خانه سرگرمی راهنمای سفر به کوهستان

راهنمای سفر به کوهستان

1 ثانیه خوانده شده
0
0
79

آماده کردن لوازم و وسایل مورد نیاز برای سفر به کوه با دیگر سفر ها دارای تفاوت ها و شباهت هایی است، مثلا باید از یکی دو روز پیش از حرکت از شرایط جوی و مسیر مورد نظر برای رسیدن به قله آگاهی داشته باشید.
داشتن یک دست لباس اضافه همراه خود لازم است که اگر شرایط آب و هوا تغییر کرد از آن استفاده کنید، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، کلاه، دستکش و جوراب هم از دیگر موارد مهمی هستند که در چنین سفری نباید فراموش کنید.

یکی دیگر از ملزومات سفر به کوهستان GPS یا  دستگاه جهت‌یابی  است البته به شرط  این که استفاده از آنها را هم بدانید.

حتی الامکان  سعی کنید با کسی که تجربه سفر به کوهستان را دارد همراه شوید همچنین کیف کمک‌های اولیه را هم همراه خود ببرید. زیرا ممکن است در کوهستان برای درمان بریدگی‌ها، گزیدگی و هرگونه آسیب و صدمه به این لوازم احتیاج پیدا ‌کنید. همراه داشتن چراغ قوه‌ای که بتواند اطراف را بخوبی روشن کند نیز مفید و گاهی ضروری است.

همچنین علاوه بر لباس مناسب، پوشیدن کفش مناسب را هرگز فراموش نکنید. در این مورد هم می‌توانید از فردی متخصص مشورت بگیرید و کفش مناسب برای این فعالیت را انتخاب نماید.

چادر مناسب

همیشه داشتن یک سر پناه مطمئن و مفید در سفر به کوهستان یکی از اصول سفر است، امروزه در بازار انواع متفاوتی از چادرها وجود دارند که براحتی قابل حمل هستند و می توانند به عنوان پوششی امن در کوهستان استفاده شوند.

تغذیه در کوهستان

برای این‌که بتوانیم راحت از شیب‌ کوه بالا برویم و برگردیم به انرژی کافی نیاز داریم؛ بنابراین تغذیه صحیح را هم نباید فراموش کرد، اگر برای زمان طولانی به کوهستن سفر می کنید از غذاهای آماده و کنسرو ها می توانید استفاده کنید.

همراه داشتن آب کافی و مواد غذایی کم حجم و مقوی مانند انجیر خشک را فراموش نکنید. همچنین بهتر است وقتی در کوه هستید، غذا را در حجم کم و دفعات بیشتر مصرف کنید.

وسیله نقلیه در مناطق کوهستانی

از مهم ترین نکات اساسی در ارتباط با ایمنی در هر سفری و بخصوص مسافرت به کوهستان داشتن وسیله نقلیه مناسب برای سفر به مناطق کوهستانی است که اگر به آن توجه نداشته باشید ممکن است موجب بروز مخاطرات جدی برای شما شود.

حیوانات کوهستان

در کوهستان جانوران و حیوانات گوناگونی وجود دارد اما پیش از هر چیز باید بدانید این مناطق محل زندگی آنهاست در حقیقت ما انسان‌ها وارد قلمرو آنها شده‌ایم پس باید شرایط همزیستی با آنها را رعایت کنیم در ضمن در مورد حیوانات وحشی و درنده بهتر است در مسیرشان قرار نگیرید یعنی از مسیرهای پر تردد رفت و آمد کنید و در اماکنی که مخصوص چادر زدن تعبیه شده است استفاده نماید.

آشنایی با کمک های اولیه

بی گمان شما وقتی که به طبیعت سفر می نماید باید همه چیز را مد نظر داشته باشید و احتمال بدهید که در کوهستان ممکن است حادثه ای برای شما و یا یکی از همراهانتان اتفاق بیفتد پس باید آمادگی لازم برای برخورد مناسب با آن را داشته باشید.

تلفن همراه خود را به هراه داشته باشید

هنگام کوهنوردی تلفن همراهتان را همیشه همراه ببرید زیرا هنگام بروز حادثه، زمان بسیار حیاتی و حائز اهمیت است و لحظه ها می تواند موثر باشد پس موبایل شما می تواند زمان زیادی برایتان ذخیره کند. اگر به مناطقی سفر می کنید که پوشش شبکه تلفن همراه در آن وجود ندارد بیسیم و وسیله ارتباطی رادیویی با خود همراه ببرید تا بتوانید دیگر افراد گروه را که احیانا از دید شما خارج شده اند پیدا کنید، و با آنها ارتباط داشته با شید.

آتش روشن کردن

شما از آتش می‌تواند برای خالص کردن آب، استریل کردن بانداژ، پیغام‌های معنی‌دار جهت نشان دادن جا و وضعیت حال حاضر و حفاظت خود در برابر حیوانات سود ببرید. وجود آتش در روحیه افراد تأثیر مثبتی داشته، کما اینکه در مواقع خطر می‌توان از آن به‌ عنوان یک ابزار دفاعی هم‌ سود برد. البته باید در نظر داشته باشید که روشن کردن آتش می‌تواند منجر به آتش گرفتن جنگل و یا منابع طبیعی شود به همین دلیل همواره باید به نکات ایمنی در این زمینه دقت نمایید.

 

 • راهنمای سفر به روسیه

  راهنمای سفر به روسیه روسیه پهناورترین کشور دنیا است و به دلیل همین پهناوری با کشورهای زیاد…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • دفتر مهاجرت در اصفهان

  دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…
 • دفتر مهاجرتی در شیراز

  دفتر مهاجرتی در شیراز امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسسا…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • همه چیز درباره ی پنانگ

  همه چیز درباره ی پنانگ   پنانگ یکی از معروفترین مقاصد گردشگری و اقامتی مالزی محسوب می…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
 • رقص محلی آذربایجان

  رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران…
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

دفتر مهاجرت در اصفهان

دفتر مهاجرتی در اصفهان امروزه تقاضا برای امرمهاجرت در ایران در ایران بسیاربالا رفته و موسس…