خانه سرگرمی مسافرت توقف پرداخت ارز مسافرتی توسط دولت!

توقف پرداخت ارز مسافرتی توسط دولت!

2 ثانیه خوانده شده
0
0
94

بالاخره بسته جدید ارزی دولت و بانک مرکزی که چند وقتیست وعده آن داده شده بود، دیشب توسط رئیس کل بانک مرکزی تشریح شد. طبق این بسته از این پس ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی فقط به کالاهای اساسی اختصاص پیدا خواهد کرد و پرداخت ارز مسافرتی هم به صورت آزاد در صرافی ها انجام خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، نرخ کالاهای اساسی تا فروردین ماه ۹۸ به همین صورت باقی خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. در ادامه این خبر با آرتین رایا همراه باشید.

 

 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی کشور، جزئیات بسته جدید ارزی دولت و بانک مرکزی را اعلام کرد. با توجه به این بسته، از این به بعد ارز رسمی یا همان دلار ۴۲۰۰ تومانی فقط به کالاهای اساسی جامعه اختصاص پیدا می کند و این رویه تا فرودین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. منظور از کالاهای اساسی کالاهایی مانند داروست که با نرخ ۴۲۰۰ تومان وارد کشور خواهند شد. همتی در این رابطه اظهار داشت:


ما به این نتیجه رسیدیم که ممنوعیت فعالیت بازار آزاد کار اشتباهی بود و باعث شکل گرفتن قیمت های دیگری شده بود. می خواهیم اجازه دهیم بازار آزاد فعالیت خود را آغاز کند و عرضه و تقاضا در آن شکل بگیرد.

 

ارز مسافرتی از این به بعد به صورت آزاد عرضه می شود
رئیس کل بانک مرکزی از آزاد سازی نرخ ارز مسافرتی خبر داد و گفت که متقاضیان این نوع ارز می توانند آن را از صرافی های کل کشور تهیه کنند. پرداخت ارز مسافرتی فقط در صرافی ها صورت خواهد گرفت. وی در رابطه با عرض مسافرتی افزود:


افرادی که بلیط تهیه کرده اند، نگران نباشند. آن ها می توانند در روزهای پیش رو ارز خود را به همان نرخ قبلی دریافت کنند. اما به طور کلی از این به بعد ارز مسافرتی معنایی نخواهد داشت. در همین راستا فعالیت صرافی ها دیگر غیر قانونی نیست و مردم می توانند ارز مسافرتی خود را از آن ها دریافت کنند. هر نرخی که در بازار ثانویه شکل می گیرد، حدود ۵ درصد بالاتر باید در صرافی ها قیمت گذاری شود. دولت نیز جریان پرداخت ارز مسافرتی را همواره رصد خواهد کرد.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
  • هتل کلاس استانبول klass hotel

    هتل کلاس استانبول              klass hotel چهار ستاره   این هتل مدرن دارای اتاق های ش…
  • هتل گرند اونال استانبول

      هتل گرند اونال استانبول سه ستاره   هتل گرند اونال استانبول (Grand Unal Hotel)،…
  • هتل ۳ ستاره فورچون دیره در دبی

    هتل ۳ ستاره فورچون دیره در دبی هتل فورچون دیره دبی | Fortune Deira Hotel در قلب دبی و در م…
بارگذاری بیشتر در مسافرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!

در هر شغل و حرفه ای، اسراری وجود دارد که فقط صاحبان آن شغل ها از آن با خبرند و در اصطلاح ع…