خانه سرگرمی شکم گردی بهترین رستوران های تفلیس

بهترین رستوران های تفلیس

5 ثانیه خوانده شده
0
0
71

در تفلیس رستوران های زیادی هست که مخصوص غذاهای سنتی اند اما اگر به دنبال رستورانی خاص برای یک غذای ویژه ی محلی می گردید گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. در سفر به تفلیس احتمالا دلتان می خواهد به رستورانی بروید که غذاهای گرجی خوشمزه و باکیفیت داشته باشد اما شاید ندانید کدام رستوران ها از بهترین رستوران های شهرند.اگر این طور است در ادامه آرتین رایا را همراهی کنید چون می خواهیم درباره بهترین رستوران های تفلیس حرف بزنیم.

رستوران پاسانایوری | restaurant pasanauri

 

به دنبال بهترین رستوران های تفلیس هستید؟ بگذارید اول درباره بهترین غذاهای این شهر حرف بزنیم. بدون شک یکی از محبوب ترین و معروف ترین غذاهای گرجستان خینکالی است، غذایی که احتمالا با رفتن به تفلیس دوست دارید طعم آن را امتحان کنید پس مستقیم به سمت رستوران پاسانایوری بروید چون خینکالی های این رستوران به خوشمزگی معروف اند. این رستوران دو شعبه در شهر دارد که یکی از آن ها در میدان مایدان قرار گرفته و ۲۴ ساعته باز است.

اگر می خواهید یک تجربه ناب از غذاهای اصیل گرجی داشته باشید خودتان را به این رستوران برسانید این رستوران با صندلی های چوبی جدا از هم چیدمان شده تا حریم شخصی افراد حفظ شود. دیوارهای رستوران پر از تابلوهای سیاه و سفید است که همگی اثر رابرت کاپا هستند و اگر علاقه به هنر داشته باشید حتما تماشای آن ها برایتان جذاب است. نکته ی جالب درباره  این رستوران یک سفره پر از غذاهای گرجی است که بر روی سقف قرار گرفته است. اگر زیبایی رستوران برایتان در درجه اول اهمیت قرار دارد در این صورت شاید آمرا را از بهترین رستوران های تفلیس بدانید.

رستوران شاوی لومی | Shavi Lomi

شاوی لومی یکی از بهترین رستوران های تفلیس است و البته از اولین رستوران هایی که غذاهای سنتی را با غذاهای مدرن ترکیب کرد. این رستوران صمیمی و راحت با میز و صندلی های زیبا، فرش های قدیمی و وسایلی که گرجی ها قرن هاست استفاده می کنند تزئین شده است. اگر دوست دارید با سفارش یک غذا طعم چندین غذای گرجی را با هم بچشید گوبی سفارش دهید؛ این بشقاب بزرگ شامل انواع طعم های مختلف مثل pkhali گرجی، نان ذرت، ترشی و پنیر است که مطمئنا از این همه طعم و رنگ خوشتان می آید.

رستوران آمرا | Amra

با ورود به این رستوران اول از همه تحت تاثیر محیط صمیمی و دوستانه ی آن قرار می گیرید، دکوراسیون و طراحی داخلی با چیدمان جذاب و زیبا محیطی گرم و راحت را به وجود آورده که دوست دارید چند ساعتی را در آنجا بگذرانید. تخصص این رستوران پخت غذاهای خطه ی آبخازیان است مثلا نوع خاصی از خاچاپوری به اسم آچما را درست می کند که شبیه لاساگنای پنیری است. اگر تا به حال در سفر به گرجستان خینکالی و خاچاپوری های خوشمزه را امتحان کرده اید دیگر وقتش است تا در رستوران آرما غذاهای متنوع دیگر را سفارش دهید که کمتر در دیگر رستوران های تفلیس پیدا می شود.

رستوران ماپشالیا | Mapshalia

ماپشالیا جواهر پنهان تفلیس است جایی که می توانید غذاهای مخصوص مگرلی بخورید. این رستوران طرفداران زیادی را دارد این را می توانید از تعداد زیاد مشتریانش به آسانی حدس بزنید. پیشنهاد می کنیم در رستوران ماپشالیا غذاهایی مثل ایلارجی، خورشت گوشت، سوسیس گرجی و … سفارش دهید.

 • سفر به تفلیس

  تفلیس شهری که تاریخ بلندش، بناهای قرون وسطایی، موزه ها و کلیسا های زیادی را برایش به ارمغا…
 • زندگی در گرجستان

  چرا امروزه بسیاری از افراد قصد مهاجرت به گرجستان را دارند و علت این که گرجستان مقصد اصلی م…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • عجیب ترین غذاهای اینستاگرام

  اگر شما هم اهل اینستاگرام باشید حتما می دانید که عکس غذا و هرچیزی که مرتبط با غذا و شکم گر…
 • تاریخچه پاستا ایتالیایی

  ایتالیا جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد، اما هیچ چیز به اندازه غذا و آشپزی این کشور شهر…
 • غذاهای خوشمزه بلغارستان

  بلغارستان و به ویژه شهرهای ساحلی مثل وارنا مقصدی محبوب و پرطرفدار برای سفرهای تابستانی هست…
بارگذاری بیشتر در شکم گردی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

حقایقی که خلبان ها دوست ندارند شما بدانید!

در هر شغل و حرفه ای، اسراری وجود دارد که فقط صاحبان آن شغل ها از آن با خبرند و در اصطلاح ع…