خانه سرگرمی کثیف ترین فستیوال های دنیا

کثیف ترین فستیوال های دنیا

10 ثانیه خوانده شده
0
0
90

هیچ کس از این فستیوال ها تمیز برنمی گردد!

در گوشه و کنار این دنیا فستیوال های عجیبی برگزار می شوند که بسیار محبوب و پرطرفدار هم شده اند. خیلی از ما تا به حال در فستیوال های غذایی شرکت کرده اند، اما در برخی کشورها فستیوال های جالبی برگزار می شود که به نوعی فستیوال غذایی محسوب می شوند. با این تفاوت که در این فستیوال ها غذا و مواد غذایی به عنوان ابزار جنگ استفاده می شود! در این فستیوال های عجیب مردم مواد غذایی مختلف را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند و همان طور که می توانید حدس بزنید در این مراسم کثیف کاری زیادی می شود. در مورد فستیوال گوجه اسپانیا شاید خیلی ها شنیده باشند؛ اما فستیوال های دیگری هم هستند که در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شوند و بسیار جالب هستند. در ادامه با آرتین رایا همراه باشید تا با کثیف ترین فستیوال های دنیا که با مواد غذایی برگزار می شود آشنا شوید.

فستیوال گوجه، لا توماتینا | La Tomatina

 • مکان:والنسیا، اسپانیا

جشن گوجه بدون شک یکی از معروف ترین فستیوال های غذا در دنیاست. هر سال در ماه آگوست حدود ۲۰۰۰۰ نفر به شهر بونول در نزدیکی والنسیا می آیند تا به همدیگر گوجه پرتاب کنند! بیش از ۱۰۰ تن گوجه رسیده و نرم برای استفاده در این جشن عجیب مصرف می شود. مردم گوجه های رسیده و آبدار را به سمت همدیگر پرت می کنند و روی زمین رودی از آب گوجه سراریز می شود! البته به شرکت کنندگان هشدار داده می شود که حتما از لباس و عینک محافظ استفاده کنند تا آسیبی به آن ها نرسد، اما خیلی ها این هشدارها را ندیده می گیرند. جالب است بدانید که تا قبل از سال ۲۰۱۳ هرکسی می توانست در این فستیوال شرکت کند. اما با توجه به استقبال گسترده مردم و افزایش شمار مردم به بیش از ۵۰۰۰۰ نفر مسئولین این فستیوال تصمیم گرفتند محدودیت هایی برای این فستیوال قرار بدهند. در حال حاضر تنها ۲۰۰۰۰ نفر می توانند بلیط تهیه کنند و در این جشنواره گوجه ای شرکت کنند.

جنگ پرتقالی | The Battle of the Oranges

 • ایورا، ایتالیا

ایورا نام شهری کوچک در ایتالیاست که میزبان یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است. این فستیوال جالب و پرتقالی به مناسبت طغیان مردم علیه حاکمی بی رحم برگزار می شود که یکی از دختران شهر را در شب عروسی اش دزدیده بود. جالب است بدانید که پرتقال در این منطقه شمالی ایتالیا رشد نمی کند و برای برگزاری این فستیوال عجیب لازم است از شهر سیسیل پرتقال وارد شود! البته در بین تمام فستیوال های این لیست، شاید جنگ پرتقالی خوش بو ترین و خوشمزه ترین فستیوال باشد. تصور کنید در پایان فستیوال همه جا نارنجی شده و بوی پرتقال همه جا به مشام می رسد!

فستیوال جنگ آردی «دوشنبه پاک» | Clean Monday

 • مکان: شهر گالاکسیدی یونان

گالاکسیدی نام شهری ساحلی در فاصله ۲۰۰ کیلومتری آتن است و در قرن ۱۸ یکی از بنادر مهم یونان به شمار می رفت. امروزه اما شهرت این شهر به دلیل یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است که با آرد برگزار می شود و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. هرسال به مناسبت آغاز ایام روزه داری در تقویم ارتدوکس، فستیوال جالبی به نام جنگ آردی برگزار می شود. در این فستیوال هزاران نفر شرکت می کنند و با پاشیدن آرد رنگی روی همدیگر این رسم را جشن می گیرند

جنگ آرد و تخم مرغ | Els Enfarinats

 • مکان: شهر ایبی، اسپانیا

یکی دیگر از کثیف ترین فستیوال های دنیا با مواد اولیه کیک برگزار می شود! هرسال در اواخر ماه دسامبر در شهر ایبی اسپانیا فستیوال عجیبی برگزار می شود که الس انفاریناتس نامیده می شود. در این فستیوال مردم شهر پس از برگزاری مراسم های ویژه به محل مبارزه، یعنی میدان شهر می آیند و به همدیگر آرد و تخم مرغ پرتاب می کنند. جنگ آرد و تخم مرغ یکی از سنت های بسیار قدیمی این شهر است و به بیش از ۲۰۰ سال پیش برمی گردد. مطمئنا بعد از این فستیوال کف خیابان و سر و صورت مردم حسابی کثیف شده و همه باید مستقیم به حمام بروند.

جام جهانی پای کاستارد | World Custard Pie Championships

 • مکان: شهر کنت، انگلیس

در شهر کنت انگلیس هرسال مسابقه پرتاب پای کاستارد برگزار می شود. این مراسم یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است و مردم شیرینی های پای را به صورت یکدیگر پرتاب می کنند. این فستیوال ابتدا برای جمع آوری کمک های مالی برای سالن شهرداری برگزار شد و امروزه ۵۰ سال از آن تاریخ می گذرد. جام جهانی پای همان طور که از نامش مشخص است مسابقه ای جهانی است و تیم هایی از کشورهای مختلف برای پرتاب پای به انگلیس می آیند. تیم هایی از کشورهای دور و نزدیک و حتی از کشوری دوردست مثل ژاپن (قهرمان سال ۲۰۱۵) به این شهر می آیند و خود را آماده مسابقه هیجان انگیز و کر و کثیف می کنند. جمع بندی امتیازها به محل اصابت پای بستگی دارد! مثلا پرتاب پای درست به صورت فرد بالاترین امتیاز، ۶ امتیاز را خواهد داشت. افرادی که در این فستیوال شرکت می کنند معمولا لباس های مبدلی می پوشند که بر جذابیت این مراسم اضافه می کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • هتل ماریوت گوانجو

  هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…
 • سفر به مشهد

  تا حرف از شهر مشهد به میان می آید اکثر ما به یاد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و زیارت از آن …
 • سفر به بلغارستان

  اگر تفریحات ساحلی را دوست داشته باشید شهر وارنا یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی است که در کن…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • جزیره هرمز

  هُرمُز جزیره‌ای بیضی‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در ۱۶ کیلومتری بندرعباس است. این جزیر…
 • شب های رویایی کیش

  قرار گرفتن جزیره زیبای کیش در میان آب های نیلگون خلیج فارس، همه چیز را برای گذران اوقاتی خ…
 • پارک شهر کیش

  پارک شهر کیش پارک شهر کیش فضای مفرحی برای پر کردن اوقات فراغت کیشوندان و گردشگران می باشد.…
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

هتل ماریوت گوانجو

هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…