دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…
 • دفتر مهاجرتی در شیراز

  دفتر مهاجرتی در شیراز امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسسا…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دفتر مهاجرت در اصفهان

دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…