خانه سرگرمی مسافرت آشنایی با سیستم حمل و نقل بانکوک

آشنایی با سیستم حمل و نقل بانکوک

4 ثانیه خوانده شده
0
0
48

 

آشنایی با سیستم حمل و نقل بانکوک

توک توک: بهترین راه برای طی کردن مسیرهای کوتاه در بانکوک، استفاده از توک توک هاست. توک توک ها نوعی تاکسی های (سه چرخه) بسیار کوچک و عمومی هستند که قیمت نسبتا مناسبی دارند و هزینه استفاده از آن ها برای مسافت های کوتاه حدود ۳۰ بات تایلند (معادل ۷,۲۶۰ تومان) می شود. این وسایل حمل و نقل نرخ مشخصی ندارند و بهترین راه این است که از ابتدا سر هزینه با هم کنار بیایید. ضمن آن که فراموش نکنید اغلب می توانید برای حدود ۵ تا ۱۵ بات کمتر چانه بزنید 

مترو: قطارهای زیرزمینی و شهری بانکوک را با اسم MRT می شناسند. مترو نیز در مجموع دو خط دارد و ساعت کار آن از ۶ صبح تا نیمه شب است. خوب است بدانید فاصله حرکت این قطارها از هم در ساعات اوج شلوغی کم تر از ۵ دقیقه در سایر اوقات کم تر از ۱۰ دقیقه است. برای پرداخت هزینه این قطارها نیز ۲ راه در پیش روی شما قرار دارد؛ می توانید بلیت های یک روزه را با هزینه ۱۲۰ بات تایلند و یا بلیت های ۳ روزه را با هزینه ۲۳۰ بات تایلند خریداری کنید. راه دوم استفاده از ربیت کارت و یا بلیت های هوشمند مترو است. با این کارت ها، هزینه سفر شما با توجه به ایستگاه های طی کرده، محاسبه می شود که در حدود ۱۵ بات تایلند  تا ۴۰ بات تایلند  متفاوت است.

 

بی‌تی‌اس اسکای تِرِین (BTS Skytrain): اسکای تِرِین در واقع نوعی مترو است که خطوط آن بالاتر از سطح زمین است و به نوعی هوایی هستند. اسکای ترین یکی از سریع ترین و پرکابردترین بخش های حمل و نقل بانکوک است که ۲ خط سبز کم رنگ و سبز تیره دارد. با استفاده از این خطوط به راحتی می توانید در شهر بانکوک جا به جا شوید و همچنین از دیدن مناظر این شهر از بالا لذت ببرید. این خطوط از ۶ صبح تا نیمه شب فعالیت می کنند و در ساعات اوج روز، بسیار شلوغ هستند.

برای پرداخت هزینه های اسکای ترین دو راه پیش روی شماست. می توانید بلیت های یک روزه را خریداری کنید که هزینه ای برابر با ۱۴۰ بات تایلند  دارند. مزیت این بلیت ها آن است که می توانید در یک روز  به صورت نامحدود از آن ها استفاده کنید. راه دیگر تهیه و خریداری ربیت کارت است که هزینه سواری شما بسته به تعداد ایستگاه هایی که پشت سر می گذارید بین ۱۵ بات تایلند  تا ۵۹ بات تایلند  متفاوت خواهد بود.

اتوبوس: اتوبوس های بانکوک ارزان ترین راه گشت و گذار شهری هستند که البته دشواری ها و چالش های به خصوص خود را دارند. به طور مثال ایستگاه های این اتوبوس ها به زبان تایلندی نوشته شده اند و پیدا کردن ایستگاه ها قدری دشوار و سردرگم کننده به نظر می رسد. برخی از اتوبوس ها مبدا و مقصد یکسانی دارند؛ اما مسیرهای مختلفی را پشت سر می گذارند که این را از تفاوت رنگ بدنه آن ها می توانید تشخیص دهید. برای آن که بتوانید مسیر موردنظر خود را پیدا کنید، می توانید به راحتی از گوگل مپ استفاده کنید و تنها راه های گفته شده را دنبال کنید. هزینه اتوبوس های بانکوک بسته به نوع اتوبوس بسیار مختلف هستند.  

 

    اتوبوس های نارنجی، کوچک و بدون تهویه ۸ بات تایلند

    اتوبوس های قرمز و بدون تهویه ۷ بات تایلند

    اتوبوس های سفید و بدون تهویه ۸ بات تایلند)

    اتوبوس های زرد، آبی و کرمی رنگ و تهویه دار ۱۰ بات تایلند تا ۱۸ بات تایلند

    اتوبوس های نارنجی و تهویه دار ۱۱ بات تایلند  تا ۲۴ بات تایلند )

 

قایق های سریع: همان طور که احتمالا می دانید، از میانِ شهر بانکوک رود بزرگی به نام چائو فرایا عبور می کند که برای گشت و گذار در این رود و یا تنها عبور از عرض آن، می توانید به راحتی از قایق های سریع استفاده کنید. این قایق ها سه خط به رنگ های نارنجی، سبز و زرد هستند و هزینه های مختلفی دارند. همچنین باید بدانید که هزینه هر خط نیز بسته به تعداد ایستگاه هایی که پشت سر می گذارید می تواند متفاوت باشد.

 

    قایق های سریع خط نارنجی ۱۵ بات تایلند

    قایق های خط سبز ۱۳ بات تایلند  تا ۳۲ بات تایلند )

    قایق های خط زرد ۲۰ بات تایلند  تا ۲۹ بات تایلند

 

قایق های خلاگ (Khlong Boats): این قایق ها که در واقع در آبراه های بانکوک جا به جا می شوند، برای رسیدن و یا جا به جایی در اطراف میدان سیام بانکوک بسیار مفید هستند. قایق های خلانگ روزانه از ساعت ۵:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در مسیرهای مشخص شده جا به جا می شوند. هزینه این قایق ها بسته به مسافتی که طی می کنید در حدود ۱۰ بات تایلند (معادل ۲,۴۲۰ تومان) تا ۲۰ بات تایلند (معادل ۴,۸۴۰ تومان) خواهد بود.

 

تاکسی: مانند هر شهر دیگری، تاکسی ها گران ترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل شهری بانکوک هستند. هزینه ورودی تاکسی های عمومی از ۳۵ بات تایلند (معادل ۸,۴۷۰ تومان) شروع می شوند و به ازای هر ۱ کیلومتر ۵ بات تایلند (معادل ۱,۲۱۰ تومان) به کرایه اضافه می کنند. در زیر هزینه تاکسی را در مسافت های مختلف می بینید:

فاصله (کیلومتر)     هزینه حدودی

۵ کیلومتر                ۶۵ بات تایلند (معادل ۱۵,۷۳۰ تومان)

۱۰ کیلومتر             ۹۵ بات تایلند (معادل ۲۲,۹۹۰ تومان)

۲۰ کیلومتر             ۱۵۵ بات تایلند (معادل ۳۷,۵۱۰ تومان)

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • هتل میراکل

  بررسی اجمالی Miracle Resort Hotel  یک هتل خیره کننده پنج ستاره است که در ساحل واقع شده است…
 • دلایل سفر به گرجستان

  ۸ دلیل برای سفر به گرجستان  ۱. کلمات فارسی در زبان گرجی:به دلیل نزدیکی تاریخ بین ایران و گ…
 • روش تلفظ حروف آژانسی

  روش تلفظ کلمات در آژانس هواپیمایی روش تلفظ حروف انگلیسی روش تلفظ کلمات بر اساس استاندارد I…
مطالب بیشتر از این نویسنده آرتین رایا
 • جزیره هرمز

  هُرمُز جزیره‌ای بیضی‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در ۱۶ کیلومتری بندرعباس است. این جزیر…
 • شب های رویایی کیش

  قرار گرفتن جزیره زیبای کیش در میان آب های نیلگون خلیج فارس، همه چیز را برای گذران اوقاتی خ…
 • پارک شهر کیش

  پارک شهر کیش پارک شهر کیش فضای مفرحی برای پر کردن اوقات فراغت کیشوندان و گردشگران می باشد.…
بارگذاری بیشتر در مسافرت

دیدگاهتان را بنویسید

بررسی کنید

هتل میراکل

بررسی اجمالی Miracle Resort Hotel  یک هتل خیره کننده پنج ستاره است که در ساحل واقع شده است…