خانه سرگرمی دیدنی های آمستردام

دیدنی های آمستردام

12 ثانیه خوانده شده
0
0
238

 

 

آمستردام پایتخت کشور نارنجی هلند است که در غرب این کشور فرار گرفته است.آمستردام یکی از بهترین و معروف ترین مقاصد گردشگری در اروپا است که سالانه گردشگران زیادی دارد. این شهر دارای فرهنگ غنی ، شب‌های پرشور ، رستوران‌های بین‌المللی و شبکه‌ی حمل‌ونقل مناسب؛ و مکان های دیدنی شگفت انگیز و زیبا است و شاید یکی از مهمترین دلایل سفر گردشگران به این شهر به خاطر ترافیک سبک این شهر زیبا و بی نظیر است برای جا به جایی در این شهر فقط به یک دوچرخه نیاز دارید پس با ما همراه شوید تا بیشتر با این شهر زیبا و شگفت انگیز آشنا شویدبرای تماشای بخشی از این زیبایی‌ها کافی است به خیابان‌هایی که کانال آب در آنها جریان دارد سرزده یا برای مدتی در یکی از کافی‌شاپ‌های آن بنشینید. اما در این شهر مکان‌هایی وجود دارند که به هیچ وجه نباید دیدار از آنها را از دست بدهید. جاذبه برای معرفی در آمستردام، آنقدر هست که کتاب‌ها به زحمت از عهده روایت آن برآیند. از فروشگاه پنیر طعم دار ریپناییر (Reypenaer Cheese Tasting Room)، شهربازی سرپوشیده تون فان (Tun Fun) و بسیاری دیگر از مکان‌ها که بگذریم، به معرفی مجموعه‌ای دیدنی می‌رسیم که لحظاتی خاطره‌انگیزی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

 

موزه دریایی

یکی از موزه‌های قدیمی که جز دیدنیهای آمستردام است و بیشتر جنبه‌های دریا و نیروی دریایی این کشور را نشان می‌دهد موزه دریایی می باشد. بیشتر، کشتی‌هایی در مقیاس بالا را در این موزه دریایی نمایش می دهند. موزه دریایی یکی از دیدنی‌های آمستردام است.

موزه ونگوگ

یکی از محبوب‌ترین و دیدنی‌ترین  موزه‌های آمستردام موزه ونگوگ بوده و بیش از ۲۰۰ اثر از این نقاش معروف هلندی درآن وجود دارد. موزه ونگوگ که در یک ساختمان بزرگ مدرن ساخته‌شده، امروزه مردم بسیاری را به خود جذب میکند.

موزه ملی

موزه ملی آمستردام یکی از محبوب‌ترین جاذبه ها و دیدنی‌های آمستردام و تور هلند است و به خاطر نقاشی‌های زیبای قرن ۱۷ ازجمله ورمیر و رامبراند، در سرتاسر جهان معروف هست و همه‌ساله بسیاری از مردم برای دیدن این موزه زیبا به آمستردام می‌روند.

آسیاب بادی دِ خووایا

درزمانی در سرتاسر هلند و آمستردام آسیاب‌های بادی به چشم می‌خورد اما اکنون بهدیدنیهای آمستردام و مناظر دیدنی آن تبدیل‌شده است. خووایا نام یکی از ۶ آسیاب باقی‌مانده است که سمت شرقی این مرکز تاریخی واقع‌شده است.

ایستگاه مرکزی

برای قوی بودن پایه این ایستگاه که در کنار یک رودخانه قرارگرفته است، از ۸۶۰۰ ستون استفاده ‌شده است. این مرکز حمل‌ونقل زیبا به سبک نئو رنسانس در قرن ۱۹ ساخته‌شده است و یکی از دیدنی‌های آمستردام است که بسیار زیبا است.

برج مونتل بانز و ماخنا پلارا

برج مونتل بانز یکی از برج‌های قدیمی بوده که به‌عنوان دیوار دفاعی در سال ۱۵۱۲ در اطراف آمستردام ساخته‌شده و در قرن ۱۶ و سال ۱۶۰۶ برج آن و منار مخروطی شکل آن ساخته شد و جنبه‌ی زیبایی به آن بخشید و یکی از دیدنی‌های آمستردام نیز تبدیل شد.

واخ یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های آمستردام و تور هلند است. در گذشته آمستردام۳ دروازه داشت، این ساختمان یکی از آن دروازه‌ها بوده است که هم‌اکنون سازمان سنجش وزن است که اسم آن هم به همین معنا است. این ساختمان در قرن ۱۵ احداث‌شده است.

ماخنا پلازا یکی از باشکوه‌ترین ساختمان‌های قدیمی آمستردام است که اکنون تبدیل به مرکز خرید شده است. اما در اصل این ساختمان برای اداره پست بوده که به سبک نئو گوتیک یا همان پس از گوتیک ساخته شده است. منتقدان این اسم را به‌عنوان طنز به آن می‌گفتند. این بنا در قرن ۱۹ ساخته‌شده است و یکی از دیدنی‌های هلند است.

یوردان

یکی از بروزترین،امروزی‌ترین و شادترین محله‌های آمستردام است که در زمان قدیم خیلی منفور بوده است اما امروزه با توجه به کانال‌های زیبایی که دارد یکی از دیدنی‌های آمستردام به حساب می آید و در راهنمای سفر به آمستردام توضیحات آن آمده است. این محله ازنظر زیبایی، حرف‌هایی زیادی برای گفتن دارد.

 

کلیسای قدیمی

این کلیسا که اکنون درون آن مثل قدیم شلوغ نیست، حاصل غارت و دزدیدن دوره اصلاحات است. با این حال، این مکان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های هلند می باشد و در قرن ۱۴ ساخته شده است.

 

پارک ووندل

یکی از پرجمعیت‌ترین و محبوب‌ترین و زیباترین مکان‌های شهر آمستردام است که بسیار بزرگ است و پناهگاهی برای زمان شلوغی این شهر است. مراسم‌های بسیار زیبایی در تابستان ازجمله تئاترها و کارناوال های موسیقی در این مکان اجرا می‌شود. این مکان تبدیل یکی از پرطرفدارترین مکان‌های آمستردام و دیدنی های هلند شده است.

کانال‌های آمستردام

یکی از جاذبه های آمستردام کانال‌های این شهر است که خانه‌هایی رنگی در اطراف آن وجود دارد. درواقع هدف اصلی ایجاد این کانال ها، استفاده از جنبه اقتصادی آن بوده است. منتها امروزه جاذبه توریستی نیز پیدا کرده است. گفتنی است که خانه‌های کنار این کانال‌ها بسیار زیبا و چشم‌نواز است.

پل لاغر

یکی از دیدنی‌ های آمستردام و جزو ۱۲۰۰ پل این شهر است. با طراحی فوق العاده خود، زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. این پل بر روی رودخانه آمستل درست‌شده است.

بازار گل،محل دوست‌داشتنی برای توریست‌ها

این بازار گل، آخرین بازار گل شناور آمستردام بوده و همیشه مردمان زیادی را جذب خود می‌کند. آب و هوای هلند شرایط مناسبی را برای پرورش گل فراهم آورده است. بازار گل آمستردام در سینگل که تنها یکی از کانال‌های زیبای شهر است قرارگرفته است.

میدان دام

یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های آمستردام هلند که در آن، ساختمان‌های بلند تاریخی نیز به چشم می‌خورد ودر آن کاخ سلطنتی را نیز می‌توان دید، میدان دام است. بناهای یادبود زیادی از تلفات جنگ جهانی دوم در وسط میدان قرار داده‌شده است و از این نظر میدان دام، بسیار دیدنی‌تر شده است.

میدان رامبراند

یکی دیگر از دیدنی‌های آمستردام و جاذبه‌های گردشگری آن، میدان رامبرند یا همان میدان بازار کره است که اغلب شلوغ است اما به دلیل مجسمه خلق‌شده توسط رامبرلند بسیار دیدنی شده است .

میدان لِیدز

در کنار این میدان، تئاتر زیبای شهر آمستردام ساخته‌شده است. میدان لیدز آمستردام، یک میدان شلوغ است. جوانان معمولاً غروب روزهای تعطیل به آنجا می‌روند واین میدان، محبوبیت زیادی بین آن‌ها دارد. هتل های آمستردام بسیار لوکس و عالی در اطراف این میدان ها وجود دارد.

کاخ سلطنتی

این کاخ در آغاز قرن ۱۹ توسط برادر ناپلئون  به کاخ تبدیل شد که امروزه جزء دیدنی‌ های آمستردام است. این کاخ در اصل در قرن ۱۷ میلادی ساخته‌شده است.

بگینج

ساختمان‌های قدیمی در آمستردام اکثرا در قرن ۱۴ ساخته‌شده‌اند. این خانه هم دران زمان برای اسکان دادن به گروهی از زنان مؤمن که به آن‌ها بگینا می‌گفتند ساخته‌شده که در محیطی بسیار آرام زندگی کنند.

خانه آنه فرانک

از دیدنی‌های این خانه دفتر خاطرات و اشیاء خصوصی فرانک است. خانه آنه فرانک محلی بود که دران خانواده فرانک از دست نازی‌ها فرار می‌کردند و مخفی می‌شدند. در حال حاضر تبدیل به یک موزه شده است.این خانه‌یکی از دیدنی‌های آمستردام است.

خانه موزه رامبراند

رامبراند به همراه همسرش ساسْکیا، شادترین و بهترین سال‌های زندگی خود را در این خانه گذرانده است که امروزه تبدیل به موزه‌ای به نام آثار رامبراند شده است.

رامبرلند در این محله یهودی نقاشی‌های بسیار زیبایی از منظره کشیده است و مدل‌هایی برای موضوعات مذهبی نیز پیدا کرد.

وی به مدت ۲۰ سال در این خانه زندگی کرد و فضای آن به سبک قرن هفدهمی با تعداد زیادی آثار چاپ بر روی فلزات و همچنین اشیا شخصی، قرار داده شده است.

فرزندان و شاگردان رامبراند، در نزدیکی خانه او و در کلیسا جنوبی که تنها ۲ دقیقه با آن فاصله دارد دفن شده‌اند. رامبراند، ۳ پسر داشت که آنها نیز هنرمند بودند.

این کلیسا اولین کلیسای ساخته‌شده بعد از جنبش اصلاحات است که در آمستردام در سال‌های ۱۶۰۳ تا ۱۶۱۱ ساخته شد. از دیگر دیدنی‌ های آمستردام و مکان‌هایی که به نام رامبراند ساخته شده است،میدان رامبراند است که در آن تعداد زیادی رستوران و کافه قرار گرفته است و مجسمه زیبایی از رامبراند نیز در آن قرار داده اند.

 

کانال پرنسس (Prinsengracht)

سومین و بیرونی‌ترین کانال آبی آمستردام به شمار می‌رود. به تاریخ تجارت دریایی اروپا که بنگریم، این سه کانال یک پروژه‌ی گسترده با حجم عظیمی از سرمایه‌گذاری بودند که در سال ۱۶۱۲ ساخت آن‌ها شروع و ۵۰ سال بعد به اتمام رسید. وقتی که این پروژه پایان یافت، آمستردام۴ برابر رشد کرده بود. کانال پرنسس در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان میراث جهانی به ثبت رسید. کانالی بسیار زیبا و ناحیه‌ای ساکت که برای قدم زدن فوق‌العاده به شمار می‌رود. همچنین اگر مایل باشید می‌توانید با پرداخت مبلغی سوار یکی از کشتی‌های کروز شوید و در طول این کانال همزمان با میل کردن یک وعده ناهار دل‌چسب، به تماشای شهر بپردازید.

گالری نگهبانان شهر (Schuttersgalerij)

به قول معروف هر چیز رایگانی لذت‌بخش است و طبیعتا این گالری مملو از نقاشی‌های دوران طلایی هلند که درهای آن به‌صورت رایگان به روی عموم گشوده شده است، یکی از لذت‌بخش‌ترین مجانی‌ها است. بوم‌های نقاشی به نمایش گذاشته شده ممکن است همیشه یک شاهکار هنری (مانند آثاری که در موزه رایکس به نمایش گذاشته می‌شود) نباشند اما پرتره‌های شهروندان آمستردامی به همراه همسرانشان خود سندی گویا از تمدن و فرهنگ هلند در قرن‌ها پیش است گالری نگهبانان شهر با نام اسکاترزگالری آمستردام، یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های شهر در کانال رینگ است که گشت‌وگذار در آن احساس آزادی، صلح و فراغ بال را تداعی می‌کند. قدم زدن در خیابان‌های کانال یا بهتر از آن سفر کردن با یک قایق گردشگری یا اجاره کردن یک قایق تک نفره از پیشنهادهای خوب در سفر به آمستردام است. از دیگر راه‌های گشت و گذار در این شهر که به دوچرخه‌سواری است. به هر طریقی می‌توانید از اقامت در این شهر که یکی از زیباترین شهرهای جهان است، لذت ببرید. اگر به قایق‌ها علاقه‌مند هستید باید بدانید در آمستردام جشنواره‌ای با نام سیل (SAIL) وجود دارد که طی آن کشتی‌های قدیمی بادبانی به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

موزه رایکس یا موزه‌ی امپراتوری (Rijks museum)

س از ۱۰ سال نوسازی، به‌صورتی باشکوه در سال ۲۰۱۳ درهای موزه‌ی امپراتوری به روی عموم باز شد. این موزه بر تاریخ و هنر متمرکز شده و مجموعه‌ی خیره‌کننده‌ی آن شامل تعداد زیادی شاهکار از نقاشانی همچون رامبرانت و ورمیر می‌شود. بازدید از این موزه‌ی ارزشمند را به هیچ وجه از دست ندهی موزه رایکس با بیش از یک میلیون بازدیدکننده در سال، از بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین موزه‌های هلند به شمار می‌رود. درهای این موزه بهار سال ۲۰۱۳ پس از یک دهه بازسازی مجددا گشوده شد که و مجموعه‌ از شاهکارهای هنری دوران طلایی هلند در قرن ۱۷ میلادی را در معرض عموم گذاشت. نقاشی معروف نگهبان شب اثر رمبرانت و برخی دیگر از نقاشی‌های مشهور مانند دختر شیرفروش و زنی در حال نامه‌ اثر ورمیر، آسیاب بادی در ویجک بیج دوورستد اثر ون روییشدال، شهردار دلف و دخترش اثر جان استین و بسیاری دیگر را می‌توان در این موزه مشاهده کرد. این آثار حیرت‌انگیز، انعکاسی از تاریخچه و غنای هویت هلند هستند. تندیس‌های بی‌نظیر و عتیقه‌جات گوناگون مانند مبلمان‌های قدیمی، سفال دلف، ظروف نقره، مدل‌های کشتی و خانه‌های عروسکی این نمایش را کامل می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • ویزا دانمارک

  ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…
 • ویزا تجاری کانادا

  ویزای تجاری کانادا همه افرادی که می‌خواهند به کشور کانادا سفر کنند، به ویزای توریستی یا مج…
 • اقامت اسپانیا

  تمکن مالی اسپانیا اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا روش محبوب مهاجرتی در سال ۲۰۲۰ در خصوص مه…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin2
 • همه چیز درباره ی پنانگ

  همه چیز درباره ی پنانگ   پنانگ یکی از معروفترین مقاصد گردشگری و اقامتی مالزی محسوب می…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
 • رقص محلی آذربایجان

  رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران…
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

ویزا دانمارک

ویزای توریستی دانمارک ویزای توریستی دانمارک ، با توجه به آنکه کشور دانمارک در بخش اسکاندین…