خانه مهاجرت مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

11 ثانیه خوانده شده
0
0
33

مهاجرت به هلند

 

 

هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان که شما می توانید از روش های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی ، سرمایه گذاری کار در این کشور و ازدواج با تبعه هلندی به این کشور مهاجرت نمایید و در ادامه موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوید.

درباره هلند :

هلند از کشور های اروپای غربی که از شرق با کشور آلمان، از جنوب با کشور بلژیک و از غرب بواسط دریا با کشور بریتانیا همسایگی دارد. هلند از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. از شهرهای مهم آن می توان به آمستردام، لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و … اشاره کرد. پایتخت کشور هلند شهر آمستردام است ولی بیشتر سفارتخانه ها و وزارتخانه ها جهت تمرکز زدایی بیشتر در شهر لاهه قرار گرفته اند. زبان رسمی مردم هلند، هلندیست که شاخه ای از زبان ژرمنی محسوب شده و شباهتی به زبان آلمانی دارد.

مردم این کشور علاقه بسیاری به یادگیری زبان های خارجی از خود نشان می دهند، بطوریکه ۹۰ درصد هلندی ها توانایی محاوره به زبان انگلیسی را دارند. هلند یکی از پر تراکم ترین کشورهای جهان با جمعیتی حدود شانزده و نیم میلیون نفر است. شهرت کشور هلند بیشتر به لاله هایش، آسیاب های بادی و هنرمندانش می باشد. آب و هوای این کشور معتدل و بیشتر شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان مبدل کرده است.

 

در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

 

سرمایه گزاری و کار آفرینی در کشور هلند:

شما با دارایی معادل ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو می توانید جهت سرمایه گذاری در کشور هلند اقدام کرده و در صورت پایدار ماندن این سرمایه گزاری و سود آوری  بعد از ۵ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور هلند خواهید شد. این نوع سرمایه گزاری بیشتر مختص افراد ثروتمند می باشد. متقاضیان علاقمند به کار آفرینی در هلند بایستی امتیازات لازم از مواردی چون رزومه تحصیلی، تجربیات کاری گذشته، سوابق کار آفرینی، مشخص نمودن منافع کاری شخص برای دولت هلند، نشان دادن طرح تجاری، میزان سرمایه گزاری و … را کسب نمایند تا بتوانند از این طریق اقدام جهت دریافت ویزای کار آفرینی کشور هلند را نمایند.

 

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شما فردی خارج از خاک کشور هلند و جویای کار در این کشور می باشید با توجه به این مطلب که قوانین کار در کشورهای اتحادیه اروپا بصورت یکپارچه و یکسان می باشد بایستی دعوت نامه ای از کارفرمایی در کشور هلند دریافت کنید، می توانید طی مدت کوتاهی اقدام جهت دریافت ویزای کار هلند نمایید. حال با توجه به اینکه ساکن کشوری خارج از اروپا هستید دریافت این دعوتنامه امری سخت به نظر میرسد چون بایستی سه ماه در کشور هلند آگهی جذب نیروی کار درج گردد و در صورتیکه شخصی متقاضی این شغل نباشد مجددا این آگهی در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه دیگر تکرار شود.

افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپا هستند از شانس بیشتری برای دریافت کار برخوردار می باشند، پس می توان ورود بواسطه تحصیلی هلند را مد نظر قرار داد و نهایتا پس از تحصیل اقدام جهت پیدا نمودن کار نمود. حال کشورهایی چون آلمان و اتریش ویزای دیگری تحت عنوان ویزای کاریابی صادر می کنند که این فرصت را به شما می دهند که شش ماه متوالی در این کشورها جستجوی کار داشته باشید. این ویزای کار شانس بسیار ارزشمندی برای مهندسین و افراد پر تجربه خواهد بود.

 

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

با توجه به اینکه سطح علمی دانشگاه های هلند بسیار عالی است، سالیانه افراد بسیاری به قصد تحصیل و اخذ اقامت هلند وارد این کشور می شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان میسر است. شما برای تحصیل در دانشگاه های هلند نیازمند داشتن مدرک دیپلم می باشید، در غیر اینصورت افرادی که شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های این کشور را ندارند می توانند با حداقل سن ۲۱ سال در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرده و در صورت قبولی به تحصیل خویش ادامه دهند.

 

 

تحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور هلند:

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ می باشد. البته اگر نمره زبان شما در سطح پایین تر و به عنوان مثال ۵ یا ۵٫۵ است، می توان اقدامات لازم را برایتان انجام داد و این امکان  فراهم است که در کلاس های آمادگی زبان در کشور هلند شرکت کرده و آیلتس خود را به حد نصاب برساند. قابل ذکر است که دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال و در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال به طول می انجامد. اگر شما تحصیل در مقطع لیسانس به زبان آلمانی را انتخاب کنید ناگزیر به ارائه مدرک زبان آلمانی B-1 یا B-2 می باشید. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی سالی ۸۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ یورو و تحصیل مقطع کارشناس ارشد تا ۱۵۰۰۰یورو نیز پیش بینی می گردد. دانشجویان اجازه کار پارت تایم ۱۰ ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت را برای مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت.

 

 

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند:

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند معمولا ۴ سال به طول می انجامد. تحصیل در اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد. کشور هلند در مقطع دکترا توجه ویژه ای به دانشجویان نشان می دهد و شرایطی را در جهت تسهیل طول دوره تحصیل دکترای هلند برای دانشجویان فراهم نموده است. شما به شرط داشتن شرایطی چون مدرک زبان آیلتس حداقل۶٫۵ ، مدرک تافل یا تحصیل در کشوری انگلیسی زبان و … همچنین رزومه های تحصیلی خوب، ارائه مقاله، شرکت در کنفرانس یا سمینارها و … میتوانید بواسطه اقدامات موسسه با جلب نظر یک سوپروایزر و ارائه یک پروپوزال، امیدوار به تحصیل رایگان یا تحصیل با بورسیه در هلند باشید. دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند اجازه کار بصورت نامحدود را در حین تحصیل خواهند داشت. نکته حائز اهمیت آن است که شما یکسال بعد از پایان تحصیلات دکترا یعنی پس از ۵ سال می توانید درخواست خود مبنی بر اخذ اقامت دائم کشور هلند را ارائه دهید.

 

Netherlands Flag

 

 • تحصیل در هلند

  تحصیل در هلند     طول دوره ی تحصیل در مقطع لیسانس در هلند برای برخی رشته ها به ص…
 • اخذ ویزای هلند

  مدارک مورد نیاز ویزای هلند به طور کلی باید گفت برای دریافت ویزا از هر سفارتی از جمله سفارت…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • دشت لاله های واژگون

  دشت لاله های واژگون دشت لاله های واژگون چهار محال و بختیاری یكی از زیباترین جلوه های بدیع …
 • راهنمای سفر به کاشان

  راهنمای سفر به کاشان کاشان یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که هر سال میزبان …
 • راهنمای سفر به روسیه

  راهنمای سفر به روسیه روسیه پهناورترین کشور دنیا است و به دلیل همین پهناوری با کشورهای زیاد…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

  انواع مختلف ویزای توریستی کانادا ویزای توریستی نیز به ۳ دسته تقسیم می شود: ۱ » ویزای سینگل…
 • برنامه کارآفرینی جزیره پرینس ادوارد

  برنامه کارآفرینی جزیره پرینس ادوارد برنامه گزینش مهاجر از روش کارآفرینی استانی جزیره پرینس…
 • روشهای مهاجرت به کانادا

  روشهای مهاجرت به کانادا برای واجد شرایط بودن در برنامه مهاجرت کاری فدرال، متقاضی باید حداق…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دشت لاله های واژگون

دشت لاله های واژگون دشت لاله های واژگون چهار محال و بختیاری یكی از زیباترین جلوه های بدیع …