خانه سرگرمی تفریح در بام تهران

تفریح در بام تهران

0 ثانیه خوانده شده
0
0
172

کمربند شمالی تهران را کوه های البرز فرا گرفته اند. اختلاف ارتفاع دشت های پست جنوب تهران با دامنه های کوه های البرز در شمال آن به قدری زیاد است، که دمای این دو نقطه کاملا با هم متفاوتند. امروز قصد داریم تا از گرمای سطح شهر تهران به ارتفاعات شمال آن پناه ببریم. اگر علاقه مندید با آرتین رایا همراه باشید تا با تفریحات هیجان انگیز مجموعه تفریحی توچال یا همان بام تهران آشنا شوید،

 

 مجموعه تفریحی توچال

قله ۳۹۶۲ متری توچال، معروف ترین و مرتفع ترین قله استان تهران است که محبوبیت زیادی بین کوهنوردان سراسر کشور دارد. اگر شما هم کمی آمادگی بدنی داشته باشید، می توانید به این قله صعود کنید و از بلندای آن مناظر حیرت انگیز قلل اطراف تهران و همچنین شهر تهران را مشاهده کنید. اما جدای از مسیر کوهنوردی قله توچال، در پائین دست این قله مجموعه تفریحی بسیار وسیعی ایجاد شده که پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مردم تهران است. این مجموعه از سال ۹۴ به بعد و با ایجاد یکسری زیرساخت ها و امکانات رفاهی از جمله زیپ لاین، باشگاه اسکی، سورتمه، کافه ها و رستوران های جدید، پرش از ارتفاع، تله سیژ، ون های برقی برای حمل و نقل، نیمکت های جدید در بخش های مختلف و … رونق چشم گیری گرفت.

مسیر سلامتی بام تهران

اگر به پیاده روی علاقه دارید، بهترین مکان برای شما مسیر سلامتی بام تهران است. بدون شک قدم زدن در مسیری کوهستانی به دور از هیاهو و آلودگی شهر لذت زیادی دارد. این مسیر حدود ۲ کیلومتر است و از پارکینگ مجموعه توچال شروع شده و تا ابتدای ایستگاه تله کابین توچال ادامه می یابد. به تازگی در این مسیر، رستوران ها، کافه ها و برخی مجموعه های تفریحی هم ساخته اند که اگر مایل باشید می توانید از آن ها بهره ببرید.

در ابتدای مسیر سلامتی، ون هایی برای کسانی که مایل به پیاده روی نیستند، تدارک دیده شده اند که مسافران را از پارکینگ به ایستگاه یک منتقل می کنند.

مجموعه اسکیپ روم بام تهران

اسکیپ روم یا اتاق فرار یکی دیگر از سرگرمی هاییست که به تازگی در مجموعه بام تهران ساخته اند. در این مجموعه شما را در یک اتاق حبس می کنند. شما باید با توجه به سر نخ هایی که به شما می دهند خودتان را از این اتاق خارج سازید. مجموعه اسکیپ روم توچال، در بخش های انتهایی مسیرسلامتی و قبل از رسیدن به ایستگاه یکم قرار گرفته است.

زیپ لاین بام تهران

زیپ لاین یکی از هیجان انگیز ترین بخش های مجموعه تفریحی توچال است. این مجموعه نیز در میانه های مسیر سلامتی و قبل از رسیدن به ایستگاه یک توچال قرار گرفته است. در زیپ لاین توچال، شما در ارتفاع ۶۰ متری سطح زمین پرواز خواهید کرد و حدود ۲۰۰ متر آن طرف تر فرود خواهید آمد.

تله سیژ توچال

اگر از ارتفاع ترس دارید، سوار شدن تله سیژ را فراموش کنید! تله سیژ توچال شما را از ایستگاه یک تا رستوران چشمه بالا می برد. اگر از این مکان حدود ۲۰۰ متر به سمت بالا پیاده روی کنید، به نیمکت و آلاچیق هایی می رسید که تمام تهران از آن ها به خوبی مشخص است.

محوطه تفریحی بام تهران

بسیاری از مردم فقط برای تماشای شهر تهران به این مکان می آیند. دور تا دور این محوطه، نیمکت هایی وجود دارد که مردم بر روی آن ها می نشینند و منظره زیبای شهر تهران را نظاره می کنند. بام تهران، به خصوص در هنگام شب که چراغ همه خانه های شهر روشن است، بسیار زیباست. بیشتر رستوران ها و کافه های مجموعه توچال هم در همین محوطه قرار دارد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • هتل ماریوت گوانجو

    هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…
  • سفر به مشهد

    تا حرف از شهر مشهد به میان می آید اکثر ما به یاد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و زیارت از آن …
  • سفر به بلغارستان

    اگر تفریحات ساحلی را دوست داشته باشید شهر وارنا یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی است که در کن…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

هتل ماریوت گوانجو

هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…