خانه مهاجرت دومین کشور برتر جهان برای یک مهاجر

دومین کشور برتر جهان برای یک مهاجر

17 ثانیه خوانده شده
0
0
85

یافته های مطالعاتی ایالت متحده :دومین کشور برتر جهان برای زندگی به عنوان یک مهاجر

رتبه بندی US News & World Report، برای ایجاد لیست خود، ۸۰ کشور را بر اساس ثبات اقتصادی آنها، تساوی درآمد و بازار کارشان ارزیابی کردند. برای گردآوری این رتبه بندی، با هزاران رهبر تجاری و نمایندگان مردم مشاوره شد.

و در این میان کانادا به عنوان برترین کشور خارج از اروپا و دومین کشور برتر جهان برای زندگی به عنوان یک مهاجر رتبه بندی شده است. فقط کشور سوئد است که در رتبه ی بالاتر از کانادا قرار دارد.

در این لیست، آمریکا بعد از نروژ در جایگاه هفتم  قرار گرفت.

۱۰جایگاه برتر لیست مهاجرت را کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی تشکیل می دهند.

سوئد

کانادا

سوئیس

استرالیا

آلمان

نروژ

آمریکا

هلند

فنلاند

دانمارک

برای رتبه بندی مهاجرت، اخبار آمریکا و گزارشات جهانی سهم مهاجران  در جمعیت کشور، مقدار پولی که مهاجران هر کشور قادر به ارسال به خارج هستند و رتبه ندی ملل متحد از سیاست های یکپارچگی در کشورهای متفاوت و میان سایر فاکتور ها نگاهی انداختند. کانادا نه فقط برای اقتصاد سلامت بلکه برای میعارهای یکپارچگی مهاجرت همانند آموزش زبان امتیاز بالایی دریافت کرد.

گرچه به جای کانادا، سوئد در رتبه ی اول قرار دارد، پروژه ی مهاجرتی که توسط US News & World Report راه اندازی شده است، تنها قسمتی از یک تلاش گسترده، برای تعیین بهترین کشورها بر اساس تعدادی از ویژگی های اقتصادی و اجتماعی است. در رتبه بندی کلی، کانادا همچنان در رتبه ی  دوم قرار دارد اما سوئد در رتبه ی ششم قرار گرفته است که این نشان دهنده ی قدرت کانادا در حیطه ی وسیعتری از فاکتورهای ارزیابی است.

برای رتبه بندی مهاجرت، US News & World Report در میان فاکتورهای دیگر، سهم مهاجران در جمعیت یک کشور، مقدار پولی که مهاجران در هر کشور قادر به ارسال به خارج از کشور هستند، رتبه بندی ملل متحد در مورد سیاست های یکپارچه سازی در کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار داده است. کانادا نه فقط به خاطر اقتصاد سالمش بلکه به خاطر معیارهای سازگارسازی مهاجران همانند آموزش های زبان امتیاز بالایی دریافت کرده است.

جالب است که کانادا هنگام ارزیابی تحت فاکتورهای آموزشی در رتبه ی اول قرار می گیرد. این گزارش اشاره به این موضوع دارد که آموزش ابتدایی و متوسطه در کانادا  اجباری و رایگان است و فدراسیون های نامتمرکز کانادا به استان ها اجازه داده است که ساختار سیستم ا»وزشی خود را در سطح محلی تری ارائه نمایند. دانشجویان کانادا در ارزیابی دانشجویان بین المللی، امتیازی بالاتر از میانگین امتیازات سازمان برنامه ی توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) کسب کردند.

در این لیست کانادا نسبت به کشورهایی همانند استرالیا و نیوزیلند که مدل ابراز علاقمندی آنها (expression of intrest) به سیستم های مهاجرت اقتصادی تا حد زیادی مشابه هم است، در رتبه ی بالاتری قرار گرفته است. کانادا همچنین بالاتر از کشورهایی همانند فنلاند یا نروژ که شرایط آب و هوایی مشابه داشتند، رتبه بندی شده است. به علاوه کشورهایی همانند آمریکا که ترکیب اقتصادی بازاری مشابه با کانادا داشتند از نظر زندگی به عنوان مهاجر، در رتبه های بسیار پایینتر از کانادا قرار دارند.

طبق اظهارات Deidre McPhilips ، یک گزارشگر داده که به طراحی این رتبه بندی کمک کرده بود: هدف ما از طراحی این پکیج، تمرکز بر جنبه های اقتصادی مهاجرت و تاثیراتی است که می تواند بر وجهه ی یک کشور در سطح جهان داشته باشد.

بعد از انتشار گزارش OECD در ژوئن، تحقیقاتی به عمل آمد که در آن ملل توسعه یافته اصرار داشتند برای تا  مهاجران را با منافع مشترک کشورهای مبدا و کشورهای میزبان یکپارچه سازند.

به گفته ی Angel Gurria، دبیر سازمان OECD : همه ی شواهد به این حقیقت اشاره دارند: در صورتیکه مهاجرت به خوبی مدیریت شود، منافع زیادی برای کشورهای میزبان و همچنین خود مهاجران به ارمغان خواهد  آورد.

 

این فرا روند به جای اینکه به عنوان تهدیدی برای اقتصادها و جوامع در نظر گرفته شود، باید با توجه به فرصت ها، مهارت ها، تنوع و پتانسیل اقتصادی که با خود به همراه می آورند، مد نظر گرفته شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • درختان شگفت انگیز

  زمین قبل تر از وجود انسانها با درختان سرسبز بوده است. درختان قدیمی و پر از اسرار نا شناخته…
 • ۹ پله هیجان انگیز دنیا

  با ۹ مورد از مهیج ترین راه پله های دنیا آشنا شوید   از پله های کنده شده در سنگ در کشو…
 • هشتمین از عجایب دنیا

  در این دنیا دیدنی های زیادی وجود دارد و هر روز از دیدن عجایب باشکوه تازه  دنیا شگفت زده می…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • اخذ ویزای فرانسه

  انواع ویزاهای فرانسه در سال‌های اخیر کشور فرانسه، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای ت…
 • اخذ ویزای اسپانیا

  شرایط اخذ ویزای اسپانیا و وقت سفارت اسپانیا ویزای اسپانیا نسبت به هدفی که از سفر به کشور ا…
 • اخذ ویزای پرتغال

  انواع ویزای توریستی پرتغال ویزای توریستی ویزای تجاری ویزای پزشکی ویزای شرکت در رویدادهای ف…
بارگذاری بیشتر در مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

درختان شگفت انگیز

زمین قبل تر از وجود انسانها با درختان سرسبز بوده است. درختان قدیمی و پر از اسرار نا شناخته…