تاکنون در زندگی حس کرده اید که دنیای بسیار کوچکی دارید و از این حس خسته شده باشید؟ رفتن به بزرگترین جاذبه های طبیعی که در آن، به شما احساس کوچک بودن در مقابل آن همه عظمت دست بدهد می تواند در این مواقع برایتان مفید باشد و دید تازه ای نسبت به جهانی که در آن زندگی می کنید به شما بدهد. مجله گردشگری آرتین رایا مکان های بزرگ و جاذبه های عظیم دنیا را به شما در این مطلب معرفی می کند. با سفر به این مناطق متوجه می شوید که در چه دنیای عظیم و بزرگی زندگی می کنید.

 

یونان: متئورا | Meteora

در میانه آسمان یا به زبان یونانی متئورا مکانی است که در هوا معلق است، به شما این فکر را تلقین می کند که در دنیای سورئالی وارد شده اید. این منطقه طبیعی در تسالی یونان قرار گرفته و از جمله میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. این جاذبه عظیم از صخره ها و تپه های سنگی جدا از هم و مرتفع تشکیل شده، به طوری که دیدن زمین هموار پایین آن کاری بسیار رعب آور خواهد بود. در بالای این صخره همچنین بناهای تاریخی برای عبادت ساخته شده است که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

استرالیا: پارک ملی اولورو-کاتا تجوتا | Uluru-Kata Tjuta National Park

با قدم گذاشتن به مرکز قاره استرالیا، در اصل قدم به مکانی با قدمت میلیونی گذاشته اید. پارک ملی اولورو-کاتا تجوتا، یک صخره بزرگ یک تیکه از ماسه های قرمز رنگ است که در ناحیه شمال غربی این قاره قرار گرفته است. چیزی که این صخره ماسه را از همه بیشتر جذاب تر می کند، داستان ها و روایت های افسانه ای پیرامون آن است که در هر گوشه و کنار و سوراخ هایش می توانید آن را بیابید.

آمریکا: پارک ملی ردوود و پارک های ایالتی | Redwood National and State Parks

در پارک ملی آمریکا تعریف درخت با درخت های غول پیکر این محل دوباره معنایی جدید می گیرد. اگر درخت های این پارک را ببینید نمی دانید که باید آن ها را درخت صدا بزنید یا موجودات کشیده و غول پیکری که شبیه به درخت هستند. چهار پارک در آمریکا در پارک ملی ردوود و پارک های ایالتی این کشور حدود ۴۵ درصد از درختان ساحلی ردوود را دارند. این درختان ارتفاعی بیشتر از ۱۰۰ متر داشته که می توانید ارتفاع آن ها را بزرگ تر از یک زمین فوتبال در نظر بگیرید. قطر هر کدام از این درخت های چوب قرمز به ۷ متر یا بیشتر نیز می رسید.

قطب جنوب: صحرای آنتارکتیکا | Antarctica

در قطب جنوب صحرایی وجود دارد که به آن صحرای آنتارکتیکا می گویند! بله. این جمله درست است و در قاره قطب جنوب صحرا وجود دارد. در واقع صحرا تنها به معنی مکانی که ماسه دارد نیست. این منطقه آخرین منطقه ای بر روی زمین است که توسط انسان ها کشف و استعمار شد و سپس در تاریخ به ثبت رسید. این منطقه سردترین، خشک ترین و بادی ترین قاره ای بر روی زمین بوده و بنابراین منطقه ای که هنوز توسط انسان ها دست نخورده باقی مانده است می تواند حس کوچکی به شما القا کند.

صحرای ساحارا | The Sahara Desert

صحرای ساحارا در قاره آفریقا عنوان سومین صحرای بزرگ دنیا و یکی از بزرگترین جاذبه های طبیعی را از آن خود کرده است. برای اینکه بزرگی درست این صحرا را بتوانید تصور کنید، می گوییم که ساحارا به اندازه کشور ایالات متحده وسعت دارد و بیشتر قسمت شمالی قاره آفریقا را پوشانده است. این صحرا در کشورهای مصر، مراکش، سودان و تونس قرار گرفته است. در این صحرا برای مایل ها شاهد تپه های بزرگ شنی و یا دره ها هستید و چیزی جز این نخواهید دید. این مکان با خصوصیت جادویی که دارد به دلیل وسعتش کمی رعب آور بوده و با بودن در آن، حس کوچکی در دنیا خواهید داشت.

 

 • جاذبه های کربلا

  جاذبه های کربلا کربلا جزو شهرهای مذهبی جهان و شیعیان است و مهم‌ترین جاذبه‌ی آن‌ها وجود مرق…
 • هدایت هوشمندانه سیلاب در سازه های آبی شوشتر

  هدایت هوشمندانه سیلاب در سازه های آبی شوشتر سازه های آبی دوهزار ساله شوشتر سیلاب را هدایت …
 • شاهکار پیکر تراشی ایران باستان

  شاهکار پیکر تراشی ایران باستان بیشاپور و غار شاپور اول ساسانی     غار شاپور از م…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • هتل ماریوت گوانجو

  هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…
 • سفر به مشهد

  تا حرف از شهر مشهد به میان می آید اکثر ما به یاد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و زیارت از آن …
 • سفر به بلغارستان

  اگر تفریحات ساحلی را دوست داشته باشید شهر وارنا یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی است که در کن…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
بارگذاری بیشتر در سبک زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

هتل ماریوت گوانجو

هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…