خانه سرگرمی راهنمای انتخاب چمدان مسافرتی

راهنمای انتخاب چمدان مسافرتی

7 ثانیه خوانده شده
0
4
843

کیفی سبک برای خاطره ای خوش

چمدان، کوله یا ساک همگی از وسایل ضروری هر نوع سفری هستند. مهم نیست با چه وسیله ای یا به چه نوع سفری می روید. از مسافرت های هوایی و دریایی و ماشینی گرفته تا اقامت در هتل یا چادر های ماجراجویانه، در تمامی سفر ها به چمدان، کوله یا ساک مسافرتی مخصوص برای حمل وسایل مورد نیاز آن سفر احتیاج داریم. در این مقاله آرتین رایا به چند نکته مفید درباره نحوه انتخاب این وسیله می پردازد.

کیف جادویی

به دست آوردن یک کیف منحصر به فرد به این معنا نیست که تمام وسایل شما در یک ساک، چمدان یا کوله جا می شوند. هدف این راهنما بهینه سازی وزنی است که با خود حمل می کنید. بدون شک آموختن روش های تا کردن بهینه لباس و جا سازی هم کمک بزرگی می کند. اما هدف ما در این مطلب انتخاب بهترین کیف ممکن برای مقصود شماست.

۳ قانون مهم در انتخاب کیف مناسب سفر

کیفیت:

چمدان های بیچاره در هر سفری در حال له شدن به سر می برند. فرودگاه ها که هر ازگاهی از روی ریل می افتند و در هنگام بارزنی ضربه می بینند. در سفر های شخصی تر هم، کوله ها از تلنبار شدن در صندوق های تنگ و تاریک شکایت می کنند. بنابراین انتخاب جنس بدنه باکیفیت ساک های مسافرتی عامل مهمی است.

ظرفیت:

هدف نهایی این کیف ها جا دادن وسایل مورد نیاز شماست. برخلاف آنچه تصور می کنید، کیف های بسیاری در این امر شکست می خورند و انتظار شما را برآورده نمی کنند.

قابل حمل بودن:

کیف مسافرتی باید به راحتی قابل حمل باشد. کسانی که به سفرهای کاری کوتاه مدت عادت دارند، به خوبی با این قضیه کنار آمدند. یک مسافر موفق در پیدا کردن توازنی بین تضاد قانون ظرفیت و قابل حمل بودن است. چمدان های زیر در کنار قابل حمل بودن، از نظر اقتصادی می توانند گزینه مناسبی باشند.

جنس چمدان

 

پارچه های نایلونی جنس رایجی برای انواع کیف های مسافرتی رایج هستند. برند های معتبر جنس های سخت و ماندگاری تولید می کنند. اگر طرفدار جنس چرم هستید، خبر های خوب و بدی برای شما داریم.

خبر خوب اینکه حس و بویی که چرم طبیعی می دهد غیر قابل قیاس است. خبر بد اینکه چمدان یا کیف ساخته شده از چرم وزن بسیار سنگین تری به نسبت نایلون دارد و با قانون قابل حمل بودن در تضاد است.

اهمیت زیپ

بیشتر چمدان ها و کوله ها و ساک ها با زیپ بسته می شوند و یا به نحوی زیپ در آن ها استفاده می شود. در مورد کیفیت یا نوع زیپ، هر برندی ادعاهای خاص خود را دارد. اما در بحث تعمیرات کیف، قسمت زیپ و قفل ها بیشتر از همه مشتری دارند. بهترین راه تشخیص انتخاب محصول و برندی است که خدمات پس از فروش بهتری دارد.

ساک دستی (Carry On)

کیف همراه مسافر قرار است به راحتی ما کمک کند و از پرداخت هزینه بار جلوگیری کند، درحالیکه به یک مورد آزار دهنده تبدیل شده است. البته شرکت های هواپیمایی و قوانین ناقص آن ها نیز مقصر می باشند. بنابراین در این جا به ذکر نکاتی که در انتخاب بهتر ساک دستی شما را کمک می کند، می پردازیم.

 • شرکت های هواپیمایی اندازه بار شما را کنترل می کند، نه قسمت اداری امنیت حمل و نقل؛ بنابراین عبور شما از این بخش در فرودگاه به منزله مطابقت آن با قوانین پرواز و فرودگاه نیست.

 

 • تمامی فضاهای تعبیه شده برای بار مسافر در بالای سرش یکسان نیستند و از یکهواپیما به هواپیمای دیگر تغییر می کند.

 

 • شاخص های اندازه گیری: شرکت های هواپیمایی دلتا، یونایتد و امریکن در سنجش ارتفاع بار همراه مسافر به مراتب کمتر از شرکت های ویرجین و ساوت وست می باشد. به طور کلی این ارتفاع در شرکت های مختلف بین ۱۲۰ تا۱۴۰سانتی متر می باشد. که ارتفاع ۱۲۴ سانتی متر مناسب اکثر فضاها می باشد.

 

 • در نظر گرفتن چرخ ها: اگر با شاخص های اندازه گیری ساک دستی آشنا شده اید، باید بدانید که در محاسبه این بار چرخ های چمدان شما هم به خودی خود به ارتفاع چمدان شما می افزاید در نتیجه بهتر است از چمدان هایی که چرخ هایشان در داخل تعبیه شده استفاده کنیم تا هم چرخ ها آسیب نبینند و هم ارتفاع بار بیشتر از حد مجاز نشود.

 

 • چهار چرخ در مقابل دو چرخ: اکثر مسافرین از انتخاب چمدان با دو چرخ اجتناب می کنند درحالیکه این چمدان برای سهولت در چرخش در راهرو های باریک هواپیما مناسبتر است. شما هم پس از امتحان آن به این باور خواهید رسید

 

 • جیب ها: مسلماً چمدان و کیف هایی با تعداد جیب های بیشتر بهتر و مناسب تر است چرا که در این صورت دیگر شما روی راه پله های فرودگاه نگران پیدا کردن کارت پرواز و مدارک خود نخواهید شد. بهتر است ساک دستی دو نوع جیب جادار و باریک داشته باشد. در جیب جادار کیف لوازمی مثل مجله را بگذارید که می خواهید در طول سفر همراهتان باشند اما در جیب باریک تر مدارک و چیز هایی را بگذارید که می خواهید در کمتر از ۲ ثانیه به آن ها دسترسی داشته باشید. چمدان و کیف های تقسیم بندی شده خوب هستند، اما به یاد داشته باشید تقسیم بندی طراحان آن ها با سلیقه شما متفاوت است. براین اساس بهتر است کیف و چمدان هایی که حاوی این گونه تقسیم بندی نیستند را انتخاب کنید چرا که می توانید وسایل خود را بدون محدودیت در آن ها جای دهید.

بدانید قرار است چند نفره سفر کنید!

این یک اصل کلی در خرید هر چیزی ست. فرقی نمیکند شما قرار است گوشی موبایل بخرید و یا برای خرید چمدان بروید! بایستی بدانید چه چیزی میخواهید، در واقع پیش از هرچیزی بایستی نیاز خود را بشناسید. شما یک زوج هستید و قرار است دونفری به سفر بروید و یا یکی دوفرزند هم دارید و بایستی برای وسایل آنها هم فکری بکنید. بهتر است گروه های مختلف چمدان های مختلفی داشته باشند. منظور این است که بهتر است چمدان شما با چمدان فرزندان تان جدا باشد. اینکار کمک میکند شما وسایل و لباس ها را راحت تر مدیریت کنید و در واقع هرکسی بار کمتری با خود حمل کند. از طرف دیگر بردن چمدان های زیاد و دست و پا گیر هم چندان عقلانی نیست. چراکه میتواند حمل و نقل را مشکل کند و از طرفی امکان گم شدن در پرواز و یا در اتوبوس های بین شهری را افزایش دهد.

 • برای همین یک بار بنشینید و حساب و کتاب کنید که معمولا چند نفره به سفر میروید. منطقی این است که برای هر دونفر یکی چمدان به همراه داشته باشید. البته این بستگی زیادی به نوع سفری که میروید هم دارد. مثلا ممکن است در بخشی از سفر، یک مهمانی و یا دیدار کاری درپیش داشته باشید و مجبور باشید برای آن لباس های رسمی خود را هم حمل کنید. در این شرایط شاید بهتر باشد هرکسی چمدان خود را حمل کند. در کل قبل از هرچیز بایستی بدانید اغلب چند نفره و به چه شکل سفر میکنید و به خاطر داشته باشید چپاندن همه وسایل در یک چمدان غول پیکر بزرگترین اشتباهی ست که میتوانید در این خصوص انجام دهید!

         جنس رویه چمدان ها

 • کافیست یک سری به همین خیابان منوچهری خودمان و یا وب سایت های فروش کیف و خرید چمدان بزنید تا متوجه شوید تا دلتان بخواهد متریال های مختلف برای استفاده در ساخت چمدان وجود دارد. از کتان گرفته تا چرم طبیعی و چرم مصنوعی. اینجا هم همان داستان هرچقدر پول بدی آش میخوری برقرار است. همچنین اگر چشم و گوش بسته پیش بروید ممکن است نصف پولی که داده اید را هم آش نخورید و دست خالی و با خرید چمدان نه چندان بدرد بخور به منزل بازگردید.
 • پس پیش از هرچیزی بدانید که رویه چمدان میتواند چرم، پلی کربنات سخت و یا مثلا کتان و برزنت باشد. خصوصیت چرم که بر کسی پوشیده نیست، علاوه بر دوام زیبایی و قیمت بالایی هم دارد. در خصوص برزنت و کتان باید گفت ویژگی که دارند سبکی بیشتر و البته امکان کثیف شدن بیشتر است. پلی کربنات ها گزینه های جدید و خوبی برای چمدان ها هستند. علاوه بر شیک و با دوام بودن خط و خش کمتری روی آنها می افتد و تنوع های بیشتری در رنگ و طراحی دارند.

         چرخ ها

 • ما سعی کردیم خصوصیات را بر اساس اهمیت معرفی کنیم اما اگر بخواهیم صادق باشیم، در خرید چمدان چرخ ها، جنس رویه و زیپ ها به یک اندازه اهمیت دارند. در خصوص چرخ ها تا دلتان بخواهد تنوع هست، اما اگر قبلا چمدان چرخ دار داشتید میدانید که چرخ های خشک و پلاستیکی چه از نظر شکنندگی و چه تولید صدا چقدر عذاب آور هستند. بهتر است جنس چرخ ها مانند چرخ های اسکیتی ژلاتینی باشد و چه بهتر که در وسط چمدان تعبیه شده باشند و یا اگر در گوشه ها هستند با کاور سخت پوشیده شده باشند. همچنین بد نیست چرخ ها قابل تعویض باشند زیرا در بعضی موارد شما مجبور میشوید چمدان سالمتان را فقط به خاطر چرخ ها دور بیاندازید.
 • در خصوص چرخ ها بایستی گفت که معمولا به دو نوع هستند، رورواکی و بلبرینگی. چرخ های بایستی بلبرینگی باشند تا در اثر ضربه و یا سقوط از جایی سریع از جا در نرفته و چمدان شما را لنگ در هوا نگذارند! نکته دیگر در خصوص چرخ ها این است که بایستی قابلیت این را داشته باشند که به طور ۳۶۰ درجه بچرخند و در موقع دور زدن اذیت نکنند. همچنین به اصلاح عامیانه لق نزنند! همه اینها را میتوانید قبل از خرید در فروشگاه چک کنید.

       زیپ ها

 • در خصوص زیپ ها چندین نکته هست که میتوانید در موقع خرید آنها را چک کنید. اگر فروشنده مدعی ست که چمدان ضد آب است پس در قدم اول بایستی زیپ ها هم ضد آب باشند. زیپ های ضد آب با یک حالت کاور روی دندانه ها و به همفشردگی خاص قابل تشخیص اند. نکته بعدی در خصوص روان بودن آنهاست که میتوانید آن را در محل چک کنید. همچنین در صورتی که چمدان قفل ندارد و یا در قسمت های فاقد قفل رمزی ست، بایستی که در محل به هم رسیدن زیپ ها بتوان آنها را با یک قفل TSA به هم قفل

      دسته

 • در خصوص دسته ها هم تنوع بسیاری وجود دارد. در اکثر چمدان های پلی کربناتی اتصال دسته به بنده معمولا به صورت پرچ های آلمینیومی ست و در خصوص چمدان های چرم و یا برزنتی معمولا به صورت دوخت. کیفیت دسته اهمیت بسیاری دارد. بایستی طوری باشد که با فیزیک دست شما همخوانی داشته باشد. دارای لبه های تیز و یا بسیار نازک و یا کلفت نباشد. همچنین بسیاری از دسته ها به صورت ریلی بلند و کوتاه میشوند. بایستی چک کنید تا ببینید در بلندترین حالت دسته آیا استحکام کافی در برابر خم شدن و کشیدن دارد یا خیر.

دوخت

این یکی از آن گزینه هاییست که برای فهمیدن خوب یا بد بودن آن بایستی اینکاره باشید و به این راحتی ها نیست! دوخت ها معمولا انواع متنوعی دارند و شاید در این مورد بهتر است همسر و یا خواهرتان که دستی در خیاطی دارد همراه شما باشد. دوخت خوب باعث میشود چمدان شما به این سادگی ها به اصطلاح deform یا بدریخت نشود. همچنین دوخت خوب میتواند بر زیبایی چمدان شما تاثیر زیادی بگذارد.

 

وزن

 • همه چیز زیبایی و دوام نیست. یار و همراه سفر شما بایستی سبک هم باشد. شاید در هنگام فروش فروشنده وزن بالای چمدان را ناشی از کیفیت متریال آن بداند اما شما نبایستی زیر بار این استدلال بروید. چمدان شما نباید در حالت خالی از مقدار مشخصی سنگین تر باشد. پس دقت کنید که در هنگام خرید حتما وزن آن را با نمونه های هم حجم آن بسنجید.

         داخل چمدان

 • در خصوص داخل چمدان ها تنوع بسیاری در طراحی ها وجود دارد. از جمله نکاتی که هست این است که بهتر است محفظه های کوچک و دارای زیپ در آن تعبیه شده باشد تا بتوانید به تناسب نیاز خود به اصطلاح خرت و پرت ها را در آن جا دهید! همچنی بودن یک فضای کاملا ضد آب محل خوبی برای مخفی کردن پول و یا پاسپورت هاست. رویه داخلی چمدان نباید طوری باشد که با اولین کشیدگی شروع به نخ نما شدن بکند. در برخی از چمدان ها قسمت ضد ضربه ای برای لپ تاپ و یا تب لت وجود دارد که میتواند در سفر حسابی مفید بوده و از به همراه بردن کیف لپ تاپ جدا جلوگیری کند.

        و در آخر

 • بعضی چمدان ها به اصطلاح آپشن های متنوع تری دارند که میتواند شما را در خرید آنها وسوسه کند. مثلا ممکن است چمدانی مجهز به جی پی اس باشد و یا مثلا قفل رمزی آن از نوع گران قیمت تر و یا پیچیده تری باشد. باید به یاد داشته باشید که اینها به اصطلاح برای شما آب و نان نمیشود و چیزهایی که در خرید چمدان اهمیت دارد اکثرا همان هاییست که در بالا ذکر شد!
 • نکات جانبی دیگری هم هست، مانند اینکه بهتر است چمدان یک دسته از بغل هم برای بند کردن داشته باشد و در کل فرم و اندازه آن طوری باشد که بتوان بدون خم شدن آن را برداشت و حمل کرد. بد نیست قبل از خرید کمی برندها را بیشتر بشناسید و با سرکشی به وب سایت های مقایسه ای مشخصات هرکدام را باهم بررسی کنید. علاوه بر همه اینها در خصوص رنگ هم بی تفاوت نباشید. یادتان باشد شانس اشتباه و یا گم شدن چمدان های شبیه به هم در فرودگاه و ترمینال ها بیشتر است. پس چه بهتر اینبار که برای خرید چمدان میروید نگاهی هم به چمدان های رنگی و متفاوت بیاندازید.
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • هتل ماریوت گوانجو

  هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…
 • سفر به مشهد

  تا حرف از شهر مشهد به میان می آید اکثر ما به یاد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و زیارت از آن …
 • سفر به بلغارستان

  اگر تفریحات ساحلی را دوست داشته باشید شهر وارنا یکی از جذاب ترین شهرهای ساحلی است که در کن…
مطالب بیشتر از این نویسنده admin
 • همه چیز درباره ی پنانگ

  همه چیز درباره ی پنانگ   پنانگ یکی از معروفترین مقاصد گردشگری و اقامتی مالزی محسوب می…
 • رقص سما قونیه

  داستان رقص سماع، داستان رشد روحی و معنوی است. رشدی که صوفیان را به عشق ناب الهی و پروردگار…
 • رقص محلی آذربایجان

  رقص محلی آذربایجان توسط مردم آذربایجانی کشور جمهوری آذربایجان و مردم منطقه آذربایجان ایران…
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

هتل ماریوت گوانجو

هتل پنج ستاره ماریوت گوانجو (China Hotel, A Marriott Hotel) توسط زمین های سرسبز اطراف دریا…