خانه سرگرمی مسافرت مسافران شکایت های ارز مسافرتی خود را نزد کی ببرند؟

مسافران شکایت های ارز مسافرتی خود را نزد کی ببرند؟

0 ثانیه خوانده شده
1
1
104

چند ماهی هست که موضوع ارز مسافرتی و نوسانات و حواشی آن، در صدر اخبار گردشگری کشور قرار گرفته است. بالاخره هفته قبل و بعد از کش و قوس های فراوان، دولت و بانک مرکزی مصوبات بسته جدید ارزی خود را به تمامی صرافی های کشور ابلاغ کردند. در این مطلب، آرتین رایا ضمن اشاره مختصری به بسته جدید ارزی، از نحوه پیگیری مسافران درباره شکایت های ارز مسافرتی شان سخن خواهد گفت.

 

پس از ابلاغ مصوبات بسته جدید ارزی دولت به صرافی ها، از تاریخ ۱۶ مرداد ماه مبادلات ارز مسافرتی در صرافی های کل کشور از سر گرفته شد. طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ فروش ارز در صرافی های معتبر کشور، باید حداکثر یک درصد از نرخ خرید ثبت شده در سامانه های “نیما” و “سنا” بیشتر باشد. همچنین سقف فروش ارز مسافرتی هم، ۵۰۰۰ یورو یا معدل آن به سایر ارزها تعیین شده است. اما گویا در عمل، اتفاق های دیگری در بازار صرافی ها در حال رخ دادن است. طبق گزارش های منتشر شده، برخی از صرافی های کشور، به طور سلیقه ای عمل کرده و بر خلاف نرخ سامانه های ذکر شده در بالا، اقدام به فروش ارز مسافرتی می کنند.

این وضعیت پیش آمده، بسیاری از مسافران کشور را که هنوز هم در شوک قطع ارز دولتی به سر می برند، دچار مشکلات و نگرانی های گسترده ای کرده است. به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور، کلیه مسافرانی که برای تهیه ارز مورد نیازشان با مشکل مواجه می شوند، می توانند شکایت های ارز مسافرتی خود را از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطلاع دهند.

وی در موردوضعیت آشفته ارز مسافرتی در بازار اظهار داشت:

هنوز موضوع ارز مسافرتی از دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خارج نشده است. وظیفه ما پیگیری شکایت های ارز مسافرتی مسافران است. بسته جدید ارزی فقط چند روز است که ابلاغ شده است و برای جا افتادن به زمان نیاز دارد. البته در طول این مدت مطمئنا مشکلات و دغدغه هایی پیش خواهد آمد که ما با کارهای کارشناسی و پیگیری های خود بر تمام این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

بسته جدید ارز مسافرتی، مشخص کرده است که از این پس، مسافران می توانند ارز مسافرتی خود را از صرافی ها تهیه کنند و بانک ها دیگر ارز دولتی ارائه نخواهند کرد. اگر هر فرد و مسافری در دریافت ارز مسافرتی مورد نیازش به مشکلی خورد یا خلافی را در هر یک از صرافی های کشور مشاهده کرد، می تواند آن را به وسیله سامانه ۰۹۶۲۹ به سازمان میراث فرهنگی انتقال دهد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • هتل کلاس استانبول klass hotel

  هتل کلاس استانبول              klass hotel چهار ستاره   این هتل مدرن دارای اتاق های ش…
 • هتل گرند اونال استانبول

    هتل گرند اونال استانبول سه ستاره   هتل گرند اونال استانبول (Grand Unal Hotel)،…
 • هتل ۳ ستاره فورچون دیره در دبی

  هتل ۳ ستاره فورچون دیره در دبی هتل فورچون دیره دبی | Fortune Deira Hotel در قلب دبی و در م…
بارگذاری بیشتر در مسافرت

یک دیدگاه

 1. farhadinia

  مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۹ ب.ظ

  به فرض هم که شکایت خودمونو بردیم ارز کمتر میدن؟ با این شرایط دیگر سفر نمیشه رفت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!

در هر شغل و حرفه ای، اسراری وجود دارد که فقط صاحبان آن شغل ها از آن با خبرند و در اصطلاح ع…